Kiire kähkukas ehk teie küsisite ja mina vastan

Ma olen saanud teilt kümneid ja kümneid, kui mitte sadu? murekirju ning kõigepealt ma tahan teid kõiki tänada, sest mul polnud halli aimugi, et minu blogi võiks üleüldse nii palju inimesi kaasa haarata. Laias laastus aga huvitavad teid täpselt samad asjad ning otsustasin tuua välja mõned populaarsemad küsimused. Vabandan juba ette, et ma ei suuda mõnele küsimusele tõsiselt vastata – no ma ei suuda! Tavai TULD!

Kas ma hakkaksin sinu treeneriks? Ei. Ma ei ole jobu, vot selle pärast. Minust ei saa järjekordset isehakanud treenerit, kes kujutab ette, et ta on maailma kõige targem inimene ja siis õpetab mingeid puudulikke asju inimestele. Jääb ära! Ma õpin, katsetan, õpin veel ja kui ma kunagi valmis olen, siis annan teada. PS! Never trust a personal trainer who needs a personal trainer 😉 

Kas süsivesikud ja rasvad on halvad? Juurviljad ja puuviljad on halvad? Aga sa tead, et need on süsivesikud jah? Mis puudutab rasvasid, siis nii “head” rasvad kui ka “halvad” rasvad sisaldavad täpselt sama palju kaloreid, seega nii avokaado söömine kui ka seapeki söömine muudavad sind täpselt samamoodi paksuks. Rasvad ja süsivesikud on aga ülimalt olulised! Ära lõika neid toidulaualt välja.

Kumb on tähtsam, kas toitumine või treening? Kumb on tähtsam maja ehitusel, kas tellis või tsement? Ainult tellistest maja ei ehita ja ainult tsemendist jääb ka nagu väheseks. Mingi hüti võib-olla kokku saab, aga selle väärtus on kaheldav. Kui sa tahad reaalselt mingeid tulemusi näha, siis on oluline nii treening, toitumine kui uni. Need on ABC! Vahet ei ole, millise sa nendest ära jätad, vähendad sa kordades enda potensiaali. Mina isiklikult ei viitsiks küll iga päev trennis käia, kui sellest mitte mingit kasu poleks. Ma ei tea, kuidas sina viitsid.

Kui ma kaotan palju kaalu, siis nahk jääb rippuma? Kumb sa siis olla tahad, paks ja pringi nahaga või meenutada sea asemel ikkagi inimest? No ma arvan see rippuv nahk ei ole su kõige suurem probleem. Või on? Ja kui sa just väga tugevas ülekaalus pole, siis ei jää sulle midagi kuskilt rippuma.

Kui palju kcal ma peaksin sööma, et kaal langeks? Mul pole halli aimugi su toitumisharjumustest, sinu aktiivsusest ja elustiilist. Kuidas kurat mina seda teadma peaks? Sama hästi ma võiks ära arvata sinu lemmikvärvi näiteks. Roosa? Ei? Punane? Ei? No äkki sinine?

Sa tahaks enda keha toonusesse, aga sa ei taha nii suuri lihaseid nagu minul? Ahaaa… et sa kardad endale lube teha, sest üleöö võib sinust muidu saada rallisõitja. No selged pildid. Usu mind, kui sa ei käi 5x nädalas jõusaalis, ei maga iga öö 8h ja ei söö korralikult, siis sa ei saa mitte kunagi sellist tulemust nagu minul, isegi kui sa tahaks.

Sa ei saa tervislikult toituda ja trenni teha, sest su elutempo on liiga kiire? Viimase info kohaselt oli sul ööpäevas sama palju tunde, kui minu omas. Ära aja mulle seda sama vana jama! Päriselt! Sa oled üks laisk sindrinahk ja sa ei viitsi trenni jaoks lihtsalt aega leida. Poest kodujuustu ostmine võtab kauem aega, kui saiakese ostmine? Ära hakka!

 

Kas alkohol nullib trenni? No iga tehtud trenn on alati parem kui tegemata trenn. Alkohol on selline imeline asi, et selles on palju kaloreid ja kui sa ei suuda isegi enda tilli püksis hoida juuatäis peaga, siis veel vähem sa suudad sellest snäksikausist eemal olla. Õlle kõrvale lähevad ju ikka krõpsud ja veini kõrvale juust. Ja ma ei tea, kuidas teiega on, aga kui minul on pohmakas, siis ma võiks reaalselt kogu külmiku ära süüa. Seega – minu jaoks on see BIG NO-NO!

Kuidas kõhulihaseid saada? Kõhulihaseid saab köögist! Ja täpselt nii lihtne see ongi. Sa võid igal õhtul littida ära kasvõi 1000 kõhulihast, aga kui sa enda toitumist ei muuda, siis tulemust ei tule. Ja suure tõenäosusega sa üleüldse teed kõhulihaseid valesti, nagu enamus inimesi neid teeb.

Ma jälgin enda kava 80%, aga ma ei näe tulemusi? Vot sinusuguste inimeste pärast ma ei tahagi treeneriks saada. Kurat sa oled terve oma elu tahtnud endale unistuste keha ja nüüd kui sul see võimalus on, siis sa oled nõus panustama 80%. Siis lepi selle 80% tulemusega ja ära ägise! Viga pole treeneris või kavas vaid sinus! Sa oled üks laisk inimeseloom!

Aga ma pean kinni 100% enda toitumis- ja treeningkavast, aga ikkagi muutust pole? Kui sa tõesti käsi südamel oled kõik 100% ära teinud, siis ma soovitan natukene oodata. Tulemused võtavad aega. Suure tõenäosusega ma arvan aga, et sa valetad iseendale, sest 1+1=2 ja ära tule mulle rääkima, et ilusti toitudes ja trenni tehes sa ei saavuta enda eesmärke. Pole olemas! Ahjaa, sa ei lugenud MyfitnessPali sisse enda magustatud kohvi ja õhtuseid menüüväliseid snäkke jah? No seda ma arvasin.

Millised harjutused on kõige paremad tuhara kasvatamiseks? Iga inimene on nii erinev ja see, mis mõjub mulle, ei pruugi absoluutselt sobida sulle. Minu tuharat näiteks kangiga kükid ei kasvata, suuremal enamusel need aga toimivad imehästi. Seega – katseta, katseta, katseta ja kui sa järgmisel päeval enam normaalselt istuda ei saa, siis järelikult oled teinud midagi, mis mõjub.

Kas bootybuilderiga saab suure tuhara? Personaaltreener Konsap tõi ükskord selle kohta päris andeka võrdluse: “Kas plaksutades saab endale suure rinnalihase?” 🙂 Okei, see oli nagu parim võrdlus ever! Jah, kui sa pole kunagi ennast liigutanud, siis eks ta võib esimesed kuu olla päris kasulik, aga tuhar vajab arenemiseks raskuseid ja seda need kummid sulle ei paku.

Kui palju cardiot tuleks teha? Oleneb, mis su eesmärgid on. Cardio parandab su südametööd ning suurendab kulutust. Kui sul pole absoluutselt mitte mingit huvi kasvatada lihaseid (ma ei mõista, miks sa peaksid seda tahtma), siis liti enda cardiot ja never look back! Aga mina sinu asemel läheks lammutaks jõusaalis, sest siis sa saad endale nii toonuses keha kui kulutad üleliigseid kaloreid.

Ma teen juba pikemat aega jõusaalis raskete raskustega trenni ja lihas lihtsalt ei kasva? Järelikult on midagi valesti. Kurat seda teab, kus see koer maetud on. Kas sa ei pinguta piisavalt, pingutad liiga palju, magad liiga vähe, su toitumine on korrast ära… kurat seda teab! Aga taaskord 1+1=2 ja kui sa seda tulemust ei saa, siis on kuskil midagi valesti.

Kuidas tselluliidist lahti saada? 90% naistest on tselluliit, kellel vähem ja kellel rohkem. Minul on ka tselluliit – see pole mingi uudis. Tselluliit on rasv ning mida rohkem on su kehas rasva, seda rohkem tselluliiti sul on. Tahad sellest lahti saada? Arva ära, mis sa tegema pead siis? Aga erinevad kreemid ja kupud? Kui sa pole mitte kunagi neid kasutanud ja alustad, siis sa võid isegi mingit muutust näha, aga ära loodagi, et mingi kreem su rasva põlema paneb. Pole olemas!

Mis mu rasvaprotsent on? Pole õrna aimugi, ma pole kunagi mõõtnud. Ja miks te üldse enda pead selle rasvaprotsendiga vaevate? Unustage üleüldse ära enda kaalumised ja mõõtmised ja muu huinjaa. Usaldage enda peegelpilti! Kui ühel päeval sa saad endale panna selga number väiksemad riided ning su kõhul paistab kergelt mingi sikspäki moodi asi, siis sind kotivad need numbrid? Täpselt! Ära aja neid numbreid taga, aja välimust taga! Sa ei usu mind? Mõõda enda rasvamõõtjaga enda rasvaprotsent ära ja joo ära klaasike vett ja mõõda uuesti. Küll sa näed, mis teibaid see ajab sulle.

Kas tellida kavad internetist või minna personaaltreeneri juurde? Sa nagu päriselt oled nõus maksma mingile vennale, kes muudab paberi peal Kati nime sinu nimeks ja küsib sult plekki selle eest? Mina küll ei oleks. Jah, need kavad toimivad, aga need pole jätkusuutlikud. Sa vaatad neid enne-pärast pilte, aga oled sa kursis, et 90% on neist samas kehakaalus tagasi kui enne? Kui sa tahad näha hea välja ka aastate pärast ning muuta enda elustiili, siis palun pöördu mõne asjalikuma venna poole.

Kuidas motivatsiooni saada? Ma ei suudaks elusees ajada näpuga rida enda treening- ja toitumisplaanis, kui mu eesmärk oleks a´la “suveks vormi” – NEVER! Pane endale konkreetsed eesmärgid ja asu nende poole pürgimist. Mu sõbranna käis näiteks eelmine nädalavahetus firmapeol SPAs ja ta sõna otseses mõttes töötas selle nimel, et ta saaks SPAs ilma igasuguse häbitundeta käia bikiinides ringi ja tunda ennast hästi. Kas sa ei tahaks kordki elus sama tunda?

Kas ma teen cheatmeale? Mu dieet on praegu 2300-2400kcal peal ning kui mul tuleb isu midagi head süüa, siis ma lihtsalt mahutan selle enda kaloraaži. Ma ei nimetaks seda cheatimiseks, ma nimetan seda eluks ja elu vajab elamist. Õnneks, ÕNNEKS on mul igasugused isud nüüdseks üle läinud ja sellist enesepetmist enam ei toimu. Sest mis see cheat siis ikkagi on? Petmine… ja petmine ei ole kõige mõistlikum asi, millega tegeleda. Ei dieedis, ei suhetes…

Kuidas sangadest lahti saada? Sul on sangad, sest sa oled paks. Okei, see tegi vist haiget, aga see on tõsi. Kui sa ei taha sangasid, siis sa pead sellest üleliigsest rasvast lahti saama. Sellist harjutust või imevahendit pole olemas, mis imekombel su sangad minema viiks.

Kui ma söön palju valku, siis kas see teeb halba mu neerudele? No siiamaani oled sa söönud ainult palju süsivesikuid ja rasvasid ja mida head see sulle teinud on? Mitte midagi… seega, mida sul kaotada on? Okei, iga asi on ohtlik, kui seda teha liiga palju. Vee joomine on ka hea, aga kui sa jood oma 20l vett päevas, siis sa lähed kasti. Lihtne.

Kas jõusaal teeb naised mehelikuks? No nagu näha, siis see diivanil lösutamine on siiani sinust voolinud ainult sõõriku… kui see vorm sind õnnelikuks teeb, siis keera teist külge, kui aga mitte, siis marss jõusaali! Minu arust seda väljendit kasutavad ainult paksud naised, kes toovad enda laiskusele vabandusi. Ma ei arva, et pekikuubik näeks kuidagi naiselikum välja, kui naised jõusaalis.

Kuidas kaotada kiirelt 10kg? Lõika jalg maha… kruti kaal valeks…emm… rohkem ei oska soovitada. Osta 10kg rasva ja kaota see ära? Ei tea..

Mida ma arvan EMS treeningutest? Käsi südamel, ma pole seda kunagi proovinud ning mul ei ole plaanis ka seda teha. Vabatahtlikult elektri saamine ja selle eest maksmine ei ole mu prioriteet hetkel. Aga see on ainult minu arvamus.

Milline pulsikell on kõige parem? Mul ei ole pulsikella, sest mitte ükski neist ei ole suuteline näitama õigeid väärtusi. Ja miks ma peaks selle eest raha välja käima, et aiateibaid näha? Ei oska öelda. 

Kas puuviljad teevad paksuks? Oled sa näinud mõnda inimest, kes oleks sellepärast paksuks läinud, et sõi liiga palju õuna või banaani? No tule taevas appi. Ta läks paksuks, sest ta käsi käis kommikotis rohkem kui puuviljakorvis.

Mul on kohutav magusaisu, mida teha? Suhkrut on võrreldud kokaiiniga ning seda mitte nalja pärast. Suhkru söömine tekitab veel suuremat isu suhkru järele. Mina soovitaks hakata vähendama enda suhkru tarbimist ning mingi aja möödudes see üldse ära jätta. Kui sa arvad, et minul ei käi neelud magusa järgi, siis sa eksid rängalt. Söö magusa asemel ära mõni magustatud proteiinitoode näiteks – minu puhul aitab.

Mida ma arvan taimetoitlastest? Ma arvan nendest täpselt sama, mida ma arvan kõikidest gluteeni-laktoosi-printsessidest, geidest ja usklikest. Senikaua, kuni minu ukse taha keegi rusikatega rinnale taguma ei tule, on kõik okei. Kui aga keegi tuleb näpuga näitama steigi peale, mida ma kahe suupoolega vitsutan, siis ma saan küll kurjaks. Pole ime, et nad kogu aeg nii pinges on – ma oleks ka, kui ma kapsast närima peaks. Kui sa tahad seda kaalikat süüa, siis ole lahke, aga jäta minu hing rahule.

Tahaksin ka võistlema hakata, kuidas? Kõigepealt tee trenni ja kui sa oled jõusaalis juba pikemat aega toimetanud ja sa endiselt usud, et see on see elu, mida sa elada tahad, siis otsi endale mentor, kes sind nö enda tiiva alla võtab. Su koduklubil on kindlasti pädevad treenerid olemas. Kui sa pole varem trenni teinud ja tahad brauhh lavale saada, siis sinust jääb dieedi lõppedes alles ainult kondid ja usu mind, seda ei taha näha ei sina, kohtunikud ega pealtvaatajad.

 

 

26 thoughts on “Kiire kähkukas ehk teie küsisite ja mina vastan”

    1. Ma arvan, et need on väga koledad asjad ja haigused nagu iga teinegi. Ja ma saan väga hästi aru, miks need tänapäeval nii “populaarsed” on, sest ühiskond rõhub meile uksest ja aknast sisse seda nö ideaalinimese kuvandit. Võta lahti ükskõik, mis ajakiri või kasvõi Instagrami konto, kus inimesed tunduvad täiesti ebareaalselt ilusate kehadega… kurb on muidugi see, et suures enamuses ongi tegemist ebareaalsete kuvanditega ning photoshopiga. Ja “tänu” üleüldse internetile on minu meelest ka inimesed muutunud õelamaks ning ei kontrolli alati kommentaare, mis teistele antakse. Ja kui tegemist pole väga tugeva iseloomuga inimesega, siis polegi nagu palju vaja, et viimane hakkaks ekstreemsusi kasutama.

  1. Mina tahaks teada, mis Sind motiveerib. Kuidas end rajal hoiad?

    Ja üks kindlalt müüt naistelehelt KUI MA olen paks, ja alustan jõusaalitreeninguga on see vale? Teeb see veel suuremaks? Või peaksin pigem carido valima?
    Olen sellel teemal palju lugenud, aga üheselt otsest vastust polegi saanud 😀

    1. Hei,
      Mõtlesin, et vastan oma kogemuse ka. Ise hakkasin suhteliselt tühja koha pealt trenni tegema. Millest 80% oli jõusaalis. Üldteada tõed olid mulle öeldud, et : Lihase kasvatamiseks peab kaloraaz plussis olema, et lihasel oleks millest nö kasvatada. Kaalu kaotamiseks peab miinuses olema, et nö varude kallale minna. Mõlemat korraga ei saa. Usun, et ehk tippsportlased tõesti ei saa või neil kellel ülekaalu vaid mõned kilod, aga minu puhul oli asi ilusti 100% paigas. Kaotasin kaalu/rasva sain väga hea toonuses keha. Raskuseid suurendasin tublisti. Seega võin omast kogemusest väita: Jõusaali minnes ei lähe sa kohe kindlasti “suuremaks”. Ja väga hea on teha cardio+ jõusaal ka. Ise tegin soojenduseks 10-15 min cardiot ning peale jõutrenni samuti 20 min otsa (kuid mitte iga kord).

    2. Ma olen avalikult ka välja hõisanud ning minu unistus on jõuda kevadel 2018 Euroopa Meistrivõistlustele bikinifitnessis. Selle jaoks on vaja oiibljaa kui palju tööd teha ja meeleheitliku täpsusega enda suutäisi mõõta. Aga ma tahan seda lihtsalt nii väga, et ma olen nõus selleks ükskõik, mida tegema. Paksust veel paksemaks on saanud need inimesed, kes absoluutselt ei kontrolli enda toidulauda. Trenn tekitab paratamatult söögiisu kasvu ning kui sa teed trenni ja sööd veel rohkem, kui varem, siis sa kogud nii lihast kui rasva ja muutudki nö veel suuremaks. Kui sa aga jätad toidulaua samaks ja alustad jõutreeningutega, siis sa kaotad ilmselgelt rasva ning kasvatad juurde lihast. Tulemuseks on ilus toonuses keha 🙂 Algajatel ongi just see eelis, et nad suudavad jõusaalis kaotada samal ajal rasva ning samal ajal kasvatada lihast, edasijõudnutel on see palju keerulisem. Seega soovitan kahe käega jõusaali! Kui energiat jääb üle, siis pane minu poolest seda cardiot ka juurde, aga põhirõhk võiks siiski olla jõusaalis. Sa soojaks sa pead enne trenni ennast anyway cardioaparaatidel tegema 🙂

  2. Selle väitega: Never trust a personal trainer who needs a personal trainer ma päris nõus pole, sest kõikidel proffidel võistlejatel (kes on ise ka treenerid) on treenerid, sest teatud spetsiifilisi asju saabki näidata/õpetada sulle keegi, kes on selle alaga ise kokku puutunud või kellel on antud vallas rohkem teadmisi/kogemusi. Juhendada inimest kaalu ja toitumise osas pole raketiteadus kui põhitõed ja tehnika on selge, kuigi jah praegu on väga moes see, et tehakse oma esimesed bikiinivõistlused ära ja siis minnakse kohe treeneriks. Kindlasti ongi nendel neid teadmisi rohkem kui suvalisel inimesel, kes pole elus trenni teinud ega toitumist jälginud, aga lõpuks tuleb pädevus ja kogemus ikkagi aastatega ja ise peab pidevalt juurde õppima.

    1. Olen täiesti nõus. Ma pidasin silmas seda pigem, et ma olen nii palju näinud neid isehakanud treenereid, kes näiteks õpetavad täieti valesti tegema kükke, jõutõmbeid vms harjutusi. See on ainult aja küsimus, millal pilpad taga on. Kõige parem näide on eelmisest nädalast, kus üks “personaaltreener” soovitas enda õpilasel treenida pigem triitsepsit, sest see pidi palju lihtsam olema, kui selja treenimine. Ma kuulasin, et wtf? Mul vajus lõug vastu maad lihtsalt. Selles osas olen nõus, et rikkumata ainevahetusega inimese nõustamine toitumise osas pole keeruline, aga kui näiteks sinu poole pöördub inimene, kes sööb 800kcal ja võtab kaalus juurde? Kuidas sa sellist inimest nõustaks? Või kuidas sa koostaksid näiteks treeningkava inimesele, kellel on selja ja põlveprobleemid? Mina näiteks ei võtaks endale seda vastutust ja ei julgeks hakata eksperimenteerima.

      1. Oi jah, loodan, et see “personaaltreener” kaua ei tegutse.. Neid isehakanud treenerid, kes ühe baaskoolituse läbinud on tõesti palju. Kahjuks baaskoolitus on ikka nii basic, et kui ise juurde ei õpi või täiendkoolitusi ei tee, siis treeneriks end nimetada ei tohiks. Raskemate juhtude puhul tõesti peab treener olema vastavate kogemustega, muidu võib inimesele kasu asemel kahju teha. Tõsiste toitumishäirete puhul juba tuleks professionaalse toitumisnõustaja poole pöörduda,

      2. Muideks, mulle hullult meeldib, et sa igale kommentaarile vastad ja vastust kunagi võlgu ei jää 😀

        1. No blogi point peakski olema ka see, et suhelda lugejaskonnaga. Ma mõnikord teen seda küll nii pika viivitusega, aga anname mulle andeks 🙂

  3. Taaskord on kõik peaaegu puhas kuld, kuid pulsikellade koha pealt kasutan ise vanakooli pulsivööd ja professionaalset kella aeg-ajalt enda hindamiseks. Kindlasti ei ole see vajalik ese, kuid tore vahepealseteks võrdlusteks. Arstlikel läbivaatustel määratud südamelöögisagedused klapivad sellega, mida näitab puhkeasendis ka kell. Seega mina arvan. et mitte tilu-lilu all-in-one korralik vööga kell näitab ikka pigem õigeid numbreid, kui aiateibaid.

    Olen skeptiline selle SPA ürituseks võrdluse koha pealt. Kui kaua Sinu sõbranna selleks õhtuks valmistus? Kujutan ette, et see ei saa olla rohkem kui kuu või kaks, sest firma üritusi ei teatata ju pool aastat ette, kui tegu pole just pikaajalise reisiga. Suveks vormi on ajalises mõttes perspektiivikam eesmärk, sest 6 kuu annab teha rohkem mõistlikke ja kestvaid parandusi kui mõne nädalaga.

    1. Ma huvi pärast lihtsalt küsin, et mida sa enda südamelöökide infoga peale hakkad? Mul pole õrna aimugi palju mu südamelöökide sagedus on ei trenni tehes ega puhkeasendis. Loodetavasti lööb ikka 😀
      Olen nõus Spa võrdluse osas, aga kui isegi mina ei suuda ennast motiveerida suveks saledaks, siis ma julgen väga sügavalt kahelda, kas see kedagi teist reaalselt motiveeriks. Ikka avastatakse Mai alguses, et kurat – juuni on juba järgmine kuu 🙂
      Pikemad lahendused on loomulikult paremad, aga üritasin rõhuda pigem sellele, et kui kindel eesmärk on silmade ees, siis on ka pingutada lihtsam. Mul pole mitte mingi probleem 4 kuuga ennast lavavormi saada, aga no kurat suveks mina 5kg kaalu langetada küll ei suuda. Suveks saledaks kõlab nagu uusaasta lubadus rohkem trennis käia. Tead kedagi, kes sellega hakkama on saanud? Mina ei tea.

      1. Aeg-ajalt puhkeasendi pulssi mõõtes on tore näha järjest madalamat numbrit – treenituse tase tõuseb.
        Jõusaalis treenides pean pulssi silmas rohkem võrdluse mõttes, mitte absoluutset vöörtest nii väga. Näiteks raske harjutuse, nagu kükk, seeria lõppedes tõuseb ühel päeval pulss 162-ni, teisel aga 182-ni. Lisaks pean silmas seda 20 löögi varieerumist ning analüüsin enda tuju, und, toitu ja stressi vastavalt. Veel hoian silma peal, kui ruttu mu pulss normaliseerub, ja selle info pikaajaline muutumine – üldine pulss on madalam, südame rütm taastub kiiremini pärast pingutust jne. Tegelen lisaks ka pikamaajooksuga, kus pulsi ja distantsi jälgimine on mugav ning huvitav.
        Need kaks asja kokku teevad pulsikellast minu jaoks ikka pigem informatiivse vidina. Kokkuvõttes treenin vaheldumisi sellega ja selleta, ning kindlasti ei ole see sama oluline kui näiteks treeningpäevik 🙂

        1. Oo, väga põnev lugeda. Pikamaajooksust ma ei jaga ööd ega mütsi ja kui keegi ütleb mulle, et ta nii muuseas jooksis ära 20km, siis mul tõmbab silma leebelt kõõrdi. Kuidas see võimalik on? Pole halli aimugi. Aga sügav kummardus.
          Aga absoluutselt nõus, pulsikell kui analüütilise vahendina on väga okei asi, aga seda ei peaks piiblina võtma.
          Ma saan alati südamerütmihäired, kui keegi jälle kelgib kuskil, et “põletasin tänases trennis 800kcal”, no tubli laps, aga nagu päriselt sa usud ka seda? Võrdluse mõttes muidugi hea vaadata, et tänane trenn oli tugevam kui eilne, aga… jah 🙂
          Ühesõnaga oleme samal lainel 🙂

  4. Ma loen ammu juba Sinu postitusi ja müts maha Sinu ees. Postitused on nii head ja tabavad! Mulle meeldib Sinu “ausalt ja otse” väljendus!. Respect! Sul on kuradima äge iseloom! Jõudu ja jaksu! 😀

    1. Ma juba alguses lubasin endale, et sellest blogist ei saa mingit roosamanna naistelehte. Never! Kui mul ei ole midagi öelda, siis ma olen parem vait, aga kuskilt pastakast ma midagi välja imema ei hakka ja kellelgi endale sõnu suhu panna ei luba. Ja no tänks sulle! Ma tegelt ei oleks never arvanud, et mu suhtumine nii paljudele peale läheb… sest no olgem ausad, eestlane on rohkem ikka “pillume ta kividega surnuks” tegelane 😀

  5. “Alkohol on selline imeline asi, et selles on palju kaloreid ja kui sa ei suuda isegi enda tilli püksis hoida juuatäis peaga, siis veel vähem sa suudad sellest snäksikausist eemal olla.”

    😀 😀 😀 But it’s funny because it’s true..

    1. No aga on ju! No mina ei oska küll veini ilma juustuta juua ja peale ühte korralikku klubimaratoni ikka otse koju ei lähe ju? Ikka on vaja kuskilt mingi kebab haarata ju 😀

    1. Olen proovinud bodypumpi, bodycombatit, joogat, HIITi ja tabatat (vist sai kõik?). Kõige hullem neist oli minu jaoks vist jooga, sest erinevalt teistest ajab see trenn mind nii närvi. Mul hakkab kõrvadest auru olema, kui keegi tahab, et ma rahulikult lesiks kuskil. Peale nende proovimist aga rohkem rühmatrennidesse ei kipu. Parim meditatsioon minu jaoks on kõrvaklapid ja raud 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga