Jõusaali algajate sõnaraamat väljalase 1.0

Käes on september ja ilmselgelt septembrikuus kõik on uus ja terve suve mauganud lödipüksid ilmuvad aeglaselt roomates kivide alt välja, sirutavad enda kõverad ja värisevad jalad kõhu alt välja ja otsustavad ennast nüüd vormi ajada. Okei, tegelikult asi nii hull pole, aga ma lihtsalt pidin seda ütlema. Mu huumor on kuradima kohatu ja ei sobi nõrganärvilistele ja muidu peenutsejatele, seega sa parem pane jälle rohud valmis, kui seda siit edasi hakkad lugema. Jah? Valmis? Eii, see rahusti ja aspiriin siin ei aita, vala endale parem üks klaasike konjakit!

Igatahes, uustulnukad on platsis ja minu, kui fitnessiblogija kohustus on sheerida enda tarkuseid ka kõikidele alustajatele ja muidu fitnessi maastikuga mitte nii kursis olevatele inimestele. Seega pole vaja mind tänada, ma olen lihtsalt nii hea inimene. Palun väga. Jõusaali algajate sõnaraamat väljalase 1.0 ehk mida jõusaalihundid sulle ütlevad ja mida nad tegelikult mõtlevad.


Vaatad, et mingi vend laseb peegli ees elu eest biitsa ja tema ümber on oma kümmekond hantlit ja sa küsid temalt, kas ta päris ausalt ka kõiki neid hantleid vajab ja ta vastab:
Ma teen supersette.
Loe: Ma olen mölakas ja mul pole tegelikult halli aimugi, mida ma teen, aga sina neid hantleid igatahes ei saa, sest ma võib-olla vajan neid tunni-kahe pärast. 

Teed rahulikult enda trenni klapid peas ja scrollid Instat ja sinu juurde astub mingi koll ja küsib:
“Kas sa kasutad seda?”
Loe: Jah, sa istud siin masina otsas, aga ilmselgelt mingit trenni sa siin ei tee, seega tõmba heaga jehhat või hakka käpelt tööle! Mine istu kohvikus, mitte jõusaali aparaatide otsas tont!

Kui üks jõusaalikoll kiidab teist:
“Mees, sa oled suur! Sa oled nagu julmalt gainze juurde saanud.”
Loe: Mis steroide sa siis ka kasutad? Oskad mulle soovitada midagi?

Jõusaal on praktiliselt tühi, aga ikkagi astub sinu juurde mingi naksitrall, kes küsib:
“Kas me võime seda masinat jagada?”
Loe: Ma olen sama masinat ja kava kasutanud juba aastaid ja selle asemel, et midagi muud proovida ja võib-olla ka lõpuks arenema hakata, ma parem higistan sinuga võidu, teen small-talki toidulisanditest ja üritan niisama enda territooriumi märgistada.

Teed parasjagu puhkepausi, kui sinust mööduvad kaks kulturisti, mille peale kõrvalpingil olev vend sosistab sulle:
“Mina küll nii suureks elusees saada ei taha.”

Loe: Mul pole halli aimugi inimese füsioloogiast, toitumisest ja treeningutest. 

Teed rahulikult puuris kükke ja sinu juurde astub spetsialist, kes ütleb:
“Kükid on sinu põlvedele väga halvad.”
Loe: Ma lugesin kunagi ühe artikli Delfi naistekast läbi, kus üks joogaõpetaja oli kükkide kohta enda arvamust avaldanud ja põhimõtteliselt ma kvalifitseerun nüüd personaaltreeneriks.

“Ma keerasin enda selja metsa jõutõmmet tehes”
Loe: Mul polnud halli aimugi mingist õigest tehnikast ja kuna ma olen ise nii kuradima kõva spetsialist, siis ma parem teen selle baasharjutuse maha ja lasen elu lõpuni isoleeritud harjutusi, kui tunnistan, et olen ise jobu.


“Praegusel momendil ma ei tõsta raskeid raskuseid”
Loe: Ma ei ole neid kunagi tõstnudki, aga ma tahan lihtsalt kõva mees välja paista.

“Ma ei kasuta mingeid proteiinipulbreid, vitamiine ega muid steroide”
Loe: Ma omandasin enda toitumisalased teadmised Kelloggs´i pakendilt ja ma tahan kohutavalt enda teadmisi kogu maailmaga jagada.

“Naistel ei tohi olla nii suuri lihaseid”
Loe: Kuna ma ise olen kompleksides vaevlev lödisev makaron, siis ma tunnen ennast ebakindlalt selliste naiste kõrval.

“Squattisin just enda Bro´ga ja see oli lihtsalt nii mässiv, et feelisid kuidas gainzid tulid ja nüüd tunned kohe, et selline beast on peal ja ripped on olla.”
Loe: Iiiiks-äääks-puuks-pääks. Sellest vennast ei peagi midagi aru saama, las soiub omaette edasi. Tunne talle mõtetes kaasa ja jaluta minema.

“Ma üritan enda lihaseid toonusesse ajada, mitte neid kasvatada”
Loe: No ma tegelikult tahaks neid kasvatada küll, aga ma olen liiga lammas ja laisk selle jaoks.

“Kas sa võiksid mind assisteerida rinnalt surumises?”
Loe: Sa paistad ainuke inimene, kes siin trenni tegemisest midagi jagab ja kelle kätte ma võin enda elu usaldada.

“Ma kannan jõusaalis kindaid, sest mul tulevad muidu peopesadesse villid”
Loe: Ma tahaks olla lihastes tugev alfaisane, aga ma tahaks endale samal ajal pehmeid lumehelbekese käekesi. Tegelikult ma juba tükimat aega mõtlen, et peaks võib-olla jõusaali asemel pilatest proovima.

“See harjutus aitab sul kõhult pekki põletada.”
Loe: Peale selle, et Cosmos kirjutati G-punkti leidmisest, kirjutati seal ka kõhupeki kaotamisest ja Cosmo on piibel.

Ma loodan, et ma nüüd midagi ei unustanud või siiski? Oskad äkki ise midagi lisada ja anname üheskoos välja jõusaali algajate sõnaraamatu 2.0? Kellele nüüd hommikune makaron kurku jäi, siis lase see korsett nüüd natuke lõdvemaks ja ära ole nii pinges kogu aeg.

12 thoughts on “Jõusaali algajate sõnaraamat väljalase 1.0”

 1. Appi kuidas ma ei salli, kui inimesed kõik hantlid endale krabavad ja küsimise peale ütlevad, et ma kasutan neid kohe. Aga kohe neid ei kasutata hahaha.
  Hea postitus!

  1. Vat kõigega võib enam vähem nõus olla aga “Teed rahulikult enda trenni klapid peas ja scrollid Instat ja sinu juurde astub mingi koll ja küsib…”

   Ma saan aru, et telefon võetakse jõusaali kaas, kuna sealt saab muusikat kuulata, vajadusel vormikaid teha, kindlasti vanaemaga vajadusel tähtsat juttu puhuda eksole – kes siis seda jõusaalis olles seda ei teeks aga Instat scrollida trenni ajal….et nagu WTF? Et persetatakse pool päeva mõnel pingil või masinal ja samal ajal käib taustal mingi sotsiaalmeediaporno ja chattimine ning mõni, kes jätab telefoni turvakappi tehku samal ajal peegli ees silma ja pöidlaringe.? Ai ai Kaisa nii ei ole ilus…see liigutub ju samuti sinna kategooriasse…kus mõni vend kujutab ette, et on privaatjõusaalis ning on endale pmts isikliku ringtreeningu orgunninud ja hoiab kõik seadmeid , hantleid, kange ja muud inventari kinni 🙂

  2. Nojaaa! Ma alati lendan nahhaalselt letti ja pakun, et võime kordamööda neid kasutada, sest no senikaua kuni on tegemist ühiskasutatava jõusaaliga, siis “EI” ei ole nagu väga variant 😀

   1. Ma ei tahaks puid alla panna aga kui sa isiklikult letti lendad, siis ma võin nö tiba krediiti anda ja silma ning pöidla ringe teha… 😉

 2. Täitsa hästi kirjutatud, suu peale kukkunud ei ole 😀 Küll, aga ma vahest mõtlen, et miks need fitness inimesed arvavad, et kõik peavad jõusaalis treenima nii nagu nemad. Tõesti on inimesi, kes tahavadki toonust lihtsalt, mitte lihaseid kasvatada, reaalselt tean selliseid inimesi. “Ma ei kasuta mingeid proteiinipulbreid, vitamiine ega muid steroide”- sellest ma ei saa aru… minu arust ei olegi vaja neid proteiini jurasid kasutada ja see kui sa neid ei kasuta ei tähenda, et toitumisalaseid teadmisi pole 😀 Või ma saan valesti aru? Ma kohtan päris tihti võistlejate puhul sellist hoiakut, et kõik kes jõusaalis ei lammuta ja makrosid igapäev ei arvuta, ei ole ikka õiged trenni inimesed.

  1. Jõusaalis ei pea absoluutselt treenima nagu fitnessinimene, aga kui eesmärk ei ole lihaseid kasvatada, siis mida on ühel inimesel toonuses hoida? Mina tean seevastu selliseid inimesi, kes vaatavad aastakümneid vaeva näinud sportlasi ja kardavad, et kui nad trennis hakkavad käima, siis lihaseid tuleb juurde nagu mühinal ja siis hirmuga väidetakse, et ennast tahetakse vaid toonuses hoida. Mu kõrvadele on seda sama väär kuulda, nagu umbes see, kui keegi käib näiteks tantsutrennides, aga ei taha jumala eest kombinatsioone selgeks saada, sest jumala eest kardetakse tantsijaks saada 😀 Okei… anyway kuhu ma jäingi 😀
   Minu point selle teise punktiga oli see, et proteiinipulbrid ja vitamiinid pannakse ühte lahtrisse steroididega. See näitab, et toitumisalased teadmised on ikka väga mööda. Absoluutselt ei ole vaja toidulisandeid tarbida, kui suudad targad valikud toidulaual teha, absoluutselt 🙂 Need on pigem abimehed.
   Oooo mu jumal eiii, ma ei soovinud üldse seda öelda. Võistlejad on võistlejad ja ma kohe kindlasti ei arva, et tavaline inimene peaks endale mingeid makrosid arvutama ja toidukaaluga ringi jooksma – elus on muidki asju 🙂

 3. Nii tore ennelõunane lugemine! Natsa karm, aga sisu on õige. Enamus stereotüüpe tulevad vastu isegi väljaspool jõusaali rohkem – tugev naine, kes sööb valku? “Ma parem toonin enda lihasaid ja loodan jumala armule…”

 4. Lisaksin siia ka jõllitajad. Ta võibolla vaatas end vaid peeglist korraks, eksole. Mis siis, et mina sektorisse jäin, a mul on set rikutud, sest ei saa tegutseda, kui vahitakse. Vbla mingi ainuüksi minule kuuluv patoloogia, kuid on ikka neid treeningsaali pause sisse tulnud küll ja päris pikaajalisi, sest pole väga sotsialiseerumise koht mu jaoks. A no inimesed ongi erinevad..

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga