Okei haprad lilletupsud. Ma nüüd üritan maru kiirelt ja karmilt selle teemaga ühele poole saada, seega, kui sa viimase Titanicu ajal lahistasid nutta, siis enne selle postituse lugemist haara kohe salvrättide pakk kõrvale, sest see on karmim, kui sinu mistahes seebikad. Karmim seetõttu, et see siin on valus tõde ja ma isegi ei hakka pingutama, et seda sinu jaoks kuidagi pehmemaks muuta.
Tavaline stoori reaalsest elust – otsustab üks naine hakata trenni tegema, sest ta on paks – no kasutame ikkagi neid õigeid väljendeid eks? Ei, sa ei ole kuskilt natuke pehme või sa ei ole suure kondiga, need suured lödisevad käevarred ja jämedad reied ei ole lihas – see on rasv, sest sa oled paks. Okei, ära erutu! Selles suhtes, et lähme nüüd edasi, mul on sulle lahendused olemas.
Enivei, trennideks valitakse kohe kindlasti mingid erinevad bodypumpid ja hüppamised-kargamised ja võib-olla julgemad otsustavad proovida ka jalgade hargitamisi kummipaeladega. Miks? Sest jumala eest, kui jõusaalis käima hakata, siis homne päev vaatab peeglist vastu Inna Uit ja naiskulturistid on koledad. Tahetakse seda “toonuses” välimust, mitte lihaseid. No sest naabri Maiu oli hakanud ükskord trenni tegema ja see oli kohe võtnud 2kg juurde ja jalad olid veel jämedamaks läinud. Ja sina ei taha ju olla see “bulky” naine lihastega… Haarad peale trenni endale kiirelt mingi sheigi, mille koostisest ja eesmärgist sul pole halli aimugi, aga see pidi aitama vormi saada. Erilised aktivistid krõbistavad hommikuhelveste asemel ka erinevaid tablette ja imeasju sisse, sest… sest kurat teab miks – müügimees lubas midagi ilusat nende kohta.
No selles suhtes, et ma ei mõista hukka, ma olen siin, et tõmmata su silmapiiri natuke laiemaks ja anda impulss, et su enda hallollus hakkaks natukene tööd tegema. Ja te päriselt reageerite ka paremini sellistele valusatele asjadele, kui pehmele armsale kõnele, seega… ise olete süüdi!
Nii, teeme kõigepealt alustuseks selgeks selle, et sa oled naine. Kui sa ei süsti endale steroide või kui sa ei ole vahepeal sugu muutnud, siis sa murrad enne enda kaela, kui saad kiirelt lihaseid juurde. Meie hormoonid lihtsalt ei lase sellel juhtuda. Saad aru, lihaste ehitamine on nii kuradima raske! See on nii kuradima raske, et kui sa kujutad ette, et sa siin aastaga hakkad räigelt põkiks muutuma, siis unista edasi! Isegi parima tahtmise korral see ei ole võimalik. Tead, miks su naabrinaine veel jämedamaks läks, kui trennis käima hakkas? Sa päriselt mõtled, et ta aeroobikaga hakkas lihast kasvatama? Unista edasi, see Maiu oli lihtsalt peale trenni nii kuradima näljane, et ta sõi ennast veel paksemaks, kui ta enne oli. Sorri, aga see on tõsi. Need juustu nachod Sajandi Armastuse kõrvale läksid otse tema puusadele.
Sa tahad toonuses lihaseid, aga mitte selliseid lihaseid nagu kulturistidel. Et siis kulturistidel on sinu arvates mingid teised lihased kui nendel “toonuses” tšikkidel? Sellist asja pole olemas, nagu toonuses lihas või mingi kulturisti lihas. Kulturistid on lihtsalt nii palju kuivemad (loe: madalama rasvaprotsendiga) kui need “toonuses” tegelased. Mõtle minuga nüüd kaasa – see on sama jabur, kui arvata, et kui sa sööd ennast paksuks jäätisest, siis see rasv on kuidagi teistmoodi rasv, kui sa oleksid ennast paksuks söönud kaerahelvestest näiteks. Pole olemas!
Enivei, sinu eesmärk on kasvatada lihast! Mõistad? Ja lihas vajab kasvamiseks raskeid treeninguid suurte raskustega. See on fakt! Kui sa mõtled, et bikini fitnessi tüdrukud treenivad kuidagi teistmoodi kui kulturistid, siis sa eksid. Ja ärme räägi nüüd nendest bikini tüdrukutest, kes seda spinatit vitsutavad ja kummipaeladega mööda jõusaali ringi roomavad ja keda on paha lava peal vaadata. Räägime ikka nendest, kellel on luu peal liha ka järgi jäänud. Enivei – sa tahad lihaseid! Järelikult on vaja korralikult hagu hakata andma. Nende kummipaeladega ringi lendamine ja roosad hantlid ei teeni sinu eesmärki.
Nüüd tuleb ette aga probleem – kas lihaseid on võimalik samal ajal kasvatada kui rasva kaotada? No põhimõtteliselt on võimalik, täpselt sama võimalik nagu on tagurpidi saltot tehes mitte kaela murda. Jep, mingi väike osa saab sellega hakkama, aga suuremale osale see ikkagi ei toimi. Miks? Sest need kaks asja on vastandlikud protsessid. Lihased vajavad kasvamiseks energiat ja nõuavad kalorite ülejääki, rasvapõletus saab toimida aga ainult siis, kui sinu sissesöödud energia on väiksem, kui kulutus, ehk see nõuab kalorite defitsiiti. Jep, seda on võimalik teha korraga, kui sa oled algaja, aga ka sel juhul ei ole protsess nii intensiivne kui see eraldi toimetades olla võiks. Mina võrdlen neid asju nagu 2in1 šampoon ja palsam – no ei ole liha ega kala, aitab ikka, aga ei toimi never nii hästi, kui kasutada neid asju eraldi.
Mida siis teha? Alusta ühest ja lõpeta teisega. Kui mina oleksin sina, siis mina kõigepealt tegeleks rasvapõletusega ja kui see eesmärk on täidetud, siis alustaksin lihaste ehitamisega. Miks? Sest sa hakkasid üldse ennast treenima ju sellepärast, et sa pole peegelpildiga rahul, suure tõenäosusega su kehal on liiga palju rasva, mis muudab selle pildi selliseks, nagu ta on. Kui sa rasvapolstri õhemaks saad, siis hakkavad ka su lihased välja joonistuma ning hakkad kuust-kuusse nägema muutusi enda kehakoostises ja märkad ka paremini lihaste arengut. Palju lõbusam ja motiveerivam minu meelest.
Rasv muutus siis lihaseks? No iga kord, kui keegi sellist jama mainib, siis mu närvirakud surevad. Rasv on rasv ja lihas on lihas, siin ei toimu mingit muundumist ühest teiseks või vastupidi. Ja taaskord, ma tean, et see sinu naabri Maiu väitis, et kui ta trenni ära lõpetas, siis lihased asendusid rasvaga, aga no tegelt me saame mõlemad aru, mis tegelikult juhtus. Need juustu nachod lihtsalt jah… no ühesõnaga selle naabrinaise lõualuud andsid lihtsalt liiga väledalt minna – nüüd kus tal oli kodus teleka ees veel rohkem aega nosimist otsida.
Aga mis keiss ikkagi selle valgu tarbimisega siis on? No kõige lihtlabasemalt öeldes treeningud lõhuvad lihaseid ning valgud aitavad lihaseid uuesti ära lappida ja seeläbi neid kasvatada. Mõni spetsialist närib jälle varbaküüsi selle peale, aga ma ei ole siin, et kellegile teadusartikleid tõlkima hakata – Google on kõikide kasutuses. Ühesõnaga, kui sa nüüd avastasid enda jaoks treeningud, siis veel tähtsam treeningutest on nendest taastumine. Taastumise võtmesõnad on uni ja toit. Kui sa käid ennast trennis nö lõhkumas ja kehale ei anna võimalust taastuda, siis… siis sa käid enda aega raiskamas, aga see selleks. Igatahes – mis sa kõrvade vahele meelde pidid jätma? Valgud! Kui palju? No 1,5 – 2x enda kehakaalust. Seega, keskmine naine: 70kg x 2g = 105g – 140g valku ööpäevas.
AGA SEDA ON NII PALJU!? Jaa, sest su toitumine on nii kuradima räbal! Kui sa sööksid normaalseid asju, siis see tuleks ilusti täis ja läheks veel ülegi. Ma pean iga päev enda toidul sõna otseses mõttes silma peal hoidma, et ma enda valgutarbimisega lakke ei läheks. Kvaliteetsed liha, muna, kala ja piimatooted sisaldavad nii palju valku, et karju appi! Ja siinkohal ma räägin kvaliteetsetest asjadest, mitte mingisugustest kohukestest ja vorstist. Seti enda menüü paika ja halise mõnele pagaritoodete valmistajale, miks saiakesed valku ei sisalda.
Puust ja punaseks:
100g kanafilee: 23,6g valku
100g sea sisefilee: 21g valku
100g lõhe: 19g valku
100g kohupiima: 18g valku
100g kodujuustu: 13g valku
2 muna: 14g valku
1 kulp proteiinipulbrit: 21,3g valku
Raske on ära süüa päevas näiteks üks kanafilee, kohupiim, 2 muna ja kulp valgupulbrit? Nagu päriselt ka on raske?
Mis sa targemaks said? Kui sa tahad enda keha muuta ilusaks ja seksikaks ja mitte nälginud rääbiseks, siis sa tahad lihaseid. Lihaseid saab raskusi liigutades. Trenn ei muuda kedagi paksuks, liiga palju jahvatavad lõualuud teevad seda. Lihased ei muutu rasvaks ja rasv ei muutu lihasteks. Ära söö jama ja jälgi enda valkude tarbimist! Naabri Maiu on loll ja sina ei taha olla naabri Maiu.
Näeme trennis!
Hahahaa! Jube hea postitus. Hiljuti ka enne trenni kuulsin riietusruumis pealt 2 neiu juttu, kuidas oleks normaalne nädalas teha maksimum 3 trenni, sest muidu ju kasvavad jube suured lihased, ja seda nad ometi ei soovi.. Samal hetkel oleks tahtnud neid mõlemaid raputada ja karjuda, et kas nad kurat üldse kujutavad ette, kui raske on kasvatada lihast! Kümnesse postitus igaljuhul, aitäh sulle hea lõuatäie naeru eest ??
No ma kuulen iga päev ikka igast imekilde. Kui biitsa pumbata 8x, siis hakkab lihas julmalt kasvama, aga kui pumbata 12x, siis ei pidanud hakkama. No selge 😀 Ja kui jalga pumbata taaskord 8x, siis jalg läheb jämedaks, aga kui pumbata 15x, siis areneb ainult tuhar ja jalg mitte vms. Teadus. Ei jõua uute moeuudistega kursiski olla 😀 Hahhaaa, no tore, et lugema sattusid 🙂
Mina olen ka käinud bodypumpis, ma ei ütleks, et see algajale trennis käijale jama oleks. Mind õpetas see näiteks väga palju (milliseid erinevaid harjutusi millistele lihasgruppidele vabade raskustega teha saab või kasvõi kodus vms. )
Käisin päris pikalt ja aktiivselt trennis, lihas kasvas küll, aga Inna Uitiks ma ei saanud . Samas, kui mu endine ülemus käis trennis ja tuli sealt ära, sest piitseps hakkas kasvama 😀
Aga sinu jutud on vahvad, alati meeleldi klikin ja loen 🙂
Igasugune trenn on parem kui trennis üldse mitte käia. Lihtsalt bodypumpist erilisi lihaseid loota pole mõtet. Mul on isiklik vimm selle bodypumpiga tegelikult, sest juhendaja ei käi ja ei kontrolli, kas harjutajatel on ikka põlvede ja selja liikumine normaalne ja ega keegi endale liiga ei tee jne. Vb olen sattunud valede juhendajate trenne vaatama, võimalik, aga mulle tundub, et inimesed käivad seal ennast rohkem lõhkumas. Aga taaskord – minu arvamus on minu arvamus ja ma võin absoluutselt eksida. Hahaaa, tänks sulle 🙂
Ma muidu ei kommenteeri, aga no see on nagu rusikas silmaauku praegu sest käisin eile pumpis. Revalis on üks rühmatreener, kes tunneb vajadust pidevalt endale “tõestada” bodypump trennis, kui palju ta jaksab neid kettaid sinna kangile visata. Tulemust on no nii kole ja kurb vaadata.. Näiteks see kurikuulus jalalugu. Iga jumala kord ta ütleb, et kui olete alustajad või esimest korda trennis, laduge topelt raskused ja kui juba käinud siis ala 4x. Esiteks, ei jaksa ta ise korralikult lõpuni kaasa teha ja juba tema kehaasend on selline, et hoia ja keela, kang kukub kohe üle ühe õla maha ja hoida ei jõua. Teiseks, ja mis on just kõige häirivam, need inimesed, kes sinna trenni tulevad, ega nad ei hakka ju 2x raskust sinna kangile panema. Kui treener ütleb kuni 4x, siis laome ikka max peale! Pilt saalis on selline, et enamus teevad kükkide asemel mingisuguseid kummardamisi ja seljad on küürus. Ta küll vahest karjub seal ees midagi, et hoia end nii ja naa, aga no kui treener ise juba ees ennast ei kuula, siis ei tee saalitäis inimesi seda ammugi. Ja see on alles jalalugu, mis on selle kava esimene lugu. Iga kord mõtlen et küsiks miks ta nii teeb ja et lihast ju teadupärast treenitakse siiski jõusaalis, pole vajadust nii paljude kordustega trennis mingeid personal best’e üritada. Iga kord peale trenni mõtlen, et never again. Selle pika ja lohiseva kommentaari eesmärk oli siis ühtida Sinu arvamusega Kaisa, et tõesti inimesed pigem lõhuvad ennast seal. Postitus on tore, mulle meeldib kui humoorikalt Sa kirjutad ja juba instagramis vaatasin seda ülemist esimest pilti suurte silmadega- nii ilus progress!
Tee järgmine postitus asjadest mida poest osta, valik on nii suur, et lõpuks ostan ikka kohukese. Telefoniga paar pilti, mida osta ja mida mitte, kuna ise ei suuda valida.
No kõige lihtsam reegel on see, et osta asju, mille koostist sa peale vaadates oskad öelda. Kui muna koosneb munast ja kana koosneb kanast ja õun koosneb õunast, siis selle kohukese koostist ma ei oskaks never peast öelda. Kohupiimal ja kohukesel on tegelikult päris vähe pistmist 🙂
Võiksid ka mainida, et valku ei saa ainult loomsest produktist. Inimesed ju ikkagi enamuses päris tumbad ja nüüd arvavadki, et peavad siin postitused välja toodud asju sööma, et valku saada. Tegelt leidub seda ikka enamus toitudes. Kasvõi:
Kaerahelbed 100g/14 g valku
Kikerherned 100g/19g valku
Sul on täiesti õigus, aga kuna loomset päritolu valgud sisaldavad rohkem asendamatuid aminohappeid kui taimsed, siis ma soovitaks rohkem tähelepanu pöörata ikkagi nende söömisele. Hea vahekord oleks kuskil 75% loomset ja 25% taimset.
Tumbadele: valku saab ka mujalt kui loomsest produktist. 100g kaerahelbeid sisaldab 14g valku ja 100g kikerherneid 19g valku.
Kaisa, üliiiihuvitav oleks lugeda Sinult postitust sellest, kuidas sa fitnessini jõudsid ja kuidas varem harjumused olid jne (kindlasti paluks ka võrdluspilte!). Järjekordselt Su blogi stalkides jõudsin postituseni, mille kommentaarides mainid, et olid ka ise kunagi pontšakam (?). Nii. Ütlen seda ka, et Sa oled niiii faking vahvate väljaütlemistega ja vist esimene reaalselt informatiivne trenni-toitumise blogi naistele.
Hei! Siin ma olen natukene puudutanud seda teemat:
http://www.brena.ee/2017/02/25/kaisa-ma-ei-sundinud-peene-keskkoha-ja-lihastega-ka-mina-olen-olnud-paks/
Aga väga hea idee ja võtan selle kindlasti ette. Sest sellest postitusest on päris tükk aega möödas ja ma usun, et päris palju on mu enda mõtetes muutunud. Tõsi ta on jep, ma ei ole sündinud lihastega, ma olin väga ebasportlik ja ma elu eest põletasin elu kunagi. Seega, kui keegi veel julgeb kuskil öelda, et muutuda pole võimalik või umbes “mul on sitad geenid” või “ma olengi selliseks loodud”, siis unistagu edasi, pole olemas! 🙂 Võtan ette! Aitäh 🙂
No eks ma selline maailmaparandaja olen nõks ja mul läheb süda endal ka pahaks, kui ma loen seda hülgemöla, mida meedia meile peale ajab. Järjekordne imevahend, järjekordne imedieet, järjekorda mingisugune jama, mille pealt keegi kuskil plekki teenib. Eiii no!
Jälle väga asjalik postitus. Ma küsin natuke edasi 🙂
Ma saan aru, et kui mulle ei meeldi mu peegelpilt (ma tunnistan täiesti ausalt, et ma olen selle lihtsalt liiga suureks söönud), siis ma peaksin siis alustama rasvapõletusest. Mis trennid, kui üldse niimoodi oskad rühmatrenne soovitada, mulle siis sobiks? Käin praegu just seal bodypumbis ja natuke bikram joogas … mulle sobivad rohkem just rühmatrennid, sest ma olen üksi treenides palju laisem ja ei pinguta nii hoolega.
Jooks, kepikônd, suusatamine, stepper, jne… Äkki leiad sôbranna kellega koos kôndida ja lobiseda?
Liis soovitab väga õiget asja. Rasvapõletuse jaoks on vaja lihtsalt jälgida enda toitumist ja ennast liigutada, et keha oleks energiadefitsiidis. Üks variant on muidugi lihtsalt vähem süüa, aga no märksa lõbusam on minu meelest ennast lihtsalt liigutada ja süüa rohkem 🙂 Ja selle jaoks ei ole absoluutselt vahet, millist trenni sa teed- peaasi et sa teed ja peaasi, et sa seda pooleli ei jäta. Kui sulle meeldib bodypump ja jooga siis anna aga minna! Kõige olulisem ongi see, et sa naudiksid seda protsessi ja ei teeks midagi vastumeelset, sest vastasel korral on ainult aja küsimus, millal sa selle pooleli jätad. Aga kui me räägime praegu muutustest, siis need võtavad aega ja vajavad pühendumist ja kannatlikkust. Ei ole keegi läinud vormist välja üleöö ja ei saa keegi ka üleöö vormi. Jõudu ja jaksu ja palun – kui sa oled otsustanud selle tee ette võtta, siis jää endale kindlaks – ainult siis tulevad tulemused 🙂
Kui inimene on pos. kaloraažis, siis 2x kehakaalu valku grammides ei ole vajalik. Olen teadlik nendest vahemikest, et parem pannakse varuga, mille inimesed pärast välja urineerivad, aga viimase aja uuringud on näidanud,et tagasihoidlik 1.2x on ka piisav lihashüpetroofia katmiseks. Muidugi numbrid muutuvad, mida kauem dieedil ja negatiivses kaloraažis ollakse, aga antud postituses ei läinud sa detailidesse, mis juhul sinu poolt nimetatud valgunumbrid on “optimaalsed”.
See selleks. Minu küsimus on piimavalgu asendamises. Piimavalk on hea ja odav, seda teame omast käest, aga paljudele tekitab see nahaprobleeme 🙁 . Asendus sojapiima ning kookospiimaga on eestlasele raskesti kättesaadav, sest liiter piima 0.5€ vs teised variandid 2€. Laktoositalumatust ei ole, aga nahk muutub peale piimatoodete tarbimist – milles võib keiss olla? Nahaarstid eestis (vähemalt haigekassa poolt pakutavad) seda teooriat ei kinnita.
Lase kaseiini (piimavalku) testida. Laktoos on piimasuhkur ning selle probleemi test ei välista kaseiiniallergiat. Nahamuutused kipuvad olema pigem allergia kui talumatuse sümptomid.
Juhul kui on allergia, siis ei jäägi muud üle kui piimatoodetest loobuda või kallimad asendused oma toidulauale valida.
Olen täiesti nõus sinu väidetega 🙂 Nahaprobleemide korral ma ei oska ise kuidagi nõu anda, sest minul on just vastupidi – kui mina piimatooteid ei tarbi, siis minu keha ütleb sõna otseses mõttes üles. No alustades seedimisest ja lõpetades üleüldise enesetundega, aga see selleks. Kui sulle piimatooted ei sobi, siis ma üldse jätaks ära need (k.a. vadakuvalgu). Sa võid ju väga edukalt asendada piimatooted lihatoodetega või munaga näiteks ja timm. Piima joomisest ma ei ole kunagi väga aru saanud, Kui sa ei ole beebi ega vasikas, siis milleks üldse, tegemist ju rinnapiimaga. Ühes viilus juustus on ka rohkem kasulikke aineid kui klaasitäies piimas. See selleks. Mulle praegu tuli lambist meelde üks seik, kus mul üks tuttav hakkas jõusaalis käima ja koheselt hakkas tarvitama ka vadakuvalku ning ta oli täiesti veendunud, et ta nahk läks pekki just toidulisandite pärast. Kui ta need millalgi ära jättis, siis aga naha olukord ei paranenud ning lõpuks pikalt nahaarstide vahet joostes tuli välja, et tegelikult oli süüdi nahaprobleemides liigne higistamine ja bakterid. No kõik trennirätikud ja riided on sisuliselt bakteripommid ja kui sa näiteks sama trennirätikut kasutad mitmendat trenni ja pühid aga otsaeest higi ära, siis on ainult aja küsimus, millal vistrikud laubale ilmuvad… Sul ei pruugi loomulikult selline olukord olla, aga mulle lihtsalt lambist tuli meelde.
Ma lapsendaks su endale ausõna. 😀 mine muhvi…ma ei pea trenni minema, söön kohupiima siin ja naeran kõikide lihastega. ?
Ma ei ütleks ära küll ju 😀 Vapsee kõva oleks, kui keegi hommikuti putru keedaks ja õhtul peale trenni magama paneks 😀 Kuule jaa, pärast täna mind sikspäki eest :* :* head isu.
Kaisa, aga millised raskused oleksid okei, kui tahaks mingitki lihast aretada? Saan aru, et keharaskusega harjutused ei anna just erilist tulemust. Kui näiteks kodus on 12kg hantel ja seda kasutada ja harjutusi kombineerida kummipaelaga(ei ole mingi lahja kummipael), siis on lootust kann kodustes oludes pringimaks saada või pigem mitte aega raisata ja suunduda jõuksi?
Kas räägime lihase arendamisest või kasvatamisest? 🙂 Mina ei ütleks, et keharaskusega treenimine oleks pointless. Jah, näiteks keharaskusega kükkides sa võidki neid tegema jääda (põhimõtteliselt) ja arendad pigem vastupidavust, mitte ei kasvata lihast. Aga keharaskusega treenimine on äärmiselt tõhus näiteks just enda keha tugevuse arendamiseks. Inimene kes suudab rinnalt suruda 100kg ei pruugi suuta 30 kätekõverdustki teha.
Ma arvan, et siin oleneb palju ka sellest, milline su praegune treenitus ja jõud on. Kui sa eriti muidu trenni ei tee, siis piisab ka väikese raskuse lisamisest harjutusi tehes, et midagi toimuma hakkaks, aga keha muutub tugevamaks ja siis sellest enam ei piisa.
Ise ka usud, mis sa räägid? Et inimene, kes suudab rinnalt 100kg suruda ei suuda 30 kätekõverdust teha. Jah kui see inimene kaalub 160-200kg või puuduvad tal jalad (ei saa toenglamangus seista), siis küll aga need on pigem ekstreemsed näited. Pigem kipub nii olema, et mees suudab 30 kätekõverdust teha aga 60-80kg lamades surudes 10 kordust teha ei jaksa. Võid mind uskuda, kaitseväes korduvalt nähtud ja seal oli ikka suur valim. Muide Kaitseväes lamades surumine ehk kätekõverduste osas tegid inimesed läbi müstilise arengu, mõni ei jõudnud algul 10 kätekõverdustki teha aga noorsõduri kuruse lõpuks viskas 50 vabalt. Loomulikult see kõik toimus siis, kui lubati noorsõdurit lolluste eest kätekõverdustega nö “karistada”.
Parandan – lamades surudes 60-80kg peab olema rinnalt surudes 60-80kg*
Valguprits – sa väärid enda hüüdnime pärast juba ühte pikka paid 😀 Aga olen täiesti nõus. Nii ei ole vist ilus öelda, aga mees, kes ei suuda teha 30 kätekõverdust – no tal peab ikka midagi väga viga olema.
Ma julgen arvata, et eesmärgiks on ikkagi lihase kasvatamine ja suurema tuhara kasvatamine. Naisi enamasti väga ei huvita see, kui vastupidav su tagumik on, vaid ikka see, milline see välja näeb. Aga kommentaaris on point sees – alguseks käivad kummipaelad ja 12kg hantel küll, aga sa “kasvad” suhteliselt kiiresti sellisest raskusest välja ning edasiseks arenguks oleks vaja rakendada ikkagi suuremaid raskusi. Kätekõverduste tegemine on puhtalt harjutamises kinni – samamoodi nagu näiteks lõuatõmbed ning ma ei oska päris täpselt öelda, mida kätekõverduste soorituste arv peaks üldse näitama. Ma jõuan 30 kätekõverdust teha, aga vot 100kg ma ei jõua küll liigutada. Aga väga ei leina ka 🙂
See 100 kg ja 30 kätekõverduse näide oli puusalt võetud ja pigem tõesti ekstreemne. Mu point oli, et vastupidavus ja jõud ei ole alati kooskõlas sellega kui suur su lihas on.
Absoluutselt nõus 🙂
Kummipaelad on head rotaatorite manseti ehk õlalihaste soojendamiseks ülakeha päeval. Kui sellel eesmärgil ei kasuta, siis pmts võid kummipaelad minema visata. Ma ei kujuta ette, kuidas nendega tuharalihast treenida ? Parem tee lihtsalt kükke ja jalatõsteid erinevates variatsioonides ??
Kummipaelad on soojenduseks ideaalsed! Aga see on ka kõik. Või kui pole raha kuskile mujale panna… nagu kui tõesti ei tule mitte ühtegi paremat mõtet 🙂
Ma lihtsalt astun minema kui keegi hakkab jutustama kuidas lihas rasvaks moondub… ja et jousaalis stavad naised koik kohe kulturistideks. Tahtsin hoopis uurida huvi parast, et kas hakkab vaikselt vasimus ka ligi hiilima, suht palju juba dieeditatud? Ja palju sul pikkust on, kul tohib kusida?
Kummaline, et me 21 infosajandil ikka veel kuuleme sellist lauslollust eks? No ega kui hantlite poole vaadata, siis juba hakkab lihas niimoodi vohama, et ise ka ei usu 😀 Pikkust on mul 175cm ja ei saa veel öelda, et väsimus peale oleks tulnud. Annab tunda, kui õigel ajal magama ei saa, siis hiilib küll nälg ligi, aga kui ilusti söögiaegadest ja trennigraafikust kinni pidada, siis veel ei saa kurta 🙂