Sul ei ole piisavalt tahtejõudu, et ennast käsile võtta? Täielik jama!

Ma loen päevast päeva kirju, kus inimesed otsivad mingit imeväge, et ennast käsile võtta. Minu käest küsitakse kogu aeg, kust ammutada motivatsiooni või kuidas aja möödudes mitte alla anda? Mulle väidetakse, et treeningutest ja tervislikust toitumisest on lihtsalt täiesti võimatu kinni pidada. Ja teate, mida ma teile ütlen? See on täielik jama! Einoo päriselt, täielik jama – teate miks?

Mul on karvane tunne, et teile on selline mõte lihtsalt kellegi kolmanda inimese poolt pähe pandud. Kas on teie mõni eelmine “geeniusest” treening- või toitumiskava koostaja öelnud, et te ei pinguta piisavalt või te ei taha tulemust piisavalt, mistõttu see pole ka tulnud või istub teil kodus diivanil üks täisõginud siga, kes kommenteerib iga teie libastumist, kurat seda teab… Täisõginud siga on see teie elukaaslane, kes endaga rahul pole ja naudib, kui seda ka teie pole… aga enivei. Nad kõik eksivad. Miks ma nii koledasti praegu kirjutasin? Sest tegelikult meie lähedased mõjutavad meid kohutavalt palju ja tihti tõmbavad just nemad meid pilvede pealt mutta.

Kui ma näen inimesi libastumas, siis nad ei tee seda seetõttu, et nad ei tahtnud piisavalt või neil polnud piisavalt motivatsiooni. Ma näen libastumas inimesi sellisel kohal, kus polegi võimalik seda mitte teha. Ilmselgelt kui panna tavalisele inimesele ette treeningkava 6x nädalas ja kirjutada talle edaspidi menüüsse brokkoli ja kana, siis sellisest plaanist polegi võimalik üle nädala-kahe vastu pidada. Ma isegi ei taha ette kujutada seda lihasvalu ja veel vähem neid jubedaid toidukordasid. Öäkk! Mitte, et mul brokkoli vastu midagi oleks, aga keedetud brokkoli ja keedukana pole väga isuäratav. Ja ma ei saa olla ju ometigi ainus inimene, kes arvab, et täiskohaga tööl käiv ema ei leia ka parima tahtmise korral aega kuueks trenniks nädalas?

Järgmine kord, kui keegi kesiganes ekspert sulle mingisuguse kava ette lööb ja sa ei suuda kujutada ette ennast tegemas seda ka aasta pärast, siis tõsta püsti enda keskmine näpp ja ära kingi sellele jorsile enda raha. Sorri, aga see imekava ei hakka sinu kasuks never tööle! See, et Siimule meeldib joosta ära igal hommikul 30km ja Kati lemmiktoit on kaalikas, ei tähenda, et selline asi peaks sinule meeldima. Ja see on täiesti okei! Ja sa ei peagi jooksma ära iga päev 30km ja sööma kaalikat, et vormis olla.

Ja siis ma üritan juba pool aastat teha siin enda blogis kõikidele selgeks, kuidas need toitumiskavad lihtsalt ei toimi ja kui sa pole just robot, siis need ei saagi toimima, aga arvake ära – üllatus üllatus – mida minult küsitakse kõige rohkem? Toitumiskava! Ja mõned hullud on nõus isegi selle eest maksma. Johhhaidiiii! Ma ei hakka sellest isegi rääkima, kui naljaga pooleks panin ükspäev Instagrami uue hõbepaberidieedi ja arvake ära, kas sekundi murdosa jooksul oli mu mailbox umbes? Algul ajas naerma, pärast ajas nutma.

Et sa siis päriselt kujutad ka ette, et ma kirjutan sulle siis kolmeks kuuks toitumiskava. Okei… tundun ma sulle muidu selgeltnägija? Et ma peaks oskama aimata, mida sulle süüa meeldib? Et jälgid siis 3 kuud minu koostatud kava minu lemmikute toitudega ja mis siis edasi? Kirjutan sulle järgmise? Ja sa endiselt mitte tattigi ei jaga toitumisest? Hmm… Tahad ma ütlen sulle, mis kolme kuu pärast juhtub? Sul on kõriauguni täisterapudrust, munavõileibadest ja minu wokiroast, sest sa oled neid vastu tahtmist kolm kuud sisse vägistanud. Tahad sa seda?

Kui mina või kes iganes treener kirjutab sulle toitumiskava, siis sa pead päris pikalt sööma selliseid asju, mida mina või keegi kolmas arvab, et sa peaksid sööma, mitte seda, mida sa reaalselt tahaksid süüa. Miks sa peaksid seda tahtma? Kas keegi võiks mulle seletada? Mina isiklikult ei suuda siiani maitsestamata jogurtit süüa, sest üks toitumiskava vend kunagi lisas selle mulle menüüsse. Eks ta ise fännas seda, aga mina sain trauma. Miks ma ei lisa enda toitudele värsket salatit? Sest selle venna koostatud kavas oli värske salat sees… ja arvake ära, kas mul hakkab siiani paha, kui keegi pakub mulle mingit salatit? Jep!

Sa arvad, et sul läheb vaja mingit plaani, mingit dieeti… fakt on see, et see, mida sa iga päev sööd ongi sinu dieet, lihtsalt suure tõenäosusega see on omadega päris metsas. Aga sinu juba praegu olemasolevast dieedist oleks võimalik teha üks toimiv dieet, kui selles korrektuure läbi viia. Ja üllatus-üllatus, kui sa vähegi enda ajurakke viitsiks liigutada ja ennast natukenegi harida viitsiksid, siis sa saaksid seda täiesti ise teha. Jah ilmselgelt ma ei eeldagi, et sa teaksid paugust palju kanafilee või banaan süsivesikuid, valkusid või rasvasid sisaldab, aga sa võiksid nii palju ikka teada, et banaan on enamasti süsivesik ja kanafilee enamjaolt valk ja usu mind, see on alguseks juba päris hea.

Uskuge mind, kui juba minu mees, kes on oma olemuselt täielik koopamees – tunnistab söögina ainult rasvast liha ja kartulit, suudab toidupoes etikettide abiga tuua ka minule koju süüa, siis saab sellega küll igaüks hakkama. Päriselt! Ja tänu sellele, et ma olen tal käskinud sinna pakendite taha vaadata, siis tal on tegelikult juba kujunenud välja päris hea arusaam, mida üks või teine asi sisaldab ja ta tunnistas mulle trennis ükspäev rind kummis, et kui tema tahaks alla võtta, siis see oleks lapsemäng! Tuleb lihtsalt peekoni asemel fileed süüa, merevaik ja majonees külmikust minema visata ja magustoitude asemel kohupiima süüa. Ja tal oli täiesti õigus! Ei ole vaja hakata suure hurraaga kapsasuppi keetma hakata.

Seega, ma tuletan sulle uuesti meelde – sul on juba olemasolev dieet, see lihtsalt on omadega metsas! Ja usu mind, sul ei ole vaja osta endale juurde uut kava, vaid sul on vaja enda olemasolev kava natukene ümber teha. Kuidas oleks, kui ma ütleks, et sa suudaksid enda eesmärgid saavutada nende samade toitudega, mida sa siiani söönud oled? Tunduks liiga hea pakkumine, et tõsi olla eks? Võileibade, makaronide ja seapraega on võimalik enda vormi parandada, lihtsalt on vaja natukene valida, mida sinna võileiva peale panna ja mida sinna seaprae kõrvale süüa.

Milleks need kavade koostajad neid kavasid siis koostavad? Vaata peeglisse! Sinusuguste pärast, kes neile leiva lauale toovad ja määrivad veel kaaviari ka peale. Nad peaks selle kaaviaripurgi käest ära panema, kui nad sulle päriselt ka räägiksid, mida sul vaja teha oleks. Kujutad sa näiteks ette, et sa tahad endale autot osta, oled terve aja unistanud mustast ülbest maasturist ja siis müügimees ütleb sulle, et tema arvab, et sul läheb vaja tulipunast Fiat Puntot? Nagu seda väikest punni, mis on väiksem kui Selveri ostukäru. Ajuvaba, sa tõmbaks sellele müügimehele piki tatti ja saadaks ta pikalt! Aga kui sulle müüakse mingit totaalset ajuvaba toitumiskava, mida mingi võhivõõras sikspäkiga vend soovitab, siis selle sa ostad hea meelega. Sa ostad totaalselt võõralt tema eelistuste järgi koostatud kava. Võib-olla sa peaksid tõesti selle Fiat Punto ostma selle maasturi asemel, kui sa seda aktsepteerid. Küsi veel vabatahtlikult endale juurdehindlust.

Okei, ma saan aru. Sa ei viitsi ennast kurssi viia mingite kalorite, makrode ja asjadega, sest see tundub suur teadus. Sa tahad, et keegi teeks selle mõtlemise sinu eest ära, sina käid raha välja ja probleem kaob ära. Palju õnne. Kas siis kaob ka? Kas su eelmise ostetud toitumiskavaga kadus probleem ära? Aga üle-eelmisega? Aga sa usud, et sellega kaob? Päriselt? Karm reaalsus on see, et kui sa tahad reaalseid ja püsivaid tulemusi, siis sa pead ennast natukene harima. Sa ei usu mind? No vaata nüüd ennast peeglist ja arva uuesti.

Ma võiks sulle vabalt müüa toitumisplaani ja veel misiganes plaane ja teeniks normaalselt rulli, aga miks ma seda ei tee? Sest ma pole sitapea ja ma olen teile kõigile siin aegade algusest rääkinud, et minust ei saa ühte järjekordset isehakanud treenerit, kes hakkab inimeksperimente tegema. Jääb ära! Ja kõik need treenerid, kes müüvad sulle kolme kuu imeplaane ja siis kolme kuu pärast sind süüdistavad, et sa lihtsalt ei andnud endast 101% ja sellepärast kogu programm ka läbi kukkus on leebelt öeldes sitapead! “Aga trenn peabki tapma ja dieet peabki raske olema” – istu sisse! Mis ajast see, mis sind tapab, sind õnnelikuks teeb? Ära usu sellist jama. Ma valmistun võistlusteks ja isegi minul pole raske, miks siis sinul peaks olema?

Naljakat asja tahad kuulda? Kui sa nüüd suudaksid enda toitumiskava kohandada selliseks, et sa saaksid süüa neid samu toite, mida sa praegu naudid ja jõuda nende söömisega enda eesmärgile lähemale, siis… üllatus-üllatus, sa ei peaks ka enda toitumiskavast nö cheate tegema ja sa saaksidki reaalselt nautida kogu protsessi. Mida sa arvad, kuidas ma praegu vormi teen? Sa arvad, et Peep kirjutas mulle toitumiskava? Teate, kuidas Peep hommikuti putru sööb? Marjadega… Ma ei tea hullemat kombinatsiooni kui marjad ja kaerahelbed, päriselt! Öäkk. Ja kujutate nüüd ette, kui ta käsiks minul seda süüa, nagu igal hommikul süüa putru marjadega? Mnjahhh… Kõikide maitsed on nii erinevad ja on täiesti ajuvaba panna sööma teist inimest enda eelistuste järgi. Ma ei suuda marjadega isegi kreemikooki süüa, rääkimata pudrust. Kes kurat üldse neid marju hakkas igale poole toppima?

Mõnikord ajab kohe tigedaks, kui lihtne oleks tegelikult ühel tavalisel mitte treenival inimesel ennast vormi ajada. Nagu reaalselt, ühel harju tavalisel inimesel on enda menüüs nii palju pahna ja liikumine nii minimaalne, et seal ei oleks üldse vaja palju midagi ümber teha, et tulemus silmaga näha oleks. Tihti oleks vaja enda menüüst lihtsalt välja loopida karastusjoogid, õhtune pakk küpsist, hakata hommikuti korralikult sööma ja vsjo. Kui see X tegelane hakkaks veel õhtuti pool tundi jalutamas käima, oleks tulemus missugune. Tihti ei olegi rohkem vaja. Ei olegi vaja segaseks treenida ennast ja juurviljasuppi keeta. See on päriselt ka täpselt nii lihtne! Ja ükskõik, kui palju ma sellest räägin ja ükskõik kellele ma seda räägin, mitte keegi ei usu, sest kõik peab olema nii raske, et ninast on veri väljas… Miks?

Motivatsioon ei saagi laes olla, kui sa endale ise paela kaela riputad ja elu eest iseendale jalga ette paned. Miks sa ei võiks lihtsalt õppida jalgrattaga sõitma ja siis sõita ja sõita, kuni sa lõpuks ilusti kohale jõuad? Miks sa tahad kohe need abirattad alt ära loopida ja lahtiste kätega tagurpidi flippe hakkad tegema? Võitja ei ole see, kes suudab teekonnal kõik luud ära murda ja hambad välja kukkuda, vaid see, kes kohale jõuab. Saad minust aru?

 

 

 

 

30 thoughts on “Sul ei ole piisavalt tahtejõudu, et ennast käsile võtta? Täielik jama!”

 1. Mul alati hea tunne sinu blogi lugeda. Annab veel rohkem kindlust, et mu mõttemaailm on õige ja trenn ei pea olema valus ja raske.
  Trennis ei pea käima kui sa seda vihkad ja ei taha ja ootad iga kord aina, et koju saaks. (Mõned üksikud korrad aasta jooksul, sest halbu päevi on kõigil, aga just see, et sunnitakse tegema midagi mis ei meeldi, ei mõelda, et teisi trenne-aktiivseid liikumisviise on ka)
  Ei pea terve nädala sisse suruma mingit jama, et siis laupäeva oodata ja pärast kahetseda, et oi appi ma cheatisin ja sõin burgeri!!
  Kahju lausa nii palju vale arusaamaga inimesi vaadata. Eriti Facebooki gruppides, kus jälle oli teemaks kuskil ”Banaan õhtuti on keelatud!!”.
  Mul on hea meel, et on sinusuguseid inimesi ja sa tõesti jagad oma teadmisi teistega(mis on tegelikult loogilised ja reaalsed faktid).

  1. Aitäh sulle 🙂 Mis värk selle banaaniga on, et seda nii maha tehakse iga nurga peal? Ma nagu ei tea paremat asja, mida sisse vitsutada. Ja loomulikult meil kõigil tuleb ette päevasid, kus lihtsalt ei viitsi, aga päevad polegi vennad ja see on okei 🙂 Peaasi, et ikka rohkem päevasid on neid, kus lähed teed enda asjad hea meelega ära. Ja see burger siis – kui kodus ahjus näiteks burgereid teha, siis neid võiks iga päev sisse vitsutada ja enda tehtud kartulilaaste veel pealegi. Ma nagu tahaks lihtsalt nii inimesi raputada ja lõpetada ära selle üle mõtlemise. Äkki ühel päeval ma suudan seda maailma muuta, äkki ühel päeval 🙂

 2. Tere tere vana kere… probleem on suures osas selles, et inimesed tahavad kiireid tulemusi saada ja inimesed usuvad, et nende kiirete tulemuste saavutamiseks on nö shortcutsid olemas. Siis on hulk inimesi, kes kasutavad inimeste teadmatust ära ja neile neid nö “shortcutse” ehk igasuguseid u*****i ja muid huinamuina lahendusi pakuvad ning selle pealt kenakesti teenivad. Juba sinu poolt toodud absurdsed treening ja toitumiskavad ning võtasedatoidulisandit ning kahe nädala, ei juba nädala pärast oled nigu Schwarts ja võid Pirtale või South Beachile patseerima minna…kusjuures kõik surevad sind nähes kadedusest ära. Ilma naljata, selline asi nagu south beach diet meal plan on täiesti netis müügil…krt peaks tegema Pirta või Stromka või Võsu diet meal plani. Samuti on raske harjumustest loobuda, enda näitel võin öelda, et libistasin kunagi peale iga trenni mingi paar või tükki neli Saku Kulda ära. Samuti uhasin iga päev suure suhkrusisaldusega energiajooke endale sisse. Kuigi vorm ei olnudki kõige hullem, siis ühel hetkel käis klõks ära ja sain aru, et pointless on lisaks jõusaalile meeletult areoobset teha, kui palju lihtsam on menüüst välja jätta need virred ja energiajoogid. Tulemus, 5-6kg kukkus kaal mingi kuu ajaga, pilt läks oluliselt terevamaks ja ülla ülla ei pidanudki enam aeroobset looma kombel uhama.

  1. Kurja me peaks selle blogipidamise kahe peale ette võtma ikka. Sinu suust tuleks selliseid pärleid, et vähe pole. Kusjuures, see Võsu diet meal plan müüks sigahästi ma arvan, kaupleks 5 miinuse veel reklaami taustaks laulma ja olekski olemas! Plekki tuleks niimoodi, et ei jõuaks ära lugeda. No kurb hakkab tegelikult ju, uksest ja aknast lendab mingeid booty programme sisse. No näedsa, aga oli endal olemas kriitiline meel ja lõi pirni põlema 🙂 Ja tihti ongi nii, et rohkem polegi vaja, kui loobuda õhtusest magusast joogist ja vorm missugune.

 3. Haha, jutt jumala õige jällegi.
  Kusjuures selle lugemisega turgatas mulle kohe pähe, et see sama kehtib ju kõige kohta elus. Suhete, karjääri jne. Näiteks. Inimesed on kuskilt võtnud, et kui see ei ole väljakutse ja raske, siis järelikult pole seda väärt. Naistelehes kirjutab “5 omadust mehe puhul mis näitavad et ta on hea abikaasa”, aga neljas punkt ütleb et hea mees teeb naisele hommikusööki ning sinu mees ärkab tavaliselt alles lõunal; buduaaris räägitakse et tervislikus suhtes on tülid, kuid teil tülisid eriti ei teki- okei, ilmselt vaja maha jätta. Vahet pole, et tegelikult on kõik su enda mõtlemises kinni, selles et sa mõtled probleemi enda jaoks ise välja.
  Trenni ja toitumisega on sama. Kui sa ei leia tahtejõudu, et kaalust alla võtta, siis nr 1. sa oled endale pähe tagunud, et selleks on vaja imedieeti pidada või 2. see pole sinu jaoks tegelikult nii oluline et selle nimel muudatusi teha.
  Keep it up!
  NB. see hõbepaberi asi ajas megalt naerma :’D

  1. Kuule väga hea point! Mees peab päriselt ka naisele hommikusööki tegema? Ma pole isegi selle peale tulnud, et keegi võiks minu enda asemel mulle putru keeta. No ma lihtsalt ise arvan, et ma saan sellega ise kõige paremini hakkama, aga see selleks. Tülide koha pealt ma võin küll kogu süü enda peale enda suhtes võtta. Kui mina ei kanguta, siis tülisid polekski – aga ma olen naine, ma kangutan kogu aeg 😀 No ma sain šoki sellest hõbeka värgist. Teen aga enda arvates nalja, lähen trenni ja siis hakkab üks vibreerimine pihta… ja tuleb ja tuleb ja tuleb! “Kaisa, mida see teeb? Kas kiirendab ainevahetust? Kas paneb rasva põlema?” Päriselt reaalselt inimesed arvasid, et ma keedan endale hõbepaberit? Ei ole võimalik.

  2. Blogi tuleb sul väga hästi välja aga ma aeg ajalt hea meelega läbustan su kommentaariumis 😉 Muide see booty kava teema ei olegi mingi ulme aga meil on konkurent :))) Nimelt üks noor naisterahavas, kes instas tegutseb, müüb pepu suuremaks treeninise kavasid 45€ tükk. Ta vahest külastab sama saali, mis minagi 🙂 Ma tean, et see booty twerkimine on vist mingi USA teema, noh teate küll ju neid videosid, kus afronaised kanni võdistavad. Samas eks neil see värk igas mõttes geneetiline ja ma arvan, et ka afromeestel on vastavad kehaosad proprotsionaalset suuremad ja suur kann väga ei häiri ning redelit vaja ei ole 😉 Kõigi eesti meeste eest ei tea sõna võtta aga siin see noh kuidagi vist ei ole väga esteetiline või nii… Samas muidugi peaasi, et papi saaks kätte, ma väga tagaosa suurendamise harjutusi ei tea aga kui hammastel lasta topelt valu anda, siis peaks tulemust andma küll. Ma arvan, et 25€ oleks õiglane hind, kui inimene tahab tavaliseks masajalaks saada, selles mõttes win win, et peenikestest teeme twergimutid ja need, kes naguiniigi juba vormist…neil ei ole samuti miskit kaotada 😉

   1. Ma tean, kellest sa räägid ja tema tagumik on tõesti ikka mässiv! Aga tuhara areng on paljuski just geneetikas kinni – see kas lihtsalt areneb selliseks või mitte. Suurem osa naisi võib ennast vigaseks treenida ja süüa ja sellist tulemust ei tule ka mitte mitu sellist programmi ostes. Samahästi ma võiks tšikkidele enda õlakavasid müüa- mu õlg kasvab sisuliselt juba hantlite vaatamisest, see lihtsalt on minupuhul nii. Aga väga tabav 😉

  1. No maitse üle saab ainult kakelda. Kohe piki tatti ja tuttu! Kui mu ämm maitses ükskord mu putru, siis hea, et ta ketti ei pannud laua taga. Ma enda arust tegin täiesti imemaitsva tuunikala-kodujuustu pudru. Hea ju? Aga näedsa. Pidi täiesti jubedus olema 😀

 4. No nii õige jutt! Mu käest kogu aeg küsitakse, et kas mu treener teen mulle toitumiskava ka. Ei! Never ei ole ma toitunud mingi kava järgi! Mu treener annab mulle kalorid ja makrote vahekorrad ja mida ma sinna sisse topin, on täiesti mu oma teha. Ilmselgelt on kaloril ja kaloril ka vahe, ehk et ma söön parema meelega 500kcal eest ahjus küpsetatud kanakintsu koos juurviljadega, kui tahvli shokolaadi. Niuksed inimesed ajavad mind lihtsalt marru, kes halavad, et näe, ei võta alla, pole midagi söönud täna aga ei loe see mitte midagi – ise imeb kokakoolat purgist. Ma arvan, et see on lihtsalt õpitud abitus ja palju lihtsam on ju õlgu kehitada ja öelda et ma ei tea, selle asemel et põhitõed selgeks õppida.
  Ja üleüldse. Selleks et keegi tohiks neid toitumiskavasid koostada, peab sellel inimesel olema toitumisspetsialisti haridus. Õpin hetkel personaaltreeneriks ja meile tuletatakse ikka pidevalt meelde, et me tohime anda soovitusi vastavalt valitsuse väljatöödatud normidele, aga see on ka kõik. Ma elan küll Austraalias, aga olen suht kindel, et ka Eestis tehtav treeneri baasõpe ei luba kellelgi toitumiskavasid koostada. Ehk et iga treener ei ole toitumisspetsialist ja ma suhtuks väga suure ettevaatusega igasugu kavadesse, mis on koostatud kellegi poolt, kes ise lihtsalt arvab, et on piisavalt tark.

 5. Mina olin veel aasta aega tagasi see “loll” kes ostis 70€ toitumiskava, sest nädalasest kapsasupidieedist oli koll ees. Sõin nädalake seda suppi ja pühapäeval oli juba asi nii hapu, et tuli sisse kühveldada kahe nädala jagu rasva. Ja ülla-ülla esmaspäeval oli + 1,5kg( mismõttes dieet ei toiminud?). Tõmbasin siis selle kava ligi. Hommikusöögiks kaks praemuna värske salatiga- okei..
  Lõunaks 40g makarone singiga + värske salat- mm ok
  Peale igat söögikorda 1 õun
  Õhtusöögiks 10 keedupelmeeni + terve arsenal värsket salatit- what the sh*t!!
  Peale nädalat maltsa sisseajamist tuli mul salati tükeldamist juba okse kurku. Vahepeal sai ikka krõpsu sisse ajatud ja samal ajal nutetud et dieet ei toimi. Miks? Sest mu keha oli ilmselgelt sellistes puudustes, mul olid meeletud isud ja 1L jätsi korraga sisse tõmmata oli kökimöki.
  Mingil hetkel hakkasin Sinu blogi lugema ja mõtlesin johhaidi misasi ma olen ja misasi on MFP?? Tõmbasin siis selle äpi ära ja hakkasin katsetama. Ma sisestasin prooviks erinevaid asju mida söön ja sain aru kui palju tegelikult asjad sisaldavad. Kohvi sisse ei võigi panna 3 tl suhkurt ja võikule ei võigi panna keeduvorsti sest muidu õhtul lutsutad näppu- sest nii palju sa siis õhtul veel süüa saadki.
  Võtsin siis ennast kokku ja voilaa kõht on koguaeg täis, kõik isud on rahuldatud ja kaal kukub kolinal. Mul on maailma parim toitumiskava, ma söön kõike, aga mõistuse piires.
  Tänks Kaisa, Sa oled mega tuus ja ma vaatan sulle alt ülesse!

  1. Hallleeeluuujaaa! Kui ma su kommentaari lugema hakkasin, siis ma mõtlesin juba enda peas, et misasi siit nüüd tuleb. Mis kuradima kavad need nüüd sellised on? Ma olen ikka igast asju kuulnud, aga see keedupelmeeni teema on küll uus 😀 Ise õpin ka ikka iga päev midagi uut. Jep, sellise huinjaaga hakkab keha niimoodi protestima ja võivad sellised isud tulla, et lõpuks ei saa enam ise ka aru, misasi see on. Ma räägin – sellise jamaga on toitumishäireteni ainult üks samm. No minu toidulaud muutus kriitiliselt, kui ma hakkasin aru saama, mida asjad tegelikult sisaldavad. Ja no päriselt ongi võimalik süüa endale maitsvaid asju kogu aeg, kui sa endale aru annad kogustest ja sisaldustest. Ja no damn! Kurat kui hea meel mul on! No ja tunned, et oled dieedil? Ei tunne ju? Ja ei vaata siin midagi alt ülesse, otse silma vaatad 🙂 Tubli naine!

 6. Aitäh! Tavaliselt ma tõesti ei loe blogi postitusi ja veel nii pikki, aga seekord ma lugesin ja mulle nii meeldib see otsekohesus ja selge ja lihtne sõnum. Minule mõjus, aitäh veelkord :)!

  1. Nii hea on sellist tagasisidet lugeda. Pikaks venivad need postitused tõesti, aga ma ei oska ennast kuidagi lühemalt selgeks teha. Ma arvan, et ausus ja selgus müüvad ja tore, et leidsid siit lehelt midagi kasulikku 🙂

 7. Mis värk selle hõbepaberiga oli? Inimesed päriselt mõtlesid, et sa keetsid seda sisse söömiseks?! Nagu.. päriselt?!

  Ma kusjuures isegi nägin seda kiiret storyt, aga ei süvenenud. Viimane asi, mida ma mõelnud oleksin, kui üldse, siis seda, et sa seda kahe suu poolega sööma hakkaksid. Halleluuja, terve mõistus, kus Sa küll hulgud? Inimkond ootab Sind pikisilmi ju koju.

  1. No ma ise mõtlesin sama, aga näedsa! Tegelikult mees mul puhastas enda hõbeehteid ja ma mõtlesin, et teen nalja, aga tutkitki! Terve postkast uppus ja nõudis imedieedi retsepti ja uurisid, kuidas küll toimib. Julm 😀

 8. Nii kui Su blogi ilmus, ootan koguaeg põnevusega uusi postitusi 😉 Olen ise ka tellinud igasugu toitumiskavasid ja ausalt öeldes mõttetu raha tuulde loopimine. Tekkisid igasugused isud 🙁 Kasutan ise ka myfitnesspali ja teen veits trenni ka, aga millegi pärast lõpevad mu päevad ikka nii, et ma söön üle. Päev otsa suudan toituda normaalselt ja siis õhtul tuleb mega ülesöömine, millega ma juba mitu kuud võitlen. Paar kuud oli asjaga väga ok, sain oma kaalu liikuma ja sisestasin kõik korralikult äppi ära, aga siis võtsin tsipa vabamalt ja siiani läheb õhtul asi käest ja eriti siis, kui trennis olen käinud. Väga segane tekst sai, aga saad ehk aru ja oskad mingisugust nõu anda ? Oleks väga tore 🙂

  1. Väga lahe ja tore, et olen suutnud pakkuda midagi, mis sind siia tagasi toob. Nende üksluisete kavade tulemuseks ongi pärast ülesöömine ja tulemuste heal juhul nullimine ja halvemal juhul veel juurde võtminegi. Õhtuse ülesöömise põhjustest pead sa ise aru saama ja alles siis on võimalik neid kuidagi ennetada. Mina näiteks söön enda õhtuse söögikorra ära ja siis hakkan juba ettevalmistusi magamaminekuks tegema. Minul leidsid aset kunagised ülesöömised seetõttu, et ma sõin enda õhtusöögi kuskil 20 ajal, aga magama läksin alles keset ööd umbes 3 ajal ja ilmselgelt läks kõht ju tühjaks ja teleka ees on nii hea midagi nosida. Ja ilmselgelt on selle jaoks kõige parem variant diivanilaual olevad snäksid. Ja nii ta läks… Kui sa õhtuse söögikorra ära sööd, siis mis sellele järgneb, et sa veel sööma hakkad? Mind aitaks üks hetk see, kui ma lubasin, et kui kõht läheb uuesti tühjaks, siis võtan külmikust kodujuustu või kohupiima ja ilmselgelt tuli tunne, et tahaks midagi näksida, aga see polnud ju mitte kunagi kodujuust ega kohupiim, mis näitab selgelt ära, et tegelikult pole kõht tühi, vaid tahaks lihtsalt midagi “head”.

 9. Njaaa.. ära lase ennast häirida jobudest, veel vähem ennast närvi ajada. Arvan ma. Sa teed asja mis sulle meeldib ja see ongi oluline. Igal inimesel on oma asjad õppida ja kaheldav kas üldse kellegi asi on seda protsessi segada. iseasi kui isik siiralt otsib abi ( ja enamjaolt see on lihtsalt tühi jutt, et kulää mida ma sööma pean jne) Inimesed ongi valdavalt rumalad ja ei saa aru, et ei ole mingit kandikul lahendust. Et maksad, saad lahenduse ja kõik on korras. Enda sisse vaatamine, õppimine, harimine tundub liiga keerukas. Lisaks arvan, et selle motivatsiooni puuduse ja suutmatuse taga on tihtilugu see, et asi ei sobigi. Mingil arusaamatul põhjusel on endale nii paljud pähe võtnud, et ainus aksepteeritav viis eksisteerida on elu kaloreid-makrosid-mikrosid lugeva bikiinibeibena kes jõusaalis tuuslab ringi 10ne potsiku-totsiku, spordikoti, vööde ja muude vidinatega. Igaüks on üleöö atleet ja sportlane ja mida veel. Et ainult siis oled tahetud, hinnatud ja muidu tuus. Võibolla sobiks hoopis suusatamine, peotants või teeks hoopis Zumba meele rõõmsamaks. Vb on mingi muu palju olulisem mission. See on siiski väga spetsiifiline asi ja ei peagi sobima kõigile. Seda on juba saalis näha sellest kes teeb trenni , sest meeldib või need kes istuvad enda telefonides ja kõlgutavad jalga. Trend nagu iga teine, mille järele joostakse. Ringiga tulebki sinna tagasi, et tuleb endasse vaadata ja saada aru mida meeldib teha ja mis on ühiskonna survel tehtud asi. Enamustel inimestel oleks küll ja küll kui liigutaks ennast mõistlikuse piirides ja sööks rohkem korraliku toitu. Sulle edu tegemistes 🙂

  1. Väga hea ja asjalik kommentaar. Selle peale ütles kunagi mu autokooli õpetaja, et kõikidest inimestest ei peagi saama autojuhid ja see on täiesti okei. Kõik ei olegi loodud rooli keerama. Ja üks tuttav kunagi ütles väga tabava lause, et kui Arvo Pärt oleks elu eest üritanud saada juristiks või ettevõtte juhiks, siis mis vend ta praegu oleks? Mitte keegi. Enda sisemist häält tuleb kuulata ja tegeleda täpselt nende asjadega, mis endale meeldivad 🙂 Aitäh sulle.

 10. Aga paljasporgand ju ütles et kui see viimane nö “tõmme” ei tule läbi higi ja pisarate, siis ei pruugi trenn tõhus olla.
  Mis arvamus sul sellest on?

  1. Kõige tõhusam trenn on see, mille sa ära teed ja mida sa naudid. Kui sulle meeldib viimase tõmbe asjal nuttu lahistada, siis anna minna. Mina isiklikult Spartas veel nutnud ei ole ja julgen arvata, et tulemust on 😀

   1. Ei, nutma päris ei aja. Aga viimaste trennidega olen raskusi suurendanud ja aru saanud et see toimib isegi paremini. Väike lihasvalu peale trenni on aga vähemalt on tunne sees selline et olen midagi teinud ja ei käinud niisama tühja seal vehkimas. 🙂

    1. Raskuseid peab suurendama igatahes, sest keha kohaneb päris ruttu. Väike lihasvalu peale trenni on normaalne, aga kui haiget hakatakse endale juba trenni ajal tegema, siis on midagi ikka mäda 🙂

 11. Kas sa oled üks neist, kellel rasv ei kogune kõhule? Piltidelt silma jäänud, et sul ilus kõht 🙂
  Ma ise natukene pikem sinust, kalorid ka 2000 kandis, jõusaalis lihastreeningut teen 5-6 korda nädalas ning nendel päevadel lisaks veel 20-30 minutit kardiot. Aga tee või tina, ei saavuta kõhul mingeid muutusi.

  1. Tšeki toitumine üle! 😉 Samas tõsi ta on, et kõht on samuti üks koht, kust polster viimasena kaob ja nö 6-pack (mitte see, mida poest saab kaasa haarata) välja paistma hakkab. Tuhar on muidugi veel hullem, seda ei saa korralikult puhtaks isegi väga mitmed võistlejad…

  2. Ei kindlasti mitte. Ma olen ikka täieõiguslik naine, kellele hakkab rasv just puusadele ja kõhule kogunema – nagu ikka. Aga naiste keha on lihtsalt selline , et kõige viimasena lähevadki puhtaks kõht ja alakeha ja sinna pole mitte midagi muud teha, kui vaadata väga kriitiliselt enda toidulaud üle. Ei öelda asjata, et kõhulihased tulevad külmikust, mitte treeningsaalist. Valgupritsil tuline õigus. Ja tagumik on naistel kõige kriitilisem koht üldse.

   1. Tagumikule võiks ikka mingi polster peale ka jääda. Sinna see sobib, aga seda ka mõistlikus koguses, et keha ilusti proportsionaalne oleks. 😀

 12. Pingback: MIKS lõid mu peas häirekellad ning mis põhjusel õppisin armastama puhast toitu? + MINU LEMMIKTOIDUD – Enesearmastus

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga