Mis on minu lemmik toidupood? Mida leiab minu ostukorvist? Kui palju ma kulutan toidule ja kui rumalaid otsuseid ma teen?

Ma olen alati naljatlevalt öelnud, et ma reaalselt söön enda raha maha. Ja kui ma nüüd nii ekperimendi mõttes terve kuu aja toidule kulunud kviitungid kokku lõin, siis kuule, polegi siin naerda midagi. No okei, tegelikult ega siin mingit üllatust nagu pole – toit on koht, kus ma mitte kunagi pole hoidnud ja mitte kunagi ei hakka ka kokku hoidma. Või siiski?
Anyway. Mina ei tea, kuidas teie poes käite, aga minul on selle jaoks oma rituaal. Ma teen alati kaheksaid. No ma ei käi mitte kunagi poes nii, et hmm, rida 8 banaanid ja kolmas vahe liha ja kuues vahe piim ja kassasse ja naaksu. Nõuuuunõunõuuu! Kuigi aamen kirikus, mu ostukorvis on peaaegu alati täpselt samad asjad, siis mulle meeldib ikkagi nagu ringi scrollida ja vaadata – äkki on midagi uut müügile tulnud? Äkki on… ma ei teagi… äkki on midagi teistmoodi, äkki on mingil asjal uus pakend… äkki… tead ma ei tea, aga mulle meeldib poes kõik vahekäigud läbi käia ja lihtsalt vahtida asju no.

Ma küll rosinakohupiima väga ei armasta, aga see uus pakend on ülišeff.

Okei, haige kiiks veel. Minu kodupoeks on Tondi Selver ja no ma tean ju une pealt, mis iganes imeasju seal müüakse või ei müüda – käin ju poes oma 3x nädalas. Ja kui mul tekibki sellist vabat aega ja parasjagu on auto käepärast, siis mulle kohe pakub reaalset rahuldust, kui ma sõidan näiteks teise linna otsa Prismasse või kuskile Laagrisse Maksimarketisse või no… teate nii põnev on. Päriselt ka, hoopis teised asjad, hoopis teises kohas, paljud asjad täiega soodsamad.

No jah, Selver on üks haigelt ülemakstud pood, päriselt ka on. Aga Selveri nutipulti olete kasutanud? Vot täpselt. Kõik munevad seal kassajärjekorras, kui sina juba jalutad poest välja – BOYAAAA! Pähe saite raisad. Kes nüüd kunn on?
Igatahes… alustan ma enda poetiiru Selkus alati karastusjookide letis. Coca Cola Zero ja kõik muud põnevad ZERO joogid. Kotti läheb täpselt nii palju, kui ise või auto kanda jõuab. Ma olen kindel, et minust saab elav tõestus, et aspartaam ei tapa – vastasel korral ma oleks ammu läinud juba. Päriselt. Need kogused, need ei ole normaalsed. Ärge palun kodus järgi proovige.

Zero fanta – üks kummalise seebimaitsega jook, mis mulle nii meeldib.

Järgmine vahe – kohvioad. Kas äkki on mingi soodukas käimas? Lavazza oad maksavad muidu pea 20EUR, saate aru jah? Ja meil kodus reaalselt kõige suurem tööloom on kohvimasin. Ükspäev vaatasin kohvi tegemise statistikat, pidin taaskord pikali kukkuma. Vahepeal on tunne, et äkki joob seda kohvi hoopis kass salaja, kui kedagi kodus pole? Kurat seda teab, nad on palju targemad loomad, kui välja näitavad. Igatahes, neid ube ma ostan ainult ja AINULT siis, kui neil on soodukas. Ja siis oma 5 pakki korraga, täpselt järgmise soodukani.

Minu lemmikoad juba aastaid. Sobib nii espresso kui piimakohvide tegemiseks ideaalselt. Ja fun fact – vahepea krõmpsutan neid niisama ka.

Nonii, ja käes on pudruhelveste lett. Korvi lendavad ilmselgelt minu kõige lemmikumad Heleni Täisterahelbed. Ma ei tea miks, aga mulle reaalselt meeldivad kõige rohkem need plangud helbed, sest nendega tuleb kuidagi kõige mõnusam ja tummisem puder. Vahelduse mõttes mõned pakid riisihelbeid parasjagu sellelt tootjalt, kes kõige paremat hinda pakub ning Raixi A&O on Tartu Milli Täistera Kiirkaerahelbed. Tegelikult täiega head helbed, aga no neid täistera omasid ei trumpa mitte ükski asi üle. Ja lihtsalt fakt, et Tartu Milli helbed on pakendatud tervelt kilosesse pakendisse, kui enamus teisi tootjaid pakendab neid 500g pakenditesse – lihtsalt teadmiseks.

Minu kõige-kõige-kõige lemmikumad helbed
Raixi lemmikhelbed, mida ma rotti lasen, kui enda omad otsas on.

Muuseas, keegi küsis minu käest, et kuidas ma viitsin neid täisterahelbeid 13minutit keeta? Imelikul kombel on mõnel pakil olnud tõepoolest kirjas 13 minutit. Ei tea, ma keedan kõiki maailma helbeid 3 minutit ja vsjo. Hambad on head vist. Pudruhelveste letilt leian endale veel BalSnacki neljaviljakrõbuskid, mida mulle meeldib niisama krõbistada ja liigumegi juba edasi piimatoodete letini.

Kohupiimaga, piimaga, keefiriga – millega iganes. Need asjad on head.


Nonii, piima läheb meil liitritena. Raixile meeldib enda putru keeta juba piimaga ja ka hommikused kohvid meeldib meil piimaga juua ja seda värki lihtsalt kulub. Ja siis lendab ostukorvi tonnides Alma 3% kohupiimakreemi. Täiesti kottis, kui hea asi see on. Nagu ma reaalselt pean ennast taltsutama, et seda korraga ainult üks tuutu süüa… tihti ei tulegi sellest midagi välja, see kraam on ikka ülihea. Ma ei tea, kus ma varem elanud olen, aga see kohupiimakreem on räige teema. Ja siis vahelduse mõttes lendavad korvi ka Farmi lahjad kohupiimad – kisselliga olete neid proovinud? Oooomaiiigaaad.

Selle segan alati törtsu vee ja suhkruasendajaga ära – peale kissell ja head isu.
Vot selle asja nimel ma olen valmis tapma. Päriselt ka! See on teema!
Parim kombo ever. Mustikakissell (suhkruvaba), banaan ja kohupiim.

Kodujuustudest ilmselgelt Alma Murakamoosiga Kodujuust ja Farmi Karulaugupestoga Kodujuust – no kes neid proovinud pole, siis see on ikka millegist erakordsest ilma jäänud. Kiirelt haaran korvi ka 10% hapukoore makaronisalati jaoks ja tuld!

Moos ja kodujuust- kes oleks osanud arvata. Lemmikkombo!
Vaieldamatult parim soolane kodujuust. Vaieldamatult parim!
Makaronisalat. Uus lemmik wokiroa kõrval.


Sügavkülmutatud toodetest lendab aamen kirikus kärusse Aviko bataadifriikad. Jepp, kes viitib neid bataate ise koorida ja tükeldada – andke aga minna, mina ei viitsi. Väike tähelepanek, need friikad on Prismas palju odavamad kui Selkus, aga mingil põhjusel olen ma neid just Selkust ostnud. Aga no tegeleme hiljem statistikaga. Ja külmutatud juurikaid terve hunnik. No neid kulub, julmalt. Viimase aja lemmikud on just Härmavilja Aedviljasegu ja Wokisegu, ära küsi miks.

Pakk ahju, samal ajal pessu ja vannitoast välja astudes on friikad valmis. Boyaaaa!
Need minimaisid ja suhkruherned seal sees… need on lihtsalt niiiiiiii head.
Raix mingit muud segu enda wokis ei kasutagi, aga miks peakski. Jumala hea kraam. Ja taaskord – need suhkruherned.


Lihalett! Kuna me meisterdame Raixiga koos neid minu wokiroogasid (jess, ma pöörasin ta ka wokiroa usku), siis maandub meie wokiroogadesse alati kas Talleggi fitness kanafilee- või delikatess kanahakklihasegu, Rakvere Extra Protein power veisehakkliha või viimane udupeen avastus siis Talleggi Suitsukanakuubikud. See viimane avastus, no see muutis mu maailma täiega. Räigelt kiire ja mugav valmistada ja kuna mul on alati õhtuks rasvasid puudu, siis tänu sellele, on mul makrod isegi siin päeva lõikes klappima hakanud. Jepp, ma olen õudsalt kehv rasvade sööja. Siiani olen seda kompenseerinud rämeda taluvõi hullusega. Ja no kuna mul siin viimasel ajal tekkis see makaronisalati maania, siis leiab ostukorvis oma koha Talleggi kanafileesink.

Pakk on küll piinlikult väike, aga kraam sees on väga hea.
Lõpuks ometi üks normaalse koostisega hakkliha. Halleluuja!
Minu makaronisalati sink, mida ma niisama teleka ees ka viiludena söön. Jumala hea kraam. Riisigalettidega oled proovinud? Räigelt hea. Võileivagrilli vahel? No oooujeaaaa
Kuidas 5 minutiga süüa teha? Aga palun. Ja nende maitse- hästi tugev suitsune maitse, räigelt hea. Enne pannil krõbedaks ära ja siis head isu.


Ahjaa, see taluvõi värk. No võid kulub taaskord tonnides. Pudru peale ja pudru alla ja wokiroogadesse ja kuhu iganes. Tonn seda ja kõrvalt kohe tonn munavalget ja mitu resti muna ja igaks juhuks mingit tavalise rasvasisaldusega juustu ja igaks kümnendaks juhuks mingit light juustu ka. Meil siin kodus üks härra peab dieeti ja valikut peab olema. Munakarpidega on muidugi see teema, et meie kodus on ikaldus, kui külmikus on kaks karpi muna, ehk siis neid karpe me ikka varume, korralikult!

Või olgu või! Ikka korralik tummine või!

Pastad ja riisid ja odrakruubid peavad alati majapidamises olemas olema! Riis ainult Basmati, no ei ole nõus mina muud riisi sööma. Ja no kurat see on Selkus alati kõige kallim ja Rimis kõige odavam, aga no mina juba eos ei salli Rimi. Kogu see tootepaigutus ja… ja no blin, okei kirun ja vannun seda poodi postituse lõpus. Aga no ei või sallida Rimi. Igatahes, laon siis ostukorvi seda kõige kallimat riisi ja pastat. Makaron on makaron – mul vapsee vahet pole, kas pakk maksab 2EUR või 30 senti. No täiesti savi.

Pro tip – kui muidu makaron keeb umbes 8 minutit, siis karbikujuline makaron saab valmis juba 5 minutiga 😉
Riisi ostan alati kottide sees. Ma ei viitsi passida seal pliidi kõrval. Põhjakõrbemise ohtu pole.


Konservide letist lendab taaskord kärusse seened, sest ma olen liiga laisk, et neid pesta ja tükeldada, ananass omas mahlas – hea wokiroogadesse lisada, tonn moosi, sest härrale meeldib putru moosiga süüa ning marineeritud kurk ja mais minu makaronisalati sisse. Kõik need asjad on Prismas palju odavamad, kui Selkus ja kui ma taaskord vaatan enda ostude statistikat, siis ikkagi ma ostan neid kõvasti rohkem Selkust. Kingin jälle raha ära – väga okei.
Leibadest ja sepikutest rändavad meie laual ringi vast kõik asjad. Nii, kui midagi uut müügile tuleb, kohe katsetame ja sellist kindlat lemmikut ma ei oskagi välja tuua. Peaasi, et säilib. Nagu mul on nende kuupäevadega konkreetne kiiks. Vot juba sellepärast see kuradima Rimi no… no mina ei saa osta leiba, mis kahe päeva pärast vana on. Ma ei saa. Jepp, mina olen see elukas, kes loobib kõik asjad prügikasti, millel kuupäev üle läheb. Piim on eilne? Selge, prügikast. Leib on eilne? Selge, prügikast. Aga toitu mulle ära loopida ei meeldi ja sellepärast valin. Ma juba kujutan ette, kuidas loodusepäästjad nüüd varbaküüsi jälle närivad: “Issand, Kaisa loobib toitu prügikasti, issand!” Fakkjuu, ma just ütlesin, et ma valin räigelt kuupäevasid, sellepärast valingi, et mitte ära loopida midagi. Ära jaura.

Muhu leib on vist selline läbi aegade kõige stabiilsem asi meie laual. Katsetame küll teisi maitseid, aga seda ei trumpa vist miski üle. Aga ostame seda ainult värskena ja mitte toidupoest.

„Aga pane leib külmkappi“, pane ise enda leib külmkappi. Teate, miks teile tundub, et leib külmikus säilib? Sest nähtavat hallitust ei tule peale. Aga see, et asi otsast ei hallita, ei tähenda, et see söömiskõlbulik on. Igatahes, toppige edasi enda leibasid külmikusse, mina külmikuleiba ei söö. Pirtsakas? Jah, sõjaajal söödi rotte ka. Lase aga heal maitsta. Mina jätan vahele. Ma lähen tegelt räigelt leili selle külmikuasja peale. Ma võtan suht tihti külla minnes isegi enda leivad/sepikud kaasa ja loen sõnad peale, et neid EI TOHI külmikusse panna ja oiiiiiblin, kui palju kordi ma olen tigedaks saanud selle peale. Ma võiks inimesi maha lüüa, kes sellise asja vastu eksivad. Sorry.
Nii, kuhu ma jäingi. Kurat ma vihkan seda külmikuvärki. Okei, sain üle.

Pähklilett! Röstitud India Pähklid Soolaga, vsjo. Halleluuja! Valged Mandlid, korvi, halleluuja! Igaks juhuks mingid kookoshelbed ja datlid ja olemas. Pähklite hindasid üritan küll vaadata, aga no kui isu on ja parasjagu kodus neid ei ole, siis ega ostmata ka ei jäta. Aga no kui võtta näiteks need Röstitud India Pähklid, siis neid saab konkreetselt mõnikord isegi 11EUR/kg ja teinekord vapsee 25EUR/kg. Iga mõistlik inimene ostaks neid sooduka ajal hunnikutes kokku… jep, iga mõistlik inimene – mitte mina.

India pähkel – mu lemmik. See muudab iga toidu kullaks. Raske on seda pakki mitte korraga ära süüa.
Tavalised mandlid pole väga minu teema, aga röstige need ära – oooomaiiiigaad. Taevas!

Ja ongi ots puuviljade käes. Banaan ja õun ja minekut. Okei, vahel harva eksib ostukorvi ka mõni riivitud peet ära. Ärge küsige, mingid imelikud peediisud on vahepeal, aga jep – õun salatisse ja banaan kohupiima peale. Ja kõik asjad on juba läbi piiksutatud ja head aega! Kilomeeter koju ja olemas. Ei mingeid järjekordasid, asjad on juba kotis, CIAAOOOOOO. Selveri rõõmud.
Aga see kuradima Selku. See on ju kõige kallim pood maamunal. On. Päriselt ka on. Kui sulle tundub enda kodupoes midagi kallis, siis mine Selverisse – seal on veel kallim. Aga miks ma seal käin? No ilmselgelt, kui mu kodu kõrval oleks Prisma, siis ma käiks seal… aga aja kokkuhoiu mõttes ja no see nutipult, see on nii mugav. Aga miks ma näiteks kojutellimist ei kasuta?


Vot selle viimase üle olen ma isegi täiega pead murdnud. Miks ma ei ole? Mina ei tea… Kõik nii kiidavad ja maru mugav pidi olema. Miks ma ei võiks siis aega kokku hoida ja tellida? No siiani olen ma ajanud seda selle kaela, et kuna mu graafik on reaalselt täiega muutuv ja ma päriselt ka ei ole päris kindel, kas ma homme näiteks kell 18-20 olen kodus, siis… siis ma ei olegi tellinud. AGA… AGA ma mõtlesin, et ma annan võimaluse. Tšekkisin siis järgi, millised poed pakuvad kojutoomise teenust. Nooh, Coop, Maxima, Selver, Prisma.
Tavai, lappasin siis kokku kõikides nendes poodides enda ostukorvi ja mõtlesin nii huvi pärast, et võrdlen ka toodete hindasid ja boooyaaaaa! No ilmselgelt tuli Selveri ostukorv kõige kallim ja tegelikult kui niimoodi kampaaniaid jälgida, siis on võimalik ikka roppumoodi raha kokku hoida. ROPPUMOODI! On ikka väga suur vahe küll, kas sa ostad seda Basmati riisi näiteks 2,49EUR karp või 1,69EUR karp. Annab ikka tunda, kui sa ostad juurikaid 1,19EUR pakk või 0,79EUR pakk. No kiiresti riknevaid asju ei saa muidugi koju nö ette osta, aga no saate mu pointist aru. Kui osta ikka hunnikus, siis säästab räigelt.
Aga mina, kes ma elan kahetoalises korteris ja isegi vaevlen, kuhu enda asjad silma alt ära panna, siis mingid riisihunnikud ja konservide hunnikud ei tule mul kõne allagi. Ma olen isegi hädas kuhu need Coca Zerod ära mahutada 😀 Olgu olgu… mulle jäi ette veel see, et enda klassikalist ostukorvi saangi ma ainult Selveris kokku panna. Küll ei ole Prismas munavalget, küll ei olnud Maximas suitsukanakuubikuid, küll ei olnud Coopis bataadifriikaid jne jne. Ühesõnaga, kui ma telliks kauba kuskilt mujalt poest, siis ma peaksin ikkagi minema Selverisse. Ikkagi. Ja siis ma võiksin juba kogu ostu Selveris ära teha. No igatahes… siiani olen ma nende vabanduste taha pugenud. Äkki ma ikkagi kunagi võtan ennast kokku. Annan siis ka teile teada.


Noh, kui neid poode üldse võrrelda siis tuleme taaskord tagasi Rimi juurde. No mis kuradi värk on, et seal need leivad ja saiad ainult mõne päeva säilivad? No iga jumala kord. Rimisse ma satungi ainult Lohilo jätsikampaaniate pärast ja vsjo. Mu enda kodu ligidal asub Tondi Rimi, teate küll, endine XXL Säästumarket. Ega seal muutuski ainult logo, kõik ülejäänud jäi samaks. Läbi lillede öeldes, päris ebameeldiv pood koos veel ebameeldivamate külastajate ja teenindajatega. Päriselt. Ma ei tea, mis aura seal vale on, aga ma iga kord suudan seal mingi olukorra tekitada kas teenindajate või mõne juuatäis kliendiga.

Rimist käin ainult kampaaniate ajal Lohilo jäätist ostmas.


Maxima. No Maxima on Maxima. Jah, sa võid panna sellele külge nii palju X-e kui tahad. Jah, sa võid ehitada selle veelgi võimsamaks ja veelgi ma ei tea milleks, aga Maxima on Maxima. Ei saa sinust teenindajad aru, üritad seal mitte vanamuttide kärude alla jääda ja kampaaniatooted on minu jaoks kuidagi maru ebaloogiliselt ära peidetud ja see on endiselt Maxima. Jah, seal kolme X-ga Maximates on kaubavalik meeletu ja liha- ning kalaletid võimsad, aga… no seal on pahasti asjad.


Coop. Teate need suured Maksimarketid on täiega teemas, udupeened asjad, aga need jäävad minust mustmiljon kilomeetrit eemale. Ja no need Konsumid ja värgid… Sealt ei ole võimalik ka parima tahtmise korral endale ostukorvi asju saada. Jah, munad ja piima saad, aga ülejäänuga pead maru leplik olema. Ja toiduga on küll selline teema, et mina ei ole nõus tegema allahindluseid. Kui mina tahan saada enda 3% kohupiimakreemi, siis ma tahan seda! Ma ei ole nõus võtma mingit samalaadset toodet. EI!

Igasugustesse Grossidesse ja Comarketitesse ja jumal teab kuhu poodidesse veel… no ütleme nii, et sealt olen ma ostnud asju kriisiolukordades. No reaalselt, need poed ongi minu maailmas need poed, kuhu on vaja sammud seada, kui sõda on käes, kui rotid on söödud, kui isegi külmikust on leib söödud, vot siis enam sitemaks lood nagunii minna ei saa. Pirtsperse? Jep. Ma olen 28 ja teen mida tahan. Teate nendes poodides on isegi õhk teine, no on! Ja täiesti võimalik, et ma olen enda peas selle kõik selliseks ette kujutanud – mu kujutulusvõime on päris elav, aga see ongi minu blogi ja see ongi minu arvamus.


Ahjaa…Prisma unustasin täiesti. Ma armastan seda poodi. Nüüd veel enam, kui nad endale suhkruvabad kissellid menüüsse võtsid, aga kurat küll- sealt on kadunud mu lemmikud Ehrmanni proteiinipudingud. Üks hea asi juures ja kohe üks hea asi läinud. Blin! Aga see munavalge. Kellel nii palju raha on, et neid Oti munavalgeid osta? No ei tea, minul ei ole. Aga no see iseteenindus… Jah, easypeasy, kui sa ostad korraga 10 asja. Aga kui sa ostad ikkagi 50 ja vahepeal kassa 5x lolliks läheb ja su asjad ei mahu enam iseteeninduslauale ära… siis on mõistlik ikkagi vist tavalise lindi taha minna, aga Prismas on taaskord ju 15 kassat, millest töötab ainult 2. Teate isegi. Ja ilmselgelt see vend, kes on sinu ees, unustas kaaluda enda puuviljad. FAKK!

Minu kõige lemmikumad proteiinipudingud, mis on Prismast kuskile ära kadunud. BTW šokolaad ja karamell on räigelt head, see vanilje on öäkkk.

Okei, poed käisime läbi. Tondi Selveris käisime ka selle kaheksase tiiru ära. Kui palju plekki ja millele mul siis kulub? Noooh. Ütleme nii, et lõime siis Raixiga kahe peale kokku toidupoodides kulutatud raha, arvestasime sellest maha kassile kulunud asjad ning majapidamisasjad ning alles jäid ainult need toidukaubad, mida me ise tarbime. Ja siinkohal tuletan meelde, et lisaks toidupoodidele me käime veel väljas söömas, ostame tanklatest tee peale asju jne… Et no tegelikult on gramm hirmutav, et me sööme ainult kahe peale miinimumpalga ära.

Ja väljas söömist ma ei ole siin postituses üldse arvestanud.

Aga palju raha me siis maha sööme? Räigelt põnev on sorada teiste inimeste rahakotis ju? Eksju. Timmisin ma kogu info siis Excelisse ja hakkasin vaikselt analüüsima. Augustis meil õnnestus erinevatesse toidupoodidesse jätta 476,35EUR. Aga teate, mind see summa nagu ei üllatanudki nii väga. Mis mind üllatas, võinoh, kas nüüd just üllatas, aga mis mulle puust ja punaseks muutus, oli see, kui kuradi läbimõtlemata otsuseid me poes teeme. Panen teile siis huvi pärast kirja mõned kõige karjuvamad asjad, mis silma riivasid.

 • ZERO joogid.
  Me oleme ostnud ühe kuu jooksul tervelt 24 Zero jooki, millest enamus on siis 1,5l Fantad või Cocad. Kui see number tundub teile täiesti ebanormaalselt suur, siis rahu, ma ei ole sisse arvutanud tanklatest ostetud jooke. Ja kui see pani juba silmi pööritama, siis see läheb veel hullemaks.
  Kui ma analüüsisin, kui palju me oleme nendele jookidele kulutanud. Siis ühel päeval oleme me maksnud pudeli Coca eest näiteks 1,09EUR ja teisel päeval tervelt 1,49EUR. Ja nagu te aru saite, siis need kogused on päris metsikud. Seega, kui me ostaks neid asju ainult soodukate ajal, siis me hoiaks rämedalt kokku, puhtalt juba ainult jookide pealt.
  ZERO jookidele õnnestus meil kulutada 31,77EUR.

 • LIHA
  Siinkohal me räägime ainult puhtast lihast, mitte mingitest lihast tehtud asjandustest ega sinkidest. Ma lihtsalt pean selle välja tooma, sest kui ma Excelit scrollisin, siis mulle tundus, nagu sellel grupil pole ei otsa ega äärt.
  Me oleme ostnud näiteks 52 pakki Talleggi kanahakkliha ning 11 pakki Rakvere veisehakkliha. Siin taaskord – ühel päeval oleme maksnud näiteks kanahakkliha eest 2,09EUR ja teisel päeval ainult 1,49EUR. 
  Jah, liha ei saa pikaks ajaks ette varuda soodukate ajal, aga paremini annaks selle ostukorvi siiski läbi mõelda.
  LIHA peale kulutasime me tervelt 149,49EUR.

 • KÜLMUTATUD JUURVILJAD
  See on nüüd küll räige kivi meie kapsaaeda, võinoh, pigem rahakotti. 
  Me ostsime augustis täpselt 30 pakki külmutatud juurikaid, millest näiteks Härmavilja wokisegusid 17tk ning aedviljasegusid 6tk. 
  Teate, mis oli kõige valusam silmale? Wokisegude eest oleme me ühel päeval maksnud nii 0,89EUR ja teisel päeval 1,19EUR. 
  0,30 senti tundub küll esialgu väike vahe, aga juurikaid annaks tegelikult ette ära osta päris suure hunniku ja niimoodi tuleks see vahe ikka päris tuntav.
  KÜLMUTATUD JUURVILJADE peale kulus meil 29,86EUR

 • KOHUPIIM
  Peale nende kahe lemmiku – Alma 3% kohupiimakreemi ja Farmi lahja kohupiima me polegi augustis midagi ostnud.
  Kohupiimakreemi siis 21tk ning kohupiima 12tk. Päris korralikult ikka.
  Kui kohupiim on enamasti ikkagi sama hinnaga olnud, siis selle kohupiimakreemi hind on olnud küll kord 0,79EUR ja kord 1,09EUR. Saate aru jah? Ühe paki pealt taaskord 30 senti. Ja need kreemid, need säilivad tegelikult päris korralikult.
  KOHUPIIMA peale kulutasime kuu lõikes 29,45EUR.  

 • RIIS ja MAKARON
  Nagu ma juba eelpool rääkisin, siis selle Basmati riisi hinnakõikumine oli ikka ränk. Ja need makaronid. Mida kuradit. Kuigi raha nende peale otseselt pole küll palju kulunud, siis ei ole okei, et ühel päeval sa ostad teokarbimakarone 0,39EUR pakk ja siis teisel päeval lähed ostad 0,99EUR pakk. 
  Basmati riis? No me oleme siin maksnud küll 2,49EUR pakk ja 1,69EUR pakk. See vahe paneb küll ikka korralikult kukalt kratsima.
  RIISI ja MAKARONI peale oleme kulutanud küll ainult 16,69EUR, aga saate isegi aru, et kui oleksime ostud riisi ja makarone ainult soodukate ajal ja rohkem ette, oleks see summa poole väiksem

 

Kõige suuremad valukohad on välja toodud. Munakarpe siin kokku lüües unustasin ära, et tegelikult mingi osa munadest oleme ostnud ka turult ja neid tšekke mul taaskord alles pole. Ehk te võite ise enda peas ainult ette kujutada, kui suureks see toidule kulunud summa tegelikult oleks. Ja täpselt samamoodi, nagu te nägite minu näitel, see summa võiks olla tegelikult palju-palju väiksem, kui ostukorvi ette planeerida ning teha palju targemaid valikuid. Säästes ei pea tegema kvaliteedis allahindluseid, lihtsalt on vaja natukene oste planeerida ja kampaaniaid jälgida.

Mulle endalegi imestuseks – ma arvasin, et ma teen selle postituse ära, tore lugeda, tore analüüsida, aga mind pani see ikka korralikult mõtlema. Mõtle, kui saaks ühes kuus juba 50EURi kõrvale panna, ainult toidu pealt, lihtsalt teeks targemaid valikuid. Kamoon, siis saaks aasta lõpus endale ju sisuliselt puhkusereisi lubada. Ja ainult seeläbi, et lihtsalt ajastad paremini enda oste. Amazing. Ja ma surun nüüd alandlikult pea maha, sest mulle jõudis just kohale, kui kuradima rumal ma olen.

Teilt aga ma tahaksin teada, milliseid valikuid te teete? Kas keegi tellib toitu koju? Kuidas olete teenusega rahule jäänud? Kas näiteks värsked puuviljad ja juurviljad on jõudnud teieni ideaalses seisukorras? Mille järgi te enda eelistusi teete? Jagage nippe ja teenime koos endale aasta lõpus ühe puhkusereisi välja. Päriselt.

Kui ma peaksin veel need väljas söömised siia juurde liitma, siis hakkaks küll hirmus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32 thoughts on “Mis on minu lemmik toidupood? Mida leiab minu ostukorvist? Kui palju ma kulutan toidule ja kui rumalaid otsuseid ma teen?”

 1. Ehrmanni proteiinipudingud on mustika ja rocca al mare prismades täiesti olemas. Kuigi jah, kui tondil on kodupood siis vist jääb natuke liiga kaugeks.

  1. Ma tegelikult Mustika Primast olengi käinud otsimas neid ja viimased mitu nädalat olen jäänud tühjade pihkudega 🙁
   Võib-olla on õnnestunud mul lihtsalt kuidagi maru “Õigel” ajal poodi sattuda, kui lett tühi on.

  2. Ilmselt ikkagi laojäägid. Lasnamäe Prismast kadusid ka ära (koos hinnasildiga) peale seda, kui Rainbow proteiini pudingud müügile tulid. Neid on aga saada Solarise toidupoest. Seal on ainult kadunud tumeda šokolaadi/mündi maitseline variant. Šokolaadi, vanilli ja karamelli maitselised on olemas.

   1. PS! Comarketis on Ehrmanni pudinguid ja Comarketis on tihti nn uusi tooteid esimestena müügil – nad ju Delice toidupoodidega sama kett.
    Mul kodupood Rimi, Laagris kuna külmutatud juurikad on seal tihtipeale ales, samuti puu-ja köögiviljad on hea hinna/kvaliteedisuhtega. Aga samas osad asjd pean ostba ikka kõrval Laagri Coopist – nt seesama munavalge. Aga ma see, kes proovib asju ette osta ja siis pole hullu 1-2x kuus suurem poetrett teha. Viimase aja avastus on Comarketis Nocco hind seega laveerin Coop ja Co vahel. Selkus käin ainult mingi kindla kampaaniatoote järel nt Nocco hetkel.

    1. Kusjuures Rimides peab kiitma puuviljavalikut küll. Kõik asjad on enamasti värsked ja näevad head välja.
     Selline universaalne pood võiks olla, kust saab kõik kätte – küll see juba oleks midagi 🙂

 2. Aasta alguses andsin lubaduse, et planeerin nädala toidukorvi ette ja tellin üks kord nädalas toidu maxima e-poest ette. Ütleme nii, et nagu uusaasta lubadused ikka … pidasin suveni vastu. Suvel on ju nii mugav haarata arbuus ja minna piknikule, peale pikka nädalavahetust tellida üks burx või caesar hoopis woltist.
  Kui planeerisin toidud ette ja tellisin kord nädalas säästsin umbes täpselt 100 eurot kuus. Ulme minu meelest. Meie (mina ja elukaaslane) 400eurosest toidukorvist ja 300eurone. Ja see oli nii hea tunne, aga samas mulle meeldib vahest olla ka laisk ning tellidagi koju caesarit, mitte pool päeva hakkida ja mässata.
  Maximaga ma pole üldse rahul, nagu mis pood see üldse on, igakord mõtlen et no kurat kuhu ma sattusin. Vanamutid räuskavad, kui julged nende ette astuda ja kiirelt ühe piima haarata, kassas üritad seletada, et sooviksid aitäh kaardi raha kasutada ja ainuke vastus mis sealt tuleb on što?
  AGA MAXIMA E-POOD .. kuld ma ütlen! Isiklikult NULL halba kogemust – toitudel väga head kuupäevad ja puu-juurviljad on samuti väga kenas konditsioonis.
  Mina soovitaks teha suuremad ostud e-poest. Ja need paar puudu jäävat asja haarata selverist, kui see muidugi teepeale jääb, isiklikult ei näe selles probleemi.
  Lisaks kui e-poest tellida ja tõesti kuupäevad kehvad, juurviljad koledad ja närbunud siis soovitan igaljuhul helistada. Varem tellisin coop-ist ja see tõesti toimis, enam polnud probleemi pehmeks läinud porganditega.

  1. Vauuuu 100eurone vahe – see on nagu mega. Kusjuures ma olen veel häid sõnu kuulnud Maxima e-poe kohta. Ma vist katsetangi selle esimesena ära ja eks siis paistab.
   Sinna poodi ma enda jalga tõepoolest hea meelega ei tõsta.
   Aga tänks, et sheerisid enda kogemust, andis julgust juurde 🙂 Veel enam kui ütled, et kõik asjad heas konditsioonis on.

 3. Ülivahva postitus! Meie tellime toitu koju, enamasti Selverist, aga oleme katsetanud ka Coopi (palju väiksem valik, never again). Selver on küll kallim, aga enamasti tulevad kõik asjad kohale ideaalses seisukorras, vahepeal muidugi on jube tüütu, kui tellid ala lõhefileed ja siis nad helistavad 2h enne, et seda ei ole kahjuks ja asendust ka pakkuda pole – okei raha saad tagasi, aga kuidas nüüd õhtusöögi teed eksole. Õnneks elan Prisma kõrval ka lisaks kõigele. Kusjuures Ehrmanni proteiinipudinguid on Solarise Delice’s. 🙂

  1. Hei! Kusjuures ma hakkasingi coopis ükskord ostukorvi kokku laduma, aga nii paljud asjad olid puudu ikka. No liiga paljud.
   Ja see asendamine, võinoh, kui viimasel sekundil öeldakse, et midagi on puudu. No kurat küll eks. Võib-olla ma just selle lõhefilee pärast sealt poest üldse tellimuse otsustasingi teha.
   Igatahes panen kõrvataha, et sa soovitad just Selverit.
   Ja neid Ehrmanni pudinguid ma olengi nüüd Solarisest spetsiaalselt ostmas käinud. Õnneks need säilivad nii kaua, et saab ikka korraliku laari varuda.

 4. Minu kodupood ka selver. Coopis käiksin ka, see ka puldiga, aga ei meeldi nii väga. Rimis käin siis, kui tahan kitsejuustu, mida ahjus grillida või kotiga avokaadosid. Rimi jõhvika ja valge shokolaadi küpsised on ka räme head.
  Ma arvestasin sisse ka väljas söömised ja kodukeemia ning kuus 1000 euri sööme kahepeale maha. khmm.
  See oli siis kui linnas elasime, nüüd elame kaugemal ja nii palju väljas ei sôö. Võiks uuesti kokku arvutada, aga pakun, et 800 umbes

  1. Hei! Mis kitsejuustu sa ostad Rimist? Oled mingi eriti hea lemmiku leidnud?
   RImi enda šokolaadist räägid? Ma pole tähele pannudki, aga tundub hea asjana, mida proovida.
   Toitukott neelab ikka korralikult raha, korralikult. Ma isegi ei uskunud. Kodukeemiat ja kassiasju ma kokku ei löönud, ei julgegi seda teha vist 🙂

 5. Väga broo postitus. Igaljuhul soovitan Prismast osta X-tra Wok Mix’i. Müüakse kilostes pakkides järgmiste koostisosadega: porgand 26%, brokkoli 22%, kollane paprika 17%, punane paprika 14%, mais 12%, suhkruherned 9%. See on ainus woki segu, mida ostan ja teiste peale raha ei raiska. Nagu märkad, on Sinu lemmikud, herned on seal täiesti olemas:)

  1. Hei! Kusjuures ma olen mitu korda seda pakki käes hoidnud, aga osta pole julgenud. Ma ei teagi miks. Jaaaa need herned on lihtsalt niiiiniiiniii head.
   Aitäh soovitamast, proovin ära – enam ei põe 🙂

 6. Minul endal on Rimiga olnud koguaeg halvad kogemused eriti värskete puu-ja juurviljadega. Küll on paprika või avokaado seest täiesti hallitama läinud . Ostan ntks saia või leiba, kui kohe ära ei söö ühe päevaga siis juba sai hallitab. Ostsin üks kord õhukese lavassi, kodus lahti tehes juba hallitas kuigi kuupäev oli õige. Sama lugu oli mingi täiesti tavalise singiga, parim enne ei olnud isegi lähedal aga kui kodus lahti tegin siis jummel kuidas haises.
  Seal võib küll soodused ja asjad olla aga pigem ostan täishinnaga toote Primast või Selverist kui viskan koheselt minema toote, mille ostsin veidi odavamalt.

  1. Hei! Kusjuures, mulle endale räigelt maitseb avokaado, aga kuna olen saanud nii halbasid partiisid, siis ei olegi seda oma toidulaual sellel aastal vist näinudki. Alati on kas liiga toores, mis kodus seistes valmis sekundiga ja on kohe lödi. Nagu Murphy seadus, ootad alati liiga kaua. Või siis teine variant, on juba ostes kohe jumala mööda.
   Kusjuures jaaa, nende pagaritoodetega on mingi konkreetne jama. Õnneks lihaga sellist asja veel juhtunud pole.
   Me istume sinuga igatahes samas paadis. Prismast ja Selkust ostes on väiksem tõenäosus alt minna.

 7. Nii hea postitus! Ma ei tea mis värk selle Rimiga on, aga mulle ei istu ka kuidagi! Eestis olles meeldib Selver, seal tundub olevat kõige kvaliteetsem kaup, aga soomes olles eelistan Prismat! Ostan ainult puhtaid tooraineid, kõige suurem nõrkus on Värska (plastikpudel)! Prismas on tore äpp, mis näitab kõik su tsekid ja kui palju millelegi kulutad! Üldjuhul käin poes nimekirjaga ja emotsionaalseid oste ei tee kunagi! Väljas söön väga harva, eestis olles või seoses mõne tähtpäevaga!

  1. Hei! Ma ei tea, mis kuradi värk selle Rimiga on. No minu meelest on need Rimid ikkaigi nagu vähe puhtamad Säästumarketid, muud vahet pole.
   Soome kohapealt olen täiesti nõus – seal on need Prismad muidugi meeletud ja jõhkra valikuga.
   Värska kuulub samamoodi mu lemmikute hulka. mmmmm….

 8. Aitäh postituse eest, jällegi mõnus lugemine. Mulle ka on jäänud Selverist mulje, et kui ikka tahad saada midagi konkreetset, siis Selver on ainus, kes viitsib kaupa välja panna ja valik on ka lai. Teistes kaubanduskettides võib tühjus laiutada seal kus loodad midagi saada. Küsiks veel, et kust ostad seda suhkruvaba Valio Mustikka kisselli? Esmapilgul Eesti e-poodidest ei leidnud.

  1. Hei! Seda Valio Mustika kisselli ostsin viimane kord Soomes Prismast, aga juttude järgi olid need jõudnud mingi hetk ka Sikupilli ja Mustika Prismasse. Kui mina neid eile otsimas käisin, siis muidugi ma neid ei leidnud. Ei teagi nüüd, kas otsisin valest kohast või olidki need ainult korraks meie turul. 🙁

 9. Helena Jõearu

  Proovin lühidalt teha 😀 igaühel on säästma hakkamiseks omad põhjused – me otsustasime, et paneme härrale suhu implantaadid (tal olid mõned hambad lagunenud ja see oli parim lahendus) ja ostame auto.
  Alates 2017a detsembrist paneme kõik oma kulud kirja. peensusteni ei aja, toit on nt lihtsalt toit. Ja kulud/tulud on meie omad kokku. Lihtsam järge pidada ja ei ole NII tüütu. Tänaseks käib see täiesti ise-enesest ja ei võta absoluutselt aega. Küll aga on nt eraldi lahterdus väljas söömiste jaoks – see nr on üks kole number 😀 Samas on see hea koht, kust kokku hoida kui kuu “säästu eesmärk” hakkab väga käest ära minema.
  Kokkuvõte: 9500eur härrale suhu ja 6000eur auto eest (me ei tahtnud põhimõtteliselt liisida). Mõned tuhanded erinevatele aktsiatele ja jooksvate säästude konto ei ole ka nullis. ULME minu arust. MIda me varem oma rahaga tegime?????
  Olgu öeldud, et väljas söömas käime ikka, ostame ikka seda, mis maitseb, joome coca-cola zerot (kordades vähem kui sina), ostame statoilist vahel kohvi jnejne.
  Natuke tasub mõelda ja planeerida küll 😛

  1. Rahaga on ikka see, et mida rohkem seda tuleb, seda rohkem seda läheb. Samas on õige ka, et raha hoida liikumises, aga tuimalt seda laristada pole ka nagu õige.
   Aga no juba väikse planeerimisega on võimalik ikka vapsee jõhkralt kokku hoida, julm.
   Olen siin natukene suutnud ennastki distsiplineerida, aga peaksin rohkem.

 10. Väga hea postitus! Tegin ise umbes aasta tagasi sama statistika ja hinnavahe tuli ca 100.- Seejärel hakkasin käima kord nädalas Maximas. Kiired asjad ja mida Maximas ei leidu, ostan Selverist kuna elan täpselt selle poe kõrval.
  Juurikad ja marjad ostan 2,5 kilostes kottidest Kaupmehest. Ülimugav!

  1. Hei! Mõtle nüüd, iga kuu 100eur kokkuhoidu puhtalt planeerimise arvelt – jõhker ju.
   Ma peaks tegelt ise seda sama rakendama – mul ka sisuliselt Selku kodu ligidal. Telliks enamus asju Maximast ja siis haaraks puuduoleva Selverist.
   Kaupmehest olen siiani ainult kuulnud, aga enda samme sinna settinud pole. Julged soovitada jah? Pean järgi tšekkima.

 11. Väga hea postitus oli , järgmine on kindlasti veel parem. Anyway omalt poolt tahaks veel mainida ,et endal kodupood on rimi ,ning halbu kogemusi kaubaga pole, seal maksab toit enamvähem normaalset hinda ning on palju kampaaniaid ja suur tootevalik (ainult töötajate käitumine tekkitab vahel küsimärke).

  1. Ma olen täiesti nõus, et nii palju kui on inimesi, on arvamusi. Noh, samas töötajaid leiab igasuguseid igalt poolt, aga kuidagi Rimides ja Maximates on selline halb teenindus eriti silma jäänud 🙂

 12. Lihtsalt pean mainima, et see Fitness kanafilee hakkliha ei ole mingi uus asi. Sama toode täpselt samade makrodega on juba väga palju aastaid müügil olnud. Nüüd lihtsalt fitness-hulluse trendiga tehti uus pakend, peale hantliga näitsik ja mingi tobe väide seleeni kohta ning oi kuidas kõik ostavad! Nagu saaks kohe ka ilgeks fitnessiks seda süües.
  Ja muidugi saab liha ka ette osta, kui sügavkülmas ruumi on 😉 Ma puht põhimõttest keeldun seda kanahakkliha 2.50€ eest ostmast. Aegajal ikka leiab neid poest -50% ja sügavkülmas võivad nad oma aega oodata ka.

  1. Hei! Olen täiesti kursis, et tegemist pole uue tootega. Sõin varem seda vanemas pakis ja nüüd uuemas. Kunagi tegin endale ise kanafileest hakkliha, aga kuna see oli korralik jändamine, siis loobusin.
   Fitnessi ja valguhullus on tõepoolest jõhkrad mõõtmed saanud 🙂
   Ma ise sügavkülmutatud liha ei söö – mingi lapsepõlvetrauma vist. No ei suuda, ei taha. Aga õige point 🙂

 13. Väga asjalik postitus!
  Samamoodi mehega mõtlesime, et huvipärast lööme kokku palju meil mõlemal kuus poes käimsele kulub. Saime kuskil 600 eurot pluss siis väljas söömised.. päris hull tegelikult 😀 Oleme ka sellised “fitness” inimesed ja põhikulu ongi liha, munad, mehel kohupiim jms piimatooted. Võibolla minu puhul ongi ostukorv suurem, sest mul laktoositalumatus, ja pean ostma aegajalt alternatiivtooteid ja need palju kallimad. Kuidagi on vaja valgud täis saada ja ainult munast ja lihast ei suuda toituda. Aga oleme hakanud käima ka turu peal ja ostame valmis kanahakkliha- värske ja suhteliselt soodne. Kindlasti odavam, kui poes see pisike pakike.
  Muide, soovitan vaadata sellist saadet “Eat Well For Less”. Olemas ka: https://kanal2.postimees.ee/pluss/saade/Soodsad-sooginaudingud-UUS-. Tõsiselt hea saade sellest, kuidas saada nippe soodsamaks ostukorvist, aga samas toituda tervislikult ja maitsvalt. Seal osad pered säästavad aastas terve puhkusereisi ja ainult tänud sellele, et teevad poes targemaid valikuid ja mõtlevad oma ostud läbi.

  1. Minu lemmikud poed on Prisma ja Maksimarket. Elan suhteliselt väikese linna lähedal ja kuna Prismat siin pole siis käime Coopis pidevalt. Mõnus selline avar ja suure valikuga.
   Samas meie oma nö “küla pood” ja seega kodupood on Gross. Kuna see on piirkonna peale ainuke suurem pood, siis õnneks on ta väga korralik. Alati on puhas, vanaks läinud asju pole ma saanud ilmselt seetõttu, et kuna piirkonna ainuke pood siis kaup lihtaslt vahetub nii kiiresti(kahjuks jah letid ka tihti tühjad). Aga võrreldes teiste Grossidega kus ma käinud olen…on vähesed nii viisakad. Aga võibolla ma olen ehk harjunud, Selverist Grossi astuda on tõesti suur taseme erinevus ikkagi.
   Rahakotile mõjub hästi et kodu lähim pood Gross on haha. See toidukorvi hinna erinevus on mega ikka tegelikult :D. Aga noh eks valikut ka palju vähem, seetõttu tihti linnas Coopis käingi.

   1. Mulle endale meeldib kohutavalt maksimarket, aga no need on minust nii kaugele viidud 🙁
    Ma mäletan, et kunagi sai Grossist täiega head rummikooki – ära küsi, mulle tuli lihtsalt meelde 🙂
    No kui väga valiv ei ole, siis saab ilusti hakkama. Olen nõus, mind on ära hellitatud toidukauplustega :Dliigagi.

  2. Kusjuures mulle tundubki see 600eurot selline läbiv summa. Ma ei kujutaks ette, kui meil veel lapsed oleks – kui nende emotsiooniostud peaks ka veel kokku lööma. Oiiii booosemoiiiiii.
   Kusjuures see turu variant, kummaline, et ma ise pole selle peale üldse mõelnud. Munad ja leiva ostan alati turult, aga lihalett on kuidagi tähelepanuta jäänud.
   Oooo, vapsee. Tänks sheerimast. Tšekin kindlasti järgi 🙂

 14. Arvasin algselt et tulen ja siis ongi jutt influencer moodi brokoli ja täistera toidust, oli aga jumala hea artikkel mis annab ausa ja reaalse ülevaate toidukorvist ja poodidest. Ka mina tarvitan ainult zero jooke ja olen sellele üle läinud et ostan neid ainult soodukate ajal mis piirab konsumi ja hoiab ka raha kokku.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga