Detox – üks parimaid turundusnippe, kuidas lihtsameelsetelt raha ära võtta

Tavaline esmaspäeva hommik, söön hommikusööki ja loen uudiseid ja mida ma sealt siis näen? Ära söö kartulit – sured ära, ära joo piima – sured ära, ära kanna teksaseid – sured ära, avastati, et leib tekitab vähki… sinna lõppu veel uudised maailmalõpust, õhureostusest ja mürkidest ja no ühesõnaga vahet ei ole, mida sa teed või ei tee, sa sured ära. Huvitav, kas peaks enda hommikupudru sõõriku vastu vahetama? Nagunii varsti on ju minek…

Kus on aga probleem, seal on lahendus ja seal on võimalik teha äri. Sul pole kõhulihaseid? Pole probleemi – meil on Butterfly Abs. Su lina sõidab öösiti koha pealt ära? Ära muretse! Meil on linapingutajad. Su varvas on kõver? Meil on varbasirutajad. Sa ei viitsi hommikul kohvi sisse suhkrut segada? Ära muretse – meil on isesegav tass. Sa kardad igasuguseid toksiine ja mürke? Pole probleemi, meil on DETOX!

Ja kui sa otsid organismi puhastavaid tooteid, siis meil on sulle pakkuda kõike! Alustades tablettide, teede, sheikidega ja lõpetades šampoonide, plaastrite ja kreemidega. Vapustav! Mida need imetooted siis kõike lubavad? Paugust kiirem ainevahetus, puhtam organism, rasvaprotsendi langus, parem enesetunne, rohkem energiat. Ja igale endast lugupidavale inimesele oleks soovituslik neid puhastuskuure läbida lausa iga paari kuu tagant, sest meid ümbritsev keskkond on nii mürgine. Ära heida meelt – täna on just sulle sooduspakkumine ja saad nädalase puhastuskuuri vaid 49euroga. Pole tänu väärt.

Ja siis sul taob kuklasse häirekell, sest sa tead isegi, et liiga häid asju pole olemas, alati on mingi konks…AGA sa jälgid ka enda iidoleid, kes on just nende imeasjade reklaamnägudeks ja siis tekib segadus. Äkki ikkagi aitab? Sulle muidugi ei teki mõttessegi, et reklaami pealt teenivad inimesed raha ja piisavalt suure summa eest on isegi vegan nõus uut BigMac´i reklaamima, aga see selleks…

Minust vist ei saa kunagi ühelegi Skinnytea, Teleturu ja Smuutidetoxi reklaamnägu, sest ma teen teile nüüd puust ja punaseks, kuhu te oma raha raisanud olete.

Esiteks, unustage kohe ära mingi organismi puhastamine. Te ei ole settekaev, kuhu kõik mürgid ja mingisugused jäägid seisma jäävad. Nõup! Meie kehades on olemas sellised imelised asjad, nagu organid. Sinu nahk, kopsud, maks ja neerud tegelevad päevast päeva igasuguste toksiinidega, mida me endale sisse sööme/joome/hingame ja kui sul just mingit terviseriket pole, siis nad saavad sellega väga hästi hakkama. Kui su organid enam ühel päeval ei tööta, vot siis sa sured ära küll. Aga mingisugused imetooted võivad sulle kasu asemel hoopis kahju tekitada. 2017 aastal ei ole veel ühtegi teaduslikult kinnitatud meetodit, mis paneks sinu organid kuidagi veel paremini sinu jaoks tööle.

Kõik toksiinid, mis meie kehas tekivad, väljutatakse organite abiga minema kas koos uriiniga või väljaheidetega ja punkt. Läbi naha ei toimu mitte mingit mürkide väljutamist. Need imeplaastrid, mida sa enda tallale kleebid, need on tehtud värvi muutvast kangast, mis reageerides higiga tekitavad sulle illusiooni, nagu tegemist oleks mingisuguste toksiinidega. Aga higi? Higi koosneb veest ja sooladest. Sa võid ennast laval kivikujuks higistada, aga mingeid toksiine see ei väljuta. Eriti muigama panevad need üleni kilesse keerutatud neiud, kes usuvad et läbi naha on võimalik isegi rasva kehast väljutada.

Aga su sõbranna tegi läbi detox kuuri ja ta kehakaal langes 5kg. Ma täiesti usun sind. Toome näiteks siis need teed. Koos selle imekalli teepakiga tulevad kaasa ka juhendid, et kuuri ajal on soovitatav rohkem liikuda, jälgida toitumist ja tarbida vett. Kui ma ostaks endale uue sokipaari, mida kandes ma jälgin enda toitumist, joon rohkelt vett ja liigutan ennast, kas siis mind tegid saledaks need sokid? Või tegelikult oleks efekt olnud ka ilma selle sokipaarita? Tee joomises pole mitte midagi halba, vedeliku tarbimine on väga tervitatav nähtus ja suurem osa meist teeb seda liiga vähe. Aga mina ostaks parem mõne 1 eurose piparmünditee, kui 30 eurose tee, mille ainus vahe on sinna peale löödud “DETOX” silt. Kurvem lugu on muidugi diureetikume sisaldavate detox teedega, mis panevad sind rohkem urineerima. Jah – astud aga kaalule ja hõiskad rõõmust. Kadunud on aga kehast hoopis vesi (mitte rasv) ning paremal juhul lõppeb su dieeditamine lihaskrampidega ja kõige hullemal juhul jäädava kahjustusega.

Mahladetox… no siinkohal kõik, kes kujutavad ette, et organismi on võimalik mahlaga puhastada, siis… sama hästi sa võiks üritada enda organismi puhastada näiteks mannapudru või praekartuliga. Ajab naerma eks? Aga see mahlaga puhastamine ei aja? Eriti koomiline oleks puhastada ennast pakimahladega… sama hästi võiks segada lihtsalt suhkruvett kokku ja unistada postiivsest tulemusest. Smuutide vastu mul pole midagi, väga fantast asi ja ülikiire lahendus näiteks hommikusöögiks. Aga taaskord loota, et purustatud puuviljad su keha kuidagi puhastavad? Ei tea… Aga su sõbranna langetas smuutidieediga kaalu? Palju õnne su sõbrannale, ta suutis ainult puuviljadest toitudes kaalu kaotada. Kui ta oleks kõik need päevad mannaputru söönud, siis ta oleks samamoodi kaotanud. Kaua sa ikka seda mannaputru lurbid?

Aga need imetabletid! Need ju toimivad? Mul oli kunagi sõbranna, kes ostis regulaarselt apteegist mingeid imekuubikuid, mis sisaldasid palju kiudaineid ja pidid niiviisi ainevahetust turgutama. Ma ei näe selles iseenesest midagi ohtlikku, aga miks sa ei võiks lihtsalt süüa kiudaineterohket toitu, selle asmel, et toidu kõrvale mingeid kuubikuid süüa? Sama loogiline oleks ju vältida rasvade söömist ja siis süüa imekalleid võikuubikuid toidu kõrvale? Natuke nutusem lugu on muidugi nende Detox tablettidega, mis tekitavad kõhulahtisust, sest üks õige detox saab toimida ainult siis, kui jämesool on täiesti puhtaks tõmmatud?! Jah?. Kas sulle päriselt endale ei tundu see ebanormaalne, kui sa patseerid ringi lahtise kõhuga? Hullumaja noh!

Ühesõnaga, sellist asja, nagu organismi puhastamine pole olemas. Küll aga aitad sa kaasa enda organite võimele enda tööd maksimumefektiga teha, kui sa toitud normaalselt, jälgid enda vedeliku tarbimist, oled füüsiliselt aktiivne ning magad piisavalt. Ja kõik raha, mis sa praegu säästsid, ole hea ja anneta kodututele loomadele. Aitäh.

 

 

20 thoughts on “Detox – üks parimaid turundusnippe, kuidas lihtsameelsetelt raha ära võtta”

 1. Selle mahlaga puhastamise peale tuli meelde, et nägin kord kuidas üks vanaema ostis lapselapsele limonaadi “hull õun” öeldes samal ajal lapselapsele: ” see on mahlaga, see on tervislik”…
  Mul pidid kõrvad peast kukkuma sellise jutu peale!!!

  1. No kõigepealt ma arvan, et ma pole üldse õige inimene sellel sõna võtma, sest ma lugesin sellisest imeasjast esimest korda. AGA, mina jääks ikkagi enda liistude juurde ja jätaks selle tuumafüüsika tippsportlastele, kellele see võib äkki anda mingi imeväikse kasuteguri. Kellel ülemäära raha ja vaba aega on – go for it! Ma ise olen aga liiga skeptiline selliste asjade suhtes.

 2. Täiesti nõus. Ma loodan, et mõni natuke ullikesem satub seda postitust lugema. “Mürkidest” veel niipalju – kõige hullemad mürgid on rasvlahustuvad; kui meie organism (nt ensüüm tsütokroom P450) mürkide eemaldamisega hakkama ei saa, neid inhibeerides, siis ladestuvad nad lihtsalt rasvkoesse 🙂 detoxiga ehk vee väljutamisega teeme organismile aga karuteene, sest nii on see “mürkide” kontsentratsioon hoopis suurem 🙂 aga õnneks on inimkeha võrdlemisi kohanemisvõimeline, ning paarist räimekarbist elavhõbeda mürgistust ei saa 🙂 kainet mõistust!

 3. Mina arvan ka, et absoluutselt pole mõtet 20+ eurot mingile teele kulutada. Aga arvan, et kui on mõni looduslik a’la 5 eurone “detox” tee(sidrun-piparmünt, mõni looduslik värk veel juures) ja see paneb inimesi oma valikute üle mõtlema ning natuke tervislikum olema(+platseebo efekt juurde), siis seda soovitaks küll. Kuigi sellised apteegiteed on juba olemas vist…küll mitte detox nimega, aga kui see Detox silt ka juurde panna, küll siis 2-3 eurose kummelitee läbimüük tõuseks 😀

  1. Absoluutselt nõus. Igasugune vedeliku tarbimine on väga soovitatav ja kui see aitab kellegil seda rohkem teha, siis why not. Ma ise väga tee jooja ei ole, aga kui ma seda vahel harva teen, siis minu valik on samuti näiteks piparmünt+sidrun – ideaalne kombo 🙂

 4. Mulle meeldib su lihtne suhtumine. Ei ole imevahendeid ega imedieete ega ime-maeitea mida, mis IMEväel su probleemid lahendab, on äri. Tänapäeval on uskumatult lihtne jääda kõike seda meie pähe sisendatavat infot kinnisilmi uskuma ja rohkem inimesi peaks lihtsalt ‘back to basic’ minema.. Keep it going!

  1. No ma alati üritan sõpradele/tuttavatele ka selgeks teha, et koopainimesed olid megaheas vormis. Olid noh! Nad liikusid palju, sõid puhtaid asju ja rohkem polnudki vaja. Aga praegu tundub nii paljudele, et vaja oleks kõikvõimalikke X aineid ja lisandeid ja personaaltreenerit ja personaal ma-ei-tea-mida ja imeleiutisi ja booty-buildereid ja butterfly-abse… milleks?

 5. Paastulaagrites tehakse ka organismi puhastust, mis tähendab, et inimesed teevad endale vabatahtlikult klistiiri.
  Ja detoxidega ja muude lahtistitega on see lugu, et kui kõht on koguaeg lahti, siis sool muutub laisaks ja pärast võib olla probleeme vastupidi kõhukinnisusega

  1. No need paastulaagrid on eraldi teema. Mul tuli kananahk ihule, kui ühte uudist kunagi selle kohta lugesin. Parimal juhul loputatakse enda jämesool läbi ja mitte midagi ei juhtu, aga halvemal juhul on võimalik enda jämesool konkreetselt nii tuksi keerata, et jah… öäkkk.

 6. Nõustun 100% Ma loodan, et me ei näe aega, mil Sulle saadetakse nädalas mitu pakki erinevaid ilu- ja tervisetooteid testida, ning iga kui viimane asi on super ning must-have.

 7. Hea postitus. Kokkuvõttes võivad ju kõik vaheldust endale luua nii, kuis soovivad – 3p ainult smuutisid teha kui sul tuunikalast ja tatrast kopp ees on või ei suuda enam midagi ägedat välja mõelda, on ju tegelikult okei, kuniks annad endale aru, et kõik taandub ikkagi tarbitud kaloritele ja sellele, kuidas see päevase liigutamisega suhestub.
  Sa võiks teha eraldi postituse EMS-treeningutest jms “imetreeningute” vahenditest ka. Küsida nõu kaas-Spartalaste käest ka näiteks. Ma pole proovinud, ma ei usu nende keha ümbervormivasse toimesse, aga kas nad vaheldusena tavalisele trennile ka vormi säilitavad või jäävad lihased ikka nõrgemaks?

  1. Absoluutselt õige! Kui põhitõed selged on, siis annab ilusti toitudega mängida. EMS-i treeningutega on muidugi selline lugu, et ma pole neid kunagi proovinud ja ma julgen arvata, et kunagi ei proovi ka. Ma olen väga skeptiline selliste asjade suhtes. Tean paljusid, kes on proovinud ning usuvad selle toimesse, kuid tean ka inimesi, kes on sellest saanud küll närvipõletikke ja muid ebameeldivaid asju.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga