Ettevalmistus kevadhooajaks 2019 algas NÜÜD!

Vaadake, kui laisaks muutuvad inimesed, kui neil kõht täis ja hea olla on. Ei päriselt, ma olen seda uut dieeti oodanud juba sellepärast, et ma olen umbes 210% tootlikum, kui mitte dieeti pidades. Kõik võistlejad saavad minust aru ma arvan. Kui kõht on tühi, siis mott on laes, toad on korras, blogi on kirjutatud, unegraafik on sekundi pealt paigas, iga vaba ajahetk on sisustatud ja elu on paigas nagu õpikus. Ja see tuim rutiin ja üleorganiseeritus lihtsalt nii meeldib mulle. 

Olgu, aga teeme siis uuesti otsa lahti selle ettevalmistuse pulliga. Eelmist ettevalmistust ma jagasin teiega algusest lõpuni välja ja ütleme nii, et päris alasti sai ennast sõna otseses mõttes tõmmatud ja plaanin seda ka sellel korral teha. Kui ma karjun siin välja, et tavai – ma lähen lavale, siis see ongi nagu päris, tagasiteed enam pole ja mul on kohustus asi lõpuni viia. Ja tegelikult üleüldse see blogi pidamine on minu jaoks nagu pihil käimine – kui ma suudan kõik enda mõtted siin välja öelda, siis hakkab kuidagi kergem (mis sellest, et tihti hoian hinge kinni, kui teie kõigi reaktsioone ootan). Kuna ma mitte kunagi, nagu mitte-mitte kunagi ei tunnista, kui mul raske on, siis vähemalt siin saan ma selle välja öelda. Aga tavai, läks melanhoolseks veits, praegu on ju asjad ülihästi.

Kevad 2019 valmistun ma ilmselgelt uuesti Team Reinarti all, ehk siis Peep timmib minu toitumist ja trenne (ja on mulle psühholoog, isa, vend, naabrimees ja sõbranna ühes isikus) ja Eleri üritab taaskord ühest puupakust mingit graatsiat välja võluda. Need kaks inimest on reaalselt muutnud minu maailma ja mul on nii kuradima hea meel, et meie tiim on nüüdseks tublisti kasvanud ja meil on tekkinud kuidagi selline mõnus ühtne pere, no täpselt – nagu pere. No blin, kui ma nüüd seda teksti loen, siis tundub nii pehmo jutt, aga no kõik meie tiimiliikmed on nii vinged no. No varemgi neid “tiime” igal pool nähtud, kus treenerid korjavad ainult raha ja reaalset sellist ühtekuuluvust pole, igaüks nokib ikka kuskil omaette. 

#TEAMREINART Foto: Karl Saare

Kurat, ma lootsin, et ma seekord suudan seda promojuttu tagasi hoida, aga no ei suuda ikka küll eks. Eleri teatas mulle näiteks täna hommikul, et ma hakkaks enda võistusplaani paika panema, sest ta tahab minuga ühtedele võistlustele kaasa sõita. No juba tahaks teda pooleks kallistada no. Kui sa oled nälgas ja närvis ja võõras riigis, siis no te ei kujuta ette, kui suur asi see on, kui sul on kõrval üks terve mõistusega inimene, kes sul mõistuse paika koputab ja kätt hoiab. Ma tunnen ennast juba nii läbi ja lõhki, et mulle on vaja seal dieedi lõpus suht tihti labakäega vastu tatti tõmmata ja käskida ennast kokku võtta. Ma hakkan dieedi lõpus eite meenutama ju, hakkan põdema mingite X asjade pärast ja suudan kõikides asjades kahtlema hakata – asi, mida ma tavaolukorras mitte kunagi ei tee. Aga no see selleks. Kurjam, näpud hakkasid nii kiirelt trükkima siin, et panen edasi. Mul nii palju asju hingel no.

Mulle tuli just meelde, kuidas ma kuulasin terve sügishooaja Fitshopi leti taga võistlejate nuttu, kuidas nende targad treenerid on pannud nad mingitele X dieetidele, mis minu mõistusele tunduvad karmimad kui mingid Siberi vangilaagrid no. Nagu milline terve mõistusega treener käsib võistlejal teha 2 cardiot päevas lisaks jõutreeningutele? Milline normaalne treener keerab ettevalmistuse ajal võistleja kaloraaži närusele 1000kcal peale? Mida fakki? Nagu kas te kujutate ette, mis ühe naise kehaga juhtub, kui sellist asja teha? Ma kardan, et sealt kehast ei saa enam mitte kunagi mingit normaalset naist enam. Kurat, ma läksin jälle tigedaks. Huhh…. Ja siis ma kuulen mingisugustest veega laadimistest ja vee väljaajamisest ja mingitest kuradima X piinamismeetoditest veel. MIDA KURADIT? Keskajal elame või? Mis järgmiseks – hakkame vaime ka võistlejate kehadest välja ajama? Ma lihtsalt ei suuda uskuda, et selline huinjaa ikka ja veel saab aset leida ja kõige kurvem on loomulikult see, et need targad treenerid on tuntud nimed, kõik needsamad, keda te näete patseerimas telekas ja sotsiaalmeedias. Mul läheb süda pahaks, häbenege ennast! Okei, läks lappama jälle. Ühesõnaga, kui sinu peal on juba selliseid inimkatseid tehtud, siis minu sügav kaastunne, aga kui sinu treener käsib sul selliseid asju tegema hakata, siis palun, PALUN, haara enda viisud ja põgene! Okei, lõpetan, enne kui ma täiesti endast välja lähen.

Ühesõnaga pikk jutt kokku, et miks Team Reinart? Sest eelmise ettevalmistuse ajal sai mulle suht ruttu selgeks, et Peep oskab mu keha lugeda paremini kui ma ise enda kümmet näppu ja mulle istub räigelt hästi selline toimetamine, et tema käsib ja mina teen. Ei ole mingit enda peaga leiutamist, on 100% usaldust ja tulemus tuleb. Ja ma ei pea hinge kinni hoidma, et keegi minuga mingeid inimkatseid tegema hakkab, ma ei pea kunagi tulevikus mingit lõivu maksma tervise arvelt. Ma olen juba suht palju nalja visanud selle üle, et ega Peep polegi mingi tavaline treener, ta on rohkem Doktor Peep, kes siis aitab teiste tohlakate treenerite tuksi keeratud organisme ellu äratada jälle. Mul on plaanis Eleri ja Peebuga korra ka maha istuda ja kuulata ära need kõige räigemad lihunik-inimkatsed ära ja selle põhjal teile ka värvikas kokkuvõte teha siis. No umbes teemal “101 viisi, kuidas mitte valmistuda võistusteks” või “101 tundemärki, et su treener on ajuinvaliid” vms… Sai ju kunagi seda blogigi alustatud sellepärast, et natukenegi kellegi maailmapilti paika loksutada.

Foto: Karl Saare

Anyway…Kas me lõpuks hakkame nüüd selle dieedi jutuga ka pihta, enne kui siin jälle lappama läheb? Selleks me nagu siia kokku tulime ju. Nii… Eelmine ettevalmistus hakkas mul pihta 8. jaanuar, aga seekord alustasime varakult – ametlik algus siis juba 11. november. Miks nii vara, võistlused on ju alles kevadel? No sajal erineval põhjusel… No esiteks see annab meile palju rohkem aega ettevalmistuseks, saame dieeti rahulikumalt teha ja dieedi ajal ka natukene “maiseid patte” lubada. Panin praegu suure kajaka naeru maha. No ühesõnaga saab dieedi vahepeal paar diskensit teha ja ei pea ainult näppu imema siin. Dieet ei ole mingi haigus ja vahepeal on päris mõnus natuke elamist ka endale lubada. Aga no suuresti alustasime ka seetõttu nii vara, et mul läksid siin asjad ikka korralikult lappama. Kui ma eelmist dieeti alustasin 71.4kg juures ja ma lubasin endale, et ma never ei lase kaalul nii lakke tõusta, siis arvake ära mida ma tegin? OPPPAAAAAA! Tegin selle tulemuse üle, seega uueks alguspunktiks sai 72.4kg. Tubli Kaisa. No väga tubli.

Foto: Karl Saare

Ma võiks nüüd teha siin tarka nägu, et no mingi osa sellest on ju lihas ka ja kuidagi asja pehmendada, aga milleks? Lihast on selles heal juhul kilo, võib-olla mingi ime läbi rohkem, aga no oleme ausad nüüd. Ma lasin asjad korralikult lappesse ikka. Kas kahetsen? Ei… Mu seljataha jäi elu parim suvi ja iga jumala kärakas ja amps olid seda väärt. Kas järgmine kord toimetan paremini? Tead ma ausalt öelda ei usu, no päriselt ka ei usu. Hingamine, seksimine ja söömine on nagu kolm asja, mis elust elu teevad ja kui sina suudad nendest ühe ära lõigata, siis ma tegelikult ei oska väga kade olla. Ma esimesena hakkaks võib-olla seda hingamise asja kärpima. 

Positiivne on muidugi see, et eelmist dieeti ma jäädvustasin ju nii blogi kui ka pildimaterjali näol ja võrdlusmoment on päris hea. Kui ma praegu lihtsalt peeglisse vaataks, siis võib-olla tuleks kassiahastus peale, aga pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna. Mu kaalunumber on suurem, aga keha näeb palju parem välja kui eelmise dieedi alguses ja meil on nüüd lisaks veel 6 nädalat, et kuivada, seega… kõik on tegelikult maru hästi. Ja kuna eelmine dieet ei olnud teab, mis kaelamurdev, siis suure tõenäosusega ei peaks ka see dieet olema. Igatahes tunne on kuradima hea ja eks ole näha, mis siit siis edasi saab. Ma ootan räigelt, mis siit pehme vammuse alt nüüd välja hakkab tulema – äkki sellel hooajal on lõpuks mu tikkjalgadest saanud midagi võimsamat? No taipohh kui ei ole… peab olema!

Eestvaates siis… Ilmselgelt nägu morn, kui rind kahanenud on 😀 
Ja tagant siis ka.

Igatahes, ootan teie ettepanekuid ja soove, mida te siit lugeda/näha soovite. Kas midagi jäi eelmisel ettevalmistusel kajastamata või kas oleks saanud midagi paremini teha? Igatahes kuskil korra kuus hakkan siis mingeid võrdluspilte sheerima ja saame siis koos vaadata, mis muutused toimuma hakkavad. 

Ahjaaaa! Kuidas mu praegune elukorraldus välja näeb? No trenne on mul nädalas ainult 4tk ja cardiot 0. Sedasi olen siin päris pikalt juba toimetanud. Kava jaguneb siis tuhar-õlg-jalg-selg ja ilmselgelt tuhara ja jalatrennis on vaja siis sisuliselt sünnitama hakata. Maru uhke on tegelikult olla ka, sest jalal on raskused ikka korralikult arenenud ja lõpuks ometi ma olen suutnud trennis pingutada nii palju, et reaalselt iga jumala kord annavad jalad ja tagumik tunda. Lõpuks ometi ma ei käi enam trennis vaid ma teen trenni – ainult trennis käimine tulemust väga ei anna. Ja kes mu Instagrami jälgivad siis gaaaddeeeeem ma sain endale ju need neoonroosad tõstejalanõud – juba need annavad nii palju kükkimisele juurde ja no tahad kohe minna sinna puuri ennast piinama. Kaloraaž siis offseasonil oli mingi miljon + lape (ei kaalunud, ei mõõtnud midagi ja lubasin endale kõike) ja selle langetasime nüüd 2100kcal peale – vaatame, kuidas keha reageerib ja vajadusel siis korrigeerime kui vaja. 

Foto: Karl Saare 

Kurjam, ma plaanisin tegelikult siia postitusse suruda veel stoori sellest, kuidas ma AlternaDiivas ennast augustamas käisin, aga… jätame selle loo siis järgmisesse postitusse, läheb pikaks see stoori siin. Olge mõnusad ja äratame selle blogi nüüd uuesti ellu 🙂 

15 thoughts on “Ettevalmistus kevadhooajaks 2019 algas NÜÜD!”

 1. Ma lugesin seda täpselt sama motoveeritult ja samasugukse kareda Kaisa häälega, kui Sa räägid. Ääretult mõnus lugeda nii energilist juttu! Kaisapower123!!!

  1. Tead kui lahe on lugeda, et minu jutus kõik kuulevad taustaks minu häält – järelikult olen suutnud jutu jätta täpselt selliseks, nagu ma seda ise räägiks 🙂
   Tänkju tänkju tänkjuuu!

 2. Jõudu ja jaksu uueks hooajaks! Nii tore, et sa blogi taaskord elluäratada oled otsustanud. Sinu kirjutised on lihtsalt puhas kuld 🙂

  1. Suurimad suurimad tänud. Tead ma mõtlesin küll suvel sada korda, et istun maha ja kirjutan, aga tead kui vaimu peal ei ole, siis no ei taha hakata pastakast midagi välja imema. Parem kirjutangi ainult siis, kui kulda tuleb, ei risusta. Aga no nüüd on garanteeritud, et maini toodan siin sisu peale – on mida kirjutada küll ja veel 🙂

 3. Eks ta nii kipub tegelt aastast aastasse olema küll – lubad endale, et seekord oled targem… lõppkokkuvõttes oled lihtsalt rohkem kogenud. Nagu ka eelmine kord – alguspunkt on ju väga hea! Ma juba ootan ka, et saaks juba dieedile, saaks reeglid paika, oleks elu palju toredam (milline loll seda ütles?)
  Tead, neid tüdrukuid, kes lasevad 1000 kcal peal 2 cardiot päevas on nutma ajavalt palju 🙁 ma võiks sellest vist lausa novelli kirjutada… aga at the end of the day – jumal tänatud, et minu treener nii sooda ei ole. Ma ütlen asualt et tänu võistlemisele ja oma off seasonitele olen ma lõpuks normaalse inimese moodi sööma õppind!
  Pöidald pihku sulle taas ja hoia meid ikka kursis oma tegemistega! 🙂

  1. Tead, tegelikult polegi kiruda siin midagi, aga endamini ikka mõtlen, et mõtle kui lihtne oleks hakata dieeti pidama sellise +5kg pealt näiteks. Samas jällegi ongi, ma oleks pidanud suvel nii paljdest asjadest loobuma jälle. Et no ma ei teagi. Aga õnneks iga kord annan endale nagu vähem piitsa ja ei leina enam nii palju, kui varem tegin. Lihtsalt tean, et nagunii saan selle vormi siit tehtud, vahet pole kui palju kilosid juures on 🙂
   Oiiiijaaaaaa, ma ei tea, mida ma pean tegema, et natukesegi aidata sellel jamal kuidagi lõppeda. Nagu päriselt! See nälja- ja piinamislaager ei ole normaalne.
   Jeiiii! Aitäh sulle ja hoia meid ka kursis, kuidas sul läheb.

 4. Väga lahe, et jälle võistled. Ausalt on väga põnev Sulle kaasa elada.
  PS See punane rinnahoidja näeb väga hea välja, olen üritanud sarnast päevituspesu leida.

  1. Nii tore on lugeda nii positiivset kommentaari, aitäh.
   Need tegelikult ongi päevitusriided ja no istub tõesti hästi – ja oiiiiiii kui keeruline on mul selliseid päevitusi leida.

   1. Mis firma on? Instagramist on silma jäänud boutine LA riided, aga proovimiseks peab tellima, ei ole seda veel teinud.
    Mõtlesin ka, et 2100 suht madal kaloraaž? Kõrgemalt alustamist ei kaalunud?

    1. Hohohohooo, need sai Küproselt ostetud ja ma nüüd ei mäletagi, mis selle poe nimi oli 🙁
     No praeguseks oleme tõstnud näiteks kaloraaži 2150 peale. Tegelikult ei ole madal, arvestades et on ainult 4 trenni ja 0 cardiot.
     Praegu vaatame, mida keha teeb ja kuidas reageerib ja siis saab edasi vaadata, kas lisada veel või kärpida.

 5. Issand kui kaua ma uut postitust ootasin 😍 rohkem kui jõule ootan.
  Selle peale lähen kohe spordiklubisse ja uurin maad, kuidas uuesti ree peale saaks (4 kuud treeningpausi, raskuste tõstmine keelatud). 1 kuu on veel tõsisem treening kättesaamatu unistus, aga midagi saan ikka teha. Jalutan lindil ja hingan jõusaali sisse 😊

  1. Appi kui lahe, ma ei kirjutagi iseendale 😀 Keegi ikkagi loeb ka. jeiiiii!!!
   Kui sa nüüd nii pikalt pausil oled olnud, siis alustagi võimalikult rahulikult, las keha harjub ja ära liiga tee endale.
   Aga võib küsida, miks jõusaalist eemal oled olnud? Kas mingi tõsisem vigastus?

   1. Puhtast edevusest tehtud iluopp läks pehmelt öeldes p* sse. Opil ja selle tulemusel pole häda midagi, väga viis, kuid tüsistused tahtsid teise ilma viia. Reaalselt olengi praeguseks kolm kuud kodus sitsinud. Lohutan ennast sellega, et keegi peab ju see loll ka olema, kes statistikasse läheb ☺
    Parim oli EMOs lamada, 8 erinevat arsti/õde ringi sebimas ja üks noor kutt küsis, et ega sa seda oma raha eest teha ei lasknud? Tead, nägin küll juba ühe silmaga tunneli lõpus valgust, aga ikka tahtsin talle kümpi sõita 😆 voolikud mu mõlemas käes päästsid ta näo 😆

    1. Oiiiiiiiii blin. Mis iluopiga tegemist oli? Hohohoooo, kõlab ikka nagu väga jubedalt. No kurja ma räägin, ükski opp ei ole 100% kindel asi no. Mind naerdi kunagi välja kui ma põdesin rinnaopi pärast – kamoooon see on kõige lihtsam opp ever, no ei ole ikka küll, alati on võimalus, et midagi läheb pekki ja keegi peab see 1% ka olema.
     Väga kurb kuulda igatahes, aga loodetavasi lõpp hea – kõik hea.

 6. Tere!
  Olen Su blogi lugeja alates eelmisest talvest ja sain siit muujulgas inspiratsiooni oma kaloraaži tõsta. 🙂 Aitäh selliste mõtete jagamise eest! Mind huvitab selline asi, et kui ma söön liiga vähe (ei ole sportlane, aga teen jõutrenni ja kardiot 4 trenni nädalas kõik kokku), aga soovin pekki vähendada, siis kuidas saaks oma kaloraaži sinna maani, et tegemist poleks liiga vähe söömisega. Söön hetkel 1500 trennivabal ja 1800 trennipäeval (50% süsikad, 20% valgud, 30% rasvad). Juurde nagu ka ei tahaks võtta vahepeal, sest vähesed kaotatud sentimeetrid on kadunud väga vaevaliselt. Äkki oskab keegi arvamust avaldada sel teemal 🙂 Aitäh ette ja jätka blogi ja fitnessindusega samas vaimus! Edu!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga