2 nädalat dieeti purgis! Before & After ja mis imeasju ma siis söön?

Kas kahe nädalaga on võimalik enda keha muuta? Ma oleks varem öelnud, et kindlalt mitte, aga te panite mind oma sõnu sööma. Miks teie? Sest te elate mul kõik kukil ja nõuate progressi kohta tagasisidet. Ja jumal tänatud! Sest ilma selle blogita ma ei viitsiks never midagi siin analüüsida ja pildistada ennast iga nädal. Nii, et ärge laske mul ka edaspidi laisk olla ja kütke piki kukalt mulle, kui teid kauaks teadmatusse jätan. Aga enivei, alustame algusest.

Ma alustasin enda dieeti siis 8.01.18 ning minu treeningkava kohta saate infot eelmisest postitusest. Langetasime mu kaloraaži 2100kcal peale ja peale esimest nädalat juhtus mis? Mitte si**agi. No vähemalt kaaluga mitte. Peale paari päeva dieeti tõusis isegi kaal ja no tere hommikust! Hakkan mina siin dieeditama ja kaal hakkab hoopis tõusma. Teen ulme promojutu ära, et seekord teen dieeti targalt ja umbes, et kõik toimib nii hästi ja siis kellad! Okei, ootasin veel siis kuni nädala lõpuni ja saate aru – tuhhi tuli nagu mühinal, nagu reaalselt kõik trennid tundusid nii lebod, ladusin aga kettaid peale ja energia oli nii laes ja kui nädala lõpus kaalu vaatasin, siis täitsa pe*se! No mida kuradit! Ikka 71.0 ja mitte grammigi vähem. Fakkk! Ja nagu kombeks, siis treener küsib ju esmaspäeva hommikul minu käest kaalunumbrit ja mida ma talle siis ütlen? Äkki mõtleb, et ma olen juba patustanud või kurat teab no. Tahaks ju iga kord öelda, et näe, olen jälle maru tubli või no teate küll, tahaks, et keegi kiidaks ja pai teeks eks.

Ja siis jõudiski kätte 15.01, esmaspäeva hommik ja treener küsib kaalu. Pekki! Tegin veel ära siis uued pildid ja valmistusin siis tagasisidet andma ja teate mis? Vaatan siis kahte pilti, nädala ajase vahega ja mida ma näen? Kurat, kaal kaaluks, aga pilt on ju muutunud. Vaadake ise:

Okei, kõige raskem oli minu jaoks vist mitte poseerima kukkuda, sest kuradima raske on seista lihtsalt kaks kätt kõrval ja mitte otsida paremat valgust ega paremat nurka. Kõik võistlejad saavad vist aru, millest ma räägin. Ühesõnaga, täpselt selline ma olen, ilma ilustamata ja hommikuse padjakaga.

Kõht ja puus on ikka silmnähtavalt tagasi tõmmanud. Ja kui ma poleks neid pilte teinud, siis ilmselgelt ma oleks vahtinud seda kaalunumbrit ja suunurk oleks alla tõmmanud. Kaal näitab meile ainult meie keha suhet gravitatsiooniga, mitte midagi muud! Ja see tuleks nüüd kõigil endale pähe taguda – kaasaarvatud minul! Mida mu treener tegi? No sisuliselt sama, mida mu mees. Mees tõmbas suure kajaka naeru ja käskis treenerit kuulata ja treener käskis vähem enda pead kasutada ja mitte mingi eit olla ja paanitseda iga väikse asja peale. Ilmselgelt neil oli õigus, nagu alati. See naiste mõttetegevus on üleüldse selline, et kui ma saaks selle kellegile ära kinkida, siis ma teeks seda hea meelega. Ilmselgelt hakkas järgmisel nädalal ka kaal mühinal kukkuma ja tõusma ja siis uuesti kukkuma, nagu sellel puudub täielik loogika – vähemalt mingi liikumine hakkas pihta. See kaal on üks haige asi ja selle peaks pensionile saatma, sest tšekkige biiti, mida see asjandus kahe nädala jooksul siis teinud on:

Täielik taun ju? Ja kujuta nüüd ette ühte tavalist naist, kes dieeti hakkab pidama ja sellist kaalu hüplemist näeb? No analüüsib ennast lolliks ja üritab sotti saada, miks midagi ei toimi. Ja ilmselgelt kui kaal tõusma hakkab, siis hirmuga jäetakse ju kõik pooleli. Aga enivei, kui mult küsida, kuidas dieet siiani läinud on, siis ma ei tahaks üldse ära sõnuda, aga kuradi hea on! Päriselt ka! Hirmus hakkab, kui hea on. Kõht on kogu aeg täis, energiat on täiega palju, trennid lähevad kõik libedalt, puhata ja mängida on ka aega ja meel on nii rõõmus. Ja kuigi praeguseks hetkeks on kaal langenud tegelikult ju nii vähe, siis enesetunne on juba nii palju paremaks läinud. No palju parem on riideid selga panna, kui kuskilt ei kisu midagi. Ma ei hakka üldse siin ilusaks tegema midagi, kuradi raske on ennast peeglist vaadata, kui enda vormiga rahul ei ole. Ja minu selline õnnelik rahulolev tsoon ongi seal kuskil 65kg kandis.

Eile 22.01 oli käes siis järgmise tagasiside andmise päev ja tegin ka uued pildid ning uueks kaalunumbriks kujunes siis 69,4kg ja võrdlus on siin:

Kas kahe nädalaga on võimalik enda kehakoostist muuta? Absoluutselt! Kas selleks on vaja nälgida? Oh jumal EI! Teine asi, mille kohta te oletegi palju huvi tundnud, on siis see minu imesöök ja minu imevahendid, kuidas vormi saada. Saate aru – neid pole olemas! Ei mingeid imetoite, imevahendeid, imelahendusi! Neid ei ole olemas! Ja kõik, kes pakuvad teile imelahendusi, üritavad teile mingit huinjaad müüa. Palun ärge kinkige neile oma raha ära, annetage see vaestele – no näiteks mulle 😀 Aga mida ja kui palju ma siis söön?

Nagu ma juba eelpool mainisin, siis söön ma iga päev 2100kcal väärtuses toitu, olenemata sellest, kas mul on trennipäev või mitte. Tavalisel argipäeval ma söön 4x päevas ja isude järgi. Ja täpselt nii ongi! Kõik minu suutäied käivad kaalult ja MyfitnessPali programmist läbi ning vastavalt ettekirjutustele setin siis enda menüüd. Miks ma ütlesin argipäeviti 4 korda? Sest nädalavahetuseti mulle meeldib reaalselt poole lõunani magada ja tihti jaotan enda toidukorrad ainult kolme korra peale. Eriti hea – saab veel rohkem korraga süüa – WINWIN! Mulle on tulnud palju kirju, et ma jagaksin enda toitumiskava, aga mul ei ole sellist asja ja ma ei söö mitte kunagi iga päev täpselt samu asju. Jah – loomulikult toiduained on laias laastus samad, aga mingit kava ma ei jälgi. Küll võin aga välja tuua mõned lemmikud valikud, mis päris tihti menüüst läbi jooksevad.

HOMMIKUPUDER – No see on aamen kirikus! Ma lihtsalt ei taha hommikuti mitte midagi muud süüa. Putru keedan veega ja lisan 60g helbeid ja 150g munavalgeid. Kui teen hommikuti trenni, siis hoian lisanditega tagasi, sest ei ole äge jalga pressida, kui banaan kurgus on. Kui trenn on plaanis õhtul, siis kuhjan peale kõike head ja paremat, et kõht kaua täis oleks. Lisandite valikul jälgin samuti, mida ülejäänud päeva söön. Kas panustan siis rasvadele või millegile muule. Soolane või magus? Mõlemad! Pudru kogukaloraaži üritan hoida u 550kcal juures, et oleks ruumi ka teistel toidukordadel korralikult süüa.

LÕUNA – Enda lõunad valmistan ma alati ette karpidesse, et need hommikul siis tööle kaasa haarata. Minu meelest täiesti geniaalne lahendus selleks on suur wokpann, kus ma wokin siis seda igavat fitnessitoitu, mis mulle nii kuradi palju maitseb. Korraga lendab wokile siis neli lõunasöögiportsu ning enamasti ühes portsionis on siis u 100g mingit lahjat proteiini (veis, kana jms), 200g mingeid juurikaid (aasiapärane wokisegu, supisegud vms), u 80g mingit süsivesikut (riis, pasta, tatar, kinoa), 100g kas tomatipastat või lahjat kookospiima ja siis olenevalt isust kas jätangi portsioni nii või lisan juustu või oliive või muna või kurat teab, mille järgi isu võib olla. Kogukaloraaži ühel portsionil jätan jällegi sinna 500-600kcal kanti. Oleneb.


VAHEPALA – No see on reaalselt kokku klompsitud misiganes asi ja kui eelmine kuu oli see nagu aamen kirikus FASTI proteiinipuding või kohupiim erinevate pähklite ja puuviljadega, siis uueks lemmikuks on igasugused juustuleivad ja munaleivad ja mingid imekombinatsioonid nendest. Kui kodus leib on otsas, tulevad mängu riisikettad ja tortillalehed, mida iganes kodus leidub ja mõistliku koostisega on. Kaloraaži setin selle järgi, et õhtusöögiks piisavalt kaloreid jääks ja et makrotoitained enamvähem õhtuks paika loksuksid. Sest no ei ole äge õhtusööki valmistades avastada, et see on vaja kokku panna pms puhtalt rasvast näiteks või ainult proteiinist. Võimatu missioon. Vahepeala söön ma ära enamasti pärast hommikusööki ja enne suurt lõunasööki.

 

ÕHTUSÖÖK – See varieerub samuti nagu jumal juhatab. Kui mul on trennivaba päev või trenn tehtud hommikul, siis on õhtusöök tagasihoidlik ning sisaldab enamasti proteiini ja tagasihoidlikumalt süskareid ja rasvasid. Kui ma tulen aga õhtul koju peale rasket trenni, siis mu õhtusöök on nagu rootsi laud. Nagu sealt võib reaalselt leida kõike ja palju! Tagasihoidlik tähendab minu mõistes siis umbes 400kcal aga rikkalik õhtusöök isegi kuni 700kcal. Peale rasket jalga näiteks lasen mõnuga putru näost sisse või teen soojasid võileibasid või lasen hunniku puuviljasid koos kohupiimaga sisse, aga lahjad õhtusöögid tähendavad pigem mingit proteiinipudingut krõbuskitega või omletti või… raske on öelda, sest no kui ma koju jõudes pea külmikusse löön, küll ma siis aru saan, mis valmima hakkab.

Kas sa leidsid siit imetoite, mingeid X lahendusi, nälgimist, detox huinamuinat, salendavaid teesid, imesheike ja -mahlasid, kapsalehti? No ei ole olemas! Ma lasen sööki näost sisse rohkem kui mõni täismees ja enda menüüst mitte midagi välja lõiganud ei ole. Kas sulle jõuab nüüd kohale, et kaalulanguse võti on järjepidevus ja ajudega toimetamine? Kui mu kaloraaž peaks veel langema, siis sellel on julmalt ruumi, mille arvelt langeda. Jätan lihtsalt mõne võileiva söömata ja jälle woilaa- 200kcal vähem. Tuletan taaskord meelde, et eelmist dieeti ma alustasin 1750kcal juurest ning see langes kuni hädise 1450kcal peale. Jõhker. Pole ka ime, et praegune dieet mulle nagu naljanumber tundub.

Kuna see postitus venis aga maru pikaks, siis miks mitte seda veel pikemaks venitada? Minust sai detsembris tädi ning käisin nädalavahetusel uut ilmakodanikku uudistamas. Päris ülbe värk! Kutt ise nii väike, aga iseloomu on täismehe eest. Tõmbas südame alt ikka soojaks küll. Loodetavasti järgmine kord on kutil juba jalad all ja saame kükipuuri kange painutama minna. (Mõne huumorivaesema lastekaitse aktivisti jaoks  märgin igaks juhuks ära, et tegemist oli naljaga. NALI! Näe, see oli nali ja see oli naljakas!) 😀

 

 

 

31 thoughts on “2 nädalat dieeti purgis! Before & After ja mis imeasju ma siis söön?”

  1. Mul on pmst sama sisuline kommentaar- see kann ja noh üldse kogu kupatus on praegu juba väga pandav 😂💪👌😂

   1. Ma panin praegu hea pahvaka naeru. Oot, pühin selle ekraani tatist puhtaks nüüd 😀 Normaalsed tegelased olete ikka.

  2. 😀 😀 😀 Ma arvan, et naised on ikka haiged perverdid. Ja kes iganes ütles, et meeste mõttemaailm on rohkem rikutud, kui naiste oma – see söögu aga heaga enda sõnu. 😀

 1. Mul selline küsimus, et saan aru, et sa toitud kindla päevase kaloraažiga, aga kindlat kava ei järgi, st teed ikkagi ise süüa nii mille järgi parasjagu isutab? kuidas seda kaloraaži arvestad, läbi mingi programmi vms? Ma küll enamvähem jagan, kui palju kaloreid mingid toiduained annavad ja veidi orienteerun, aga näiteks ise toitu valmistades jään sellega tihti jänni, kui palju üks ports kaloreid annab. Ma pole mingi täpset päevast kaloraaži väga kunagi järginud, aga üldiselt ikka hea teada.

  1. Täpselt nii ongi, toidud valmivad isude järgi. Sellepärast mul ongi nö “lihtne” dieeti pidada, sest ma söön täpselt neid asju, mida tahan ja ei keela endale midagi. Kõige alus on kogused. Ilmselgelt ma šokolaadi kahe suupoolega ei lase, aga ühe ruudu minu hommikupudrust võib seda leida. Kaloraaži arvestamiseks kasutan MyfitnessPali äppi, mille saad ilusti tasuta endale alla laadida. Keeruliseks läheb arvestamine siis, kui teed nö potitäie süüa ja sealt võtavad oma osa veel lapsed ja mees, aga kuna minu peres on ainult mees ja kass ja mees sööb sootuks teisi asju, siis probleemi pole 🙂 Teed aga mingi koguse valmis, jagad selle portsjoniteks ära ja olemas 🙂 Avasta seda MyfitnessPali äppi, see teeb elu ikka maru lihtsaks. Skännid aga mingi tootekoodi sisse või trükid käsitsi ja kogu info on juba kõik olemas.

   1. Proovisin ja mul seadis ta näiteks päevaseks kaloraaziks miski 1300 mis on põhimõtteliselt ainult baasainevahetus ju 😀 Kuigi noh, kui ainult toidu kalorite arvestamiseks lugeda ja muid asju mõistusega võtta, siis abiks ikka.

    1. OOO ei nõuuu! Ise seadete alt ikka määrad enda kaloraaži ja makrod ja selle järgi hakkad toimetama. Ära neid algseadeid üldse vaata 🙂

 2. Kuigi kaalunumber on väga mitteütlev suurus, on mul siiski sind vaadates raske uskuda seda 71kg, silmamõõt annaks rahulikult 10kg vähem! Aga jah, sellest olen ma ammu aru saanud, et kaaluga sa ei saa suurt midagi mõõta. Minu treener mind kaalule reeglina ei saada üldse, me mõõdame ümbermõõte ja nahaalust rasvkude (kaliiper peaks selle asja nimi eesti keeles vist olema). Aga 2 nädala kohta super hea muutus juba! Ootan huviga järgmist võrdlust! 🙂

  1. Selle kaalunumbriga on mul eluaeg tegelikult natuke mingi teema olnud. Juba kooli ajal perearsti visiite tehes kaalusin ma alati märksa rohkem kui kõik teised sama kehaehitusega tüdrukud ja ajas päris tigedaks kohe. Ja kui ma olen näiteks enda pikkusekati tüdrukute lavakaalu küsinud, siis kõik jäävad ikkagi kõvasti alla 60kg. No mina olen 60kg juures rasvast täiesti tühi ja kuskilt rohkem ruumi alla minna pole. Et no päriselt ka – need kaalud on saatanast, mitte midagi tarka nad ei ütle.

 3. Kuidas Sina MFP kasutad? Kas sa mõtled päev varem oma menüü valmis ja sisestad ette ära ning siis toitud selle järgi või vaatad jooksvalt hommikul/päeval mille järgi isu on ja siis vaatad palju veel süüa võid? Ootan huviga selle kevadist lõpptulemust 🙂 Edu!

  1. Ooooooei, ma ei tea isegi seda, mis ma täna õhtul sööma hakkan, rääkimata sellest, mida ma homme teen. Kindel on mu lõuna, mis on alati ette tehtud, aga ülejäänud vaatan hommikul. Tööle haarangi kaasa lõunakarbi ja teen mingi kiire vahepala kaasa ja õhtul, kui koju jõuan, siis leiutan jooksvalt õhtusöögi 🙂 Aitäh sulle.

 4. Mul hoopis selline kusimus, et kahe nädalaga tulemust saavutada, siis ilmselgelt on selle taga ikka köva trenn. Mul jälle jöusaalis on jube minek, raskusi ei karda ja jöudu on. Kuid peale seda, järgmine päev ja sellest järgmine päev olen täielik toss. Kui trenn peaks andma energiat, siis ma olen täitsa läbi ja päris pikka aega kohe ja siis ei tahagi löpuks minna trenni. Saan aru, et miski on jama, kuid mis? Mida vöiks, peaks jälgima? Söömine paigas, magamine ka ja olen pause sisse jätnud, kuid uuesti alustades ikka sama jama.

  1. No ega kahe nädalaga väga midagi ei saavuta tõesti, kui diivanil seebikat vaadata ja loota tulemusi. Järelikult sa ei taastu trennist ära, mis näitab selgelt, et sa kas ei maga piisavalt või su toitumine ei toeta treeninguid. Enamus inimesi arvab, et nende söömine on paigas, aga kui nad selle paberile kirja panevad ja mulle näitavad, siis ma tahaks appi karjuda. Algustega on muidugi see, et iga algus on raske, aga siis sul peaks juba trennis raske olema, mitte pärast seda. Niimoodi kaugelt hinnata on keeruline. Aga tõsi ta on – trenn peaks just energiat andma 🙂

 5. Kasutan ka juba u pool a MFP. Päevane kaloraaaz on keskeltläbi 1300-1600 kcal. Kaal on püsima jäänud viimased aasta aega u 68-69 kg peale. Ise olen 175 pikk. Peeglisse vaadates pole vastuvaatava pildiga rahul. Olen samuti tellinud erinevaid kavasid- nii neid kapsalehe , supi ja võikudega. Jah, kahe nädalaga kilosid läks aga nädalaga tuli topelt tagasi, sest kuna midagi süüa ei saanud, siis isud olid killerid, eriti kui teadsin, et kõik on keelatud.
  Trenni teen u 3x nädalas jõusaalis ja 3 x nädalas rühmatrennid. Mõni õhtu vean end kõndima ka. Sellised 3-5 km ringid. Kelle käest küsida nõu? Kus ma leian treeneri, kes päriselt ka teab, mis asju ajab mitte ei keela söömist ära? Praegu tunnen, et kuidagi nagu seisma on jäänud kõik. Jõusaalis ei jõua hullult rassida, rühmatrennis selline uimane. Arvan, et söön liiga vähe ka kaloraazi mõttes, aga ei oska ise kuskilt otsast asju muuta.
  Ma olen toitumise koha pealt selles suhtes üsna võhik, et ma ei jaga neid mikro- ja makrotoitainete asju. tavaline päev näeb välja u nii, et hommikuks puder või omlett, lõunaks mingi liha ja salat, siis vahepala üldiselt kohupiim marjadega, õhtuks sama, et mingi liha ja värsket kõrvale. Ma tahaks, et leiaksin kellegi, kes aitaks saada paika toitumise ja annaks mingi suuna kätte. et just nt rasvaprotsenti vähendada.
  Oskad sa öelda, kuidas või kust ma leiaksin inimesi, kes aitaks end kätte võtta, mingid juhised/ suunad kätte näidata, õpetada. Et ma päris tühja ei rapsiks ja 10 a pärast samas kohas, samade raskuste ja 2x suurema kaalunumbri või rasvaprotsendiga siin sinu blogi ei loeks.
  Ma ei tea kas tegin end nüüd päris lolliks või küsin täitsa vales kohas valesid asju, aga hoian Su blogil juba veidi aega silma peal ja meeldib see, kuidas ausalt ja ilma filtritega köik välja ütled, on lahe. Ja tubli oled ka! 🙂

 6. Vanakoolitrennihunt Reilile

  Selle info põhjal, mis sa oma kommentaaris avaldasid on suht keeruline midagi välja lugeda ja arvata aga siiski…

  Saan aru, et teed nädalas kokku 6 trenni, 3 jõusaali ja 3 aeroobset? See näib pisut skisoidne ja loodetavasti sa ei ole trennissõltlane? Kui oled harrasataja, siis on see ilmselgelt too much! Head vormi ei saa teha ainult trenniga, vaid ka toitumine peab olema paigas…vana tõde: “kõhulihased treenitakse köögis ja sa oled see, mida sööd!”. Soovitus, jaga oma jõusaali kava 3ks. 1 päev rind, triitseps ja kõht; 2 päev jalg ja kõht; 3 päev õlg, selg ja biitseps. Peale jõusaali 15-20min stepperit. Kui tunned, et energiat on üle, siis tee veel üks eraldi aeroobse, rühmatrenni päev. HC Gymi omanik ütles kunagi tabavalt, et kõikide rühmatreenerite (need, kes ees keksivad ja head välja näevad) vormid tehakse jõusaalis 😉

  Toitumise koht sa ei maininud suurt midagi, noh see on umbes nagu sama üldine, kui mees lubab naisele, et teeb sõpradega pubis kaks virre aga tagasi tuleb autopiloodil. Arvuta esmalt välja oma BAV, pane paika makrod ja muud jutud. Jumal eest ära hakka ennast näljutama, seat sellisel juhul hakkab keha nö lattu varuma. Esimesel kuul kahel ära suuri muutusi oota, anna kehale aega harjuda! Nagu blogiomanik juba mainis, siis kaalunumber on off topic. Oluline on peegelpilt ja proprotsioon! Jõudu ja edu sulle!!!

 7. Vanakoolitrennihunt Reilile veelkord

  Aeg hiline ja pea ei tööta nagu vaja. Seega parandus, kahe kuuga kindlasti suuri muutusi loota ei ole – see oli minu algse repliigi mõte. Samuti võib stepperi asmel, mis iganes aeroobset teha. Jalapäev hõlmab ka tuharat ehk kanni ja kuna tuharalihas on inimesel kõige suurem, siis mina koormaks seda korralikult korra nädalas ja ülejäänud kaks jõuka päeva jätaks ülakehale. Tavaliselt on naistel ülakeha kühtlasi vähem arenenum aga ega ma ei tea, äkki oled ujumisega tegelenud, siis on ülakeha võimas?!

  1. Suur tänu vastuse eest. Olen jõusaalis käinud nüüd stabiilselt u aasta- poolteist. Trennid on jagatud nii, et esimene päev selg/kõht, siis jalad/tuhar ja kolmas päev käed/õlad. Rühmatrennides olen käinud sp, et mulle lihtsalt meeldib see trenn. Keskmiselt jah, 5-6 x nädalas teen trenni. Kuna töö on istuv ja kontoris, siis peale tööpäeva on lausa vajadus trenni minna ja end liigutada.
   Kõige suurem mure ongi toitumise pärast. Ise arvan küll, et söön pigem tervislikult ja kellaajad on paigas. Hommikusöök, lõunasöök, vahepala ning õhtusöök.
   Aga siis tekibki küsimus, et pole kunagi väga nagu mingite makrode ja mikrodega tegelenud. See ongi koht, millega vajaksin asjatundja nõuandeid või abi.
   Nagu varasemas kommentaaris kirjutasin, siis olen tellinud kavasid, aga süües hommikuks kaks võikut, lõunaks 100 g liha ja salatit, vahepalaks banaani või õuna. Õhtul oli trennipäeval lubatud süüa ka kartul ja ikka põhiline liha ja salat, siis sai sellest üsna ruttu nö kopp ette ja tekkisid isud ning kõht oli tühi.
   Proovinud olen veel üht kava, kuid selle puhul olid kogused vastupidiselt jälle nii suured, et ei jõudnud süüa ära ja kaal hakkas tõusma.
   Näljutada pole kunagi plaaninud end ja seda, et “abs are made in the kitchen” tean ka, aga kuidas ma selle toitumise ja need mikrod/makrod ja muud asjad paika saan? Või kuhu pöörduda, et oleks mõni päriselt asjalik treener või nõustaja, kes aitaks suuna kätte näidata ja veidi juhendada.
   Sorry, et siin Kaisa blogipostituse all risustan !

   1. Hei! Minu blogi ongi selle jaoks mõeldud, et siin küsida ja vastuseid saada. Ei ole see mingi risustamine ja mul on hea meel, et sa siia sattusid. Oskad sa öelda, kust sa pärit oled? Äkki tean kedagi, kelle poole pöörduda saaksid. Mina olen selle poolt, et trennis tuleb teha seda, mis meeldib ja kui sulle rühmatrennid meeldivad, siis anna aga minna. Kuna ma ise teen samamoodi istuvat tööd ja kui sinu päevane liikumine ongi istumine autosse ja kodus autost välja astumine, siis minu meelest ie ole midagi halba, kui nii palju trenni teed, aga peaasi, et sa ka naudid seda. Kaloraaž on tõesti hädine ja see, kes sulle sellise nälgimise ette nägi, peaks minu arvates elukutset vahetama. On täiesti mõistlik süüa 4x päevas, aga taaskord ma ei tea ei sinu toiduportsjoneid ega elustiili, et selle üle internetis nõu anda. Kui sa MyfitnessPali enda toitusid sisestad, siis ma saan ju aru, et sa ka kaalud neid? Ja sa peaksid ju nägema sellest programmist täpselt, kui palju sa sööd päevas süsivesikuid, rasvasid ja valkusid, need ongi sinu makrotoitained. Äkki oskad öelda mulle, kui palju sa keskeltläbi sööd näiteks hommikul, lõunal, vahepalas ja õhtul neid? Lihtsalt huvi pärast vaataks, et äkki hakkab midagi silma.

    1. Suur aitäh Sulle vastamast ja julgustamast!
     Ma olen ja tegutsen Pärnus, ehk tead siin mônd tegijat.
     Toitusid kaalun ka.
     Vôtsin praegu viimase kolme päeva kokkuvôtted:
     eile 29.01 oli sv 256 g (51%), rasvad 68g (30%) ka valku 95g (19%)..
     Yleeile 28.01 oli sv 202g(44%), rasvad 63g (31%) ja valgud 112g (25%)…
     laup. 27.01 sv 147g (40%), rasvad 57g (35%) ja valgud 91g (25%)

     Kui nüüd vaadata nii, et hommik, lõuna, vahepala ja õhtu, siis :
     SV: laupäeva hommik 26% (38g), lõuna 47%(69g), vahepeala 14% (21g), õhtu 12%(18g). Pühap. hommik 23% (46g) , lõuna 30%(60g), vahepala 41% (83g) ja õhtu 7%(13g). Esmasp hommik 14 %(36g), lõuna 19%(48g), vahepala 43%(109g), õhtusöök 24%(63g).

     rasvad: laup. hommik 4g, lõuna 28 g, vahepala 14 g, õhtu 12 g. pühap. hommik 4g, lõuna 15 g, vahpala 32 g, õhtu 13 g. Esmasp hommik 4g, lõuna 14 g, vahepala 20g ja õhtu 30g.

     valgud: laup hommik 11g, lõuna 54g, vahepala 12 g, õhtu 15g. pühap. hommik 13 g, lõuna 14 g, vahepala 29 g, õhtusöök 57 g.

     Eluviis ongi põhimõtteliselt selline, et E-R olen 8-17 tööl ja peale seda üldiselt kohe trenn. Seega söögikorrad u 7, 11, 15 ja 20.
     Jube palju numbreid sai nüüd kirja, aga ehk annab mingigi aimduse 🙂

     Aitäh !

 8. Ma muudkui vaatan ja imetlen, kui hea sa välja näed.
  Mul tekkis ka küsimus, kas sind magusaisud vms üldse ei kimbuta või sa selleks liialt tugev, et ei öelda?
  Ma ilmselt olen endale karuteene teinud nende erinevate toitumiskavadega. Ühes kavas oli sv osa üsna minimaalne, rasv see-eest laes, teise puhul olid asjad kõik rasvatud (kohupiimad, kodujuustud), õnneks küll maapähklivõid oli lubatud, aga sv osa oli ka üsna vähene, üldiselt juurikad-juurikad-juurikad.
  Tänaseks olen ma seal maail, kus ma nt paar nädalat tagasi sõin paari päevaga ligi 750g šokolaadi ära. 🙁 ja üldse tihti saadavad mind sellised söömishood.
  Jõusaalis käin 5-6x nädalas, aga ilmselgelt ei jõua ma nende sööstudega kuskile. Endas pettunud ja ei oska kuidagi asja enam lahendada. Mõistus saab aru, et see kõik on vale, paraku ikka ja jälle kõik kordub.
  Mõelnud juba ka psühholoogi poole pöörduda, aga ilmselt ei ole ka temast just kuigi kasu, sest ilmselt olen pigem nende kavadega om atervise vussi keeranud.

  1. Okei, see oli nüüd küll midagi uut. Ma nagu enda meelest olen stabiilselt selline krunn kuklas-dress seljas-null naine, mida sa siin head näed? Oiii ma võin kihla vedada, et minu magusaisud on palju hullemad kui teil siin kõik kokku. Kui see oleks minu teha, ma peale magusa ei lasekski midagi, aga no ei saa. Usu mind, kui sa teaksid, et pead tuhandete inimeste ees mai kuus ennast bikiinide väele võtma ja mõõtu võtma, siis usu mind, sa paned lihtsalt selle magusa käest ära. Nutad kasvõi pihku, aga paned ära. Opppaaaa, aga võin öelda et ma olen isegi nii muuseas kunagi sööstude ajal sisse hinganud pool kilo šokolaadi, nagu misasi see on no? Ma ei ole kunagi psühholoogide juures käinud ja mul pole õrna aimugi, mida nad teevad või ei tee, aga fakt on see, et see on tõesti peas kinni ja kui sa nende sööstude pärast nö kohapeal tammud, siis see tekitab nagu veel suuremat masendust 🙁

   1. Tead, mõnikord just lihtsuses peitubki võlu. 🙂
    Kas sa ehk oskad natukene nõu anda, kuidas saaks keegi, kes ei plaani teiste ette lavale minna, nendest sööstudest vabaneda? Olen doktor Google poole juba pöördunud, aga suht tulutu. Valkude tarbist enam ka ei saa teab kuhu viia, isegi tarbin igapäevaselt natuke üle 140g.
    Endal on mõistus otsas ja tahaks ju ikka vabaneda, hetkel aga on see, et nt nädal olen väga tubli, ei magusat ega miskit ning siis ühel päeval jälle vabalt 200+ grammi šokolaadi või maapähklivõid. 🙁

    1. Ega valkude tarbimine kuidagi magusasööstusid ära ei võta. Aga miks sa ei võiks endale kogu aeg lubada magusat, aga väheses koguses? No näiteks mina maiustan iga päev kas tüki šokolaadiga või teen õhtul banaanipannkooke või magustan kohupiima näiteks erinevate valgusegudega ära. Ma annaks vastasel korral kohe saba ma arvan. Magus peab olema ja igapäevaselt 🙂 Siis ei teki neid hullusid sööste.

 9. Vanakoolitrennihunt Reilile

  Lugesin su mõlemad kommentaarid minu vastustele läbi ja mis küsimused tekkisid? Kui pikk sa oled ja kui palju kaalud ning vanus? Jõusaali kava on sul olemas ja kui trennis korralikult pingutad nii 70-80% oma maksimaalest, siis peaks progress olema peagi näha (trenni poole pealt). Mõni trenn peaks vahest ka selline olema, mis võtab korralikult tudisema ja peale mida võbeled veel mõnda aega. Toitumisega on tiba keerulisem, see on vana kehaehitajate tõde, et maksimaalse lihaskasvu saavutamiseks, tuleks ühe keha kg kohta tarbida kaks g valku. Rasvad näisid enam vähem oki doki olevat aga valku tiba vähe tõenäoliselt ja mis süsivesikuid tarbid ei ole ka selge. Kas kiired või aeglased, palju neist on suhkrut, nisujahu ja kõike muud, mis on kiire, mis mõjutab insuliini ja mida on paganama raske põletada… Igal juhul soovitan vähem tarbida suhkruid, neid suudab organism ise toitainetest sünteesida. See ei tähenda, et vahest ei või endale head paremat lubada aga ainult vahet! Muide siinkirjutaja loobus pmts täiesti suhkrute tarbimisest, sa ei usu aga mul oli pmts kaks nädalat suhkruat loobumise pohmell. Võin kinnitada, et alkost loobumine on oluliselt lihtsam 🙂 Aga eks ma vahest patustan, mulle meeldib tume šokolaad, jäätis ja napoleoni kook 😉 Minu häda oli ka selles, et laksisin igapäevaselt suhkurdatud jooke ja hiljem oli hardcore neid kaloreid ära põletada…

  Igal juhul katsu lisada tiba valku ja vaata üle süsikad. Ja mina teeks aeroobset võimalusel peale jõukat, sest siis toimub väike järelpõletus. Siis ei ole vaja vast lisaks kolm aroobse päeva teha. Ma arvan, et kui jōusaalis korralikult pingutad ja pärast 20min stepperil, lindil lased…siis sa pmts ei tohiks jaksatagi veel kolm aroobse trenni otsa uhada 🙂

  1. Pikkus on 175 cm, kaal viimati 68.2. Vanust 25 eluaastat.
   Jõusaaliga olen ma selles suhtes jah päris sinapeal, et on kava ja muudan seda mingi aja tagant. Eile märkasin ka, et sain hakkama vähe suuremate raskustega.
   Suhkrut ja jahu puhtal kujul minu kodust ei leia. Söön üldiselt lõuna- või õhtusöögina nt brokkol, lillkapsas, porgand või ubade külmutatud segu koos kanalihaga ja riisinuudlite, täisterapasta, riisi või tatraga.
   Teinekord jäävad riisid ja asjad ära, teen juurikaid ainult kana ja nt vähese tulise lihakastmega.
   veel meeldib mulle teha ahjuliha ja juurikaid või kartulit.
   Hommik on enamasti kaerahelbepuder, vahel muna.
   Vahepala laveerin kas puuviljade, võikude või kohupiima vahel.
   Jah. Süüdi olen selles, et kui kontoris on sünnipäevad või mingi tähtpäevad, siis ei ütle ära koogitükist või kringlist. sama ka sugulaste/pereliikmete sünnipäevadel.
   Aga kas siis on söögikogused liiga väiksed, et vahepeal meeletu magusavajadus tekib ja siis tunne, et kohe suren ära, kui midagi magusat ei saa.
   Karastusjoogid, jäätis, mahlad jätavad absoluutselt külmaks. Aga mingid küpsised või shokolaad on must have. Mitte igapäev, aga mõni nädal on mitmel päeval isu, mõni nädal käin poes kaaeraga mööda.

 10. Vanakoolitrennihunt Reilile

  175cm ja 68,2 ei ole midagi hullu, kui veel proprotsioonid on samuti paigas! Milline on eesmärk? Kaalunumber või peegelpilt? Kas hea fitnessvorm? Kui hea fitnessform, siis umbes sinna kanti hooajaväline fitnessvorm kaalunumbri poolest jääbki.

  Kirjeldatu põhjal sööd õigeid asju. Ja kui vahest mõni kord tükk kooki või šoksi sisse läheb ei tohiks midagi nö vormi rikkuvat selles olla. Sa oled oma baasainevahetuse välja arvutanud? fitness.ee/Tööriistad/BAV näitab 1498,5 kcal päevas. See on siis, kui midagi ei tee…pmts, kui oled vegetatiivses seisundis, siis peaks sellest piisama 🙂 Kui oled aktiivne ja tegus ning sportlik, siis ta kusagile sinna 2000 juurde tuleb. Mainisid treenereid, mis nemad sellest arvasid? Kas ikka sööd oma kalorid toidust täis?

  1. Eesmärk on, et peegelpilt ja kaalunumber oleks tasakaalus. Meeldiks see, mis peeglist näen.
   Treenerid ei rääkinud midagi kaloraazist. oli vaid etteantud kava, aga kui ma nüüd neile tagantjärgi mõtlen, siis üks ulatus vb 1000ni, teine oli kindlasti tugevalt üle 2000e. Ilmselt sp need mulle ka ei sobinud ja end hästi ei tundnud. Nüüd olen proovinud ise laveerida. Olen saanud juba mõned näpunäited, loodan, et suudan rohkem oma toidulauda korrastqda ja jõuda peegelpildiga sinnamaani, et ei pea õhtul pimedas toas ainult riideid vahetama 😀

 11. Vanakoolitrennihunt Reilile

  Peaasi, et peegelpilt ikka realistlik oleks! 😉 See treener, kes 1000kcal toitumiskava tegi, oleks hästi natside koonduslaagrisse sobinud…loomulikult alla võtmise seisukohast efektiivne aga milliste tagajärgedega?

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga